CNN Prima News gorily

gorily

Výpis příspěvků ke štítku „gorily“

Další dvě gorily v pražské zoo mají covid. Stav jedné z nich je jako na houpačce

19. března 2021 15:54

V pražské zoologické zahradě testy prokázaly COVID-19 u dalších dvou goril. Vzorek trusu pozitivní na koronavirus mají samice Bikira a Kamba. Informovala o tom zoo na svém webu. Už dříve byla nákaza zjištěna u gorilího samce Richarda a samice Shindy. Infekce se v Troji nevyhnula ani několika kočkovitým šelmám, ale situace u nich se stabilizovala.

Dobrodruh Kubeš: V Africe mě chtěli popravit. Voodoo i kanibalové existují

9. ledna 2021 07:19

Tomáš Kubeš strávil v Africe několik let, rád se tam vrací. Zblízka fotil divoce žijící gorily, slony i Pygmeje při lovu. Zjistil leccos o voodoo, opravdových čarodějích a kanibalech. O tom všem povídá pro CNN Prima NEWS ve 4. dílu seriálu rozhovorů s cestovateli, kteří v době pandemické izolace vypráví o kouzlu dálek a exotických dobrodružství.

Kamerunská přírodní rezervace v ohrožení. Stát zde povolil těžbu dřeva

27. července 2020 15:00

Panenské deštné pralesy Ebo jsou jedním z posledních nedotčených míst Guinejského zálivu. Nyní jim hrozí zánik. Vrchní představitelé Kamerunu totiž odsouhlasili otevření lesů těžařům. Rozhodnutí vlády dopadne i na mnoho ohrožených druhů, které zde žijí. A to navzdory hlasitému nesouhlasu původních obyvatel i ochránců přírody.