reklama

graf

Výpis příspěvků ke štítku „graf“

Brabec před Babišem, na lídra ale nemají. Podívejte se na graf vládních vytrvalců

10. listopadu 2021 08:17

Zatímco jistí zákonodárci se ve vládním křesle ohřáli jen několik dní, jiní byli ve vysoké politické funkci léta. Mezi rekordmany od roku 1992 jsou hlavně zástupci ČSSD a hnutí ANO. Například současný premiér Andrej Babiš se zatím musí sklonit před jedním svým ministrem. Podívejte se na přehledný graf životnosti všech politiků, kteří od prvního kabinetu Václava Klause usedli ve vládním křesle.

Volební průzkumy PŘEHLEDNĚ: U kterých agentur se daří hnutí ANO či koalici Spolu?

4. října 2021 13:49

Předvolební dění se často točí kolem vývoje preferencí politických stran. Agentury se skrze průzkumy snaží co nejpřesněji ukázat, jak by dopadly volby, pokud by se konaly v daném měsíci. Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledné interaktivní grafy, ze kterých je vidět, jak se za poslední rok a půl před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 měnily preference u jednotlivých stran i agentur.

Česko se rizikovým číslům zatím vyhýbá. Směřuje „jen“ k 5000 nakažených denně

17. ledna 2021 05:08

Česko se zatím vyhýbá nejkrizovějším číslům šíření nákazy koronavirem, která představilo minulý týden ministerstvo zdravotnictví. Šéf Ústavu zdravotnických studií a statistiky Ladislav Dušek prezentoval čtyři scénáře vývoje, které se odvíjí od reprodukčního čísla. To je aktuálně mezi 0,7 až 0,8 – což znamená, že směřujeme k tomu nejlepšímu výhledu. Přesto se zatím nechystají žádná rozvolnění. Důležité je přečkat nápor v nemocnicích.

Až 230 tisíc nakažených. S jakými scénáři počítá zdravotnictví do konce ledna?

9. ledna 2021 05:28

Tápete v číslech kolem koronaviru, která ministerstvo zdravotnictví zveřejňuje? Prostudovali jsme za vás prezentace odborníků a přinášíme jasný a stručný přehled čtyř scénářů vývoje pandemie do konce ledna, se kterými české zdravotnictví počítá. Ten nejhorší hovoří o tom, že se koncem měsíce přehoupneme přes 30 tisíc nakažených denně. Jak moc je ale reálný?

Flegr: Školy a obchody jsou hrozba. Sto mrtvých denně můžeme mít nepříjemně dlouho

23. listopadu 2020 06:38

Evoluční biolog Jaroslav Flegr přesně před měsícem předpověděl, že bude do 30 dnů umírat na COVID-19 na tisíc osob denně. Jeho předpověď se nenaplnila. To si nyní vysvětluje tím, že nemocní často umírají již do čtrnácti dnů od nákazy, ale většina přežívá mnohem déle, takže se ve statistice objeví až se zpožděním. Na exponenciálu by nás však podle něj mohlo vrátit otevření škol a obchodů.

reklama