graf

Výpis příspěvků ke štítku „graf“

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

2. června 2022 07:32

V lednu čekají Česko prezidentské volby 2023. Mezi největší favority stále patří muži, kteří svůj zájem o Hrad zatím oficiálně neohlásili – expremiér Andrej Babiš a generál Petr Pavel. Jak si podle agentur a sázkových kanceláří vedou ostatní kandidáti a má zveřejňování výzkumů nějaká pravidla? Podívejte se na přehledný článek o volbách včetně exkluzivních grafů.

Čísla a mapy uprchlých Ukrajinců v ČR. Proč je tu i 50 tisíc dospělých mužů?

5. května 2022 08:45

Počet uprchlých Ukrajinců v České republice oficiálně překročil 300 tisíc. Přesněji řečeno, jde o počet lidí, kterým ČR udělila dočasnou ochranu kvůli tamní válce. Dospělých žen je zhruba třikrát více než mužů, zároveň ženy a děti tvoří skoro 85 % uprchlíků. Víte ale, jakou ochranu Česko kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu poskytuje, kdo přesně na ni má nárok, proč Česko přijalo i uprchlíky z jiných zemí a v jakých obcích jsou přihlášeni? Sledujte naše denně aktualizované tabulky, mapy a další vizualizace.

Z Čechů se s covidem stali pesimisti, ztrácí naději. Pouhá čtvrtina věří v lepší časy

20. ledna 2022 09:17

Jen zhruba čtvrtina Čechů věří, že se situace kolem šíření nemoci COVID-19 v Česku v příštích měsících zlepší. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) z loňského listopadu a prosince. Češi jsou výrazně pesimističtější, než byli ještě například v červnu 2021. Tehdy očekávaly zlepšení situace více než tři pětiny lidí. Nejvíce obav v důsledku pandemie mají Češi v oblasti zdravotní péče a zdraví svých blízkých.

Covid decimuje Evropu, Česko je v úmrtích mezi nejhoršími. Podívejte se na vývoj dat

30. prosince 2021 05:28

V Česku zemřelo na covid přes 35 tisíc lidí. Zatímco na začátku pandemie jsme byli mezi nejméně zasaženými státy Evropské unie, situace se dramatizovala až do chvíle, kdy se Česko stalo vůbec nejhorší zemí. Podívejte se na přehledný graf, který ukazuje, jak se vyvíjel počet zemřelých od února 2020. Tedy, jak se stalo z „best in covid“ Česko místem, kterému je lepší se vyhnout.

Jak si v očkování vede vaše obec? Podívejte se na přehlednou mapu republiky

14. prosince 2021 06:52

Není tajemstvím, že v pohraničních oblastech Česka a na vesnicích je proočkovanost lidí vakcínami proti covidu daleko nižší než ve městech. Jaká je situace přímo u vás? Podívejte se na detailní mapu republiky rozdělené do obcí s rozšířenou působností. V článku také naleznete přehledné grafy o vývoji vakcinace a počtu vykázaných prvních, druhých a třetích dávek.

Brabec před Babišem, na lídra ale nemají. Podívejte se na graf vládních vytrvalců

10. listopadu 2021 08:17

Zatímco jistí zákonodárci se ve vládním křesle ohřáli jen několik dní, jiní byli ve vysoké politické funkci léta. Mezi rekordmany od roku 1992 jsou hlavně zástupci ČSSD a hnutí ANO. Například současný premiér Andrej Babiš se zatím musí sklonit před jedním svým ministrem. Podívejte se na přehledný graf životnosti všech politiků, kteří od prvního kabinetu Václava Klause usedli ve vládním křesle.

Volební průzkumy PŘEHLEDNĚ: U kterých agentur se daří hnutí ANO či koalici Spolu?

4. října 2021 13:49

Předvolební dění se často točí kolem vývoje preferencí politických stran. Agentury se skrze průzkumy snaží co nejpřesněji ukázat, jak by dopadly volby, pokud by se konaly v daném měsíci. Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledné interaktivní grafy, ze kterých je vidět, jak se za poslední rok a půl před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 měnily preference u jednotlivých stran i agentur.

Je očkování skutečně bezpečné? Slováci ukazují, jak úspěšně vyvracet dezinformace

22. července 2021 18:10

Očkování proti nemoci COVID-19 stále hlouběji rozděluje společnost. Jak v České republice, tak na Slovensku panuje ve velmi významné části společnosti obava z vakcín, která je mnohdy založená na dezinformacích, jež se šíří především po sociálních sítích. Slovenské i české úřady přišly na to, že k jejich vyvracení nejlépe poslouží především přesná statistická data. Především slovenské ministerstvo zdravotnictví je svými přehlednými grafy již proslulé i na českých sociálních sítích.