graf

Výpis příspěvků ke štítku „graf“

Každý druhý Čech začal šetřit na sportu. Výrazně klesla obliba jógy, v módě je plavání

Současná ekonomická situace výrazně ovlivňuje také vztah Čechů ke sportu a pohybu. Až 53 procent z nich loni omezilo své investice do sportovních aktivit. Češi přitom sportovat chtějí. Pouze 6 z 10 lidí však má pohyb alespoň dvakrát týdně. Vyplývá to z průzkumu uskutečněného v roce 2022 společností MultiSport Benefit ve spolupráci s agenturou NMS Market Research.

Dle univerzitního průzkumu je až 87 % aktivních českých firem v rodinném vlastnictví. Propojí je Týden rodinných firem

V České republice tvoří rodinné firmy téměř 90 procent všech aktivních firem, podílejí se na HDP zhruba 55 % a zaměstnávají kolem 2 milionu lidí, což činí asi 50 % všech pracovních míst na českém pracovním trhu. Aktuální data z oblasti rodinných podniků, ale také témata, jako jsou specifika řízení rodinných firem, problematika nástupnictví či svěřenských fondů, to vše v týdnu od 5. do 9. června nabídne Family Business Week – historicky největší událost pro rodinné firmy v ČR zaměřená na společné hledání cest k jejich dalšímu rozvoji.

Grafy, preference a průzkumy veřejného mínění: Jaké šance mají kandidáti na prezidenta?

Aktualizováno

V lednu 2023 v ČR probíhají prezidentské volby. Mezi největší favority patřili a nakonec i postoupili muži, kteří s ohlášením účasti v boji o Hrad dlouho otáleli – expremiér Andrej Babiš a bývalý generál Petr Pavel. Další favoritka, ekonomka Danuše Nerudová, nakonec z prvního kola nepostoupila. To, jak se přesouvala podpora jednotlivých prezidentských kandidátů, zaznamenaly agentury. Připravili jsme pro vás kompletní vývoj preferencí v přehledných grafech.

Čísla a mapy uprchlých Ukrajinců v ČR. Proč je tu i 50 tisíc dospělých mužů?

Počet uprchlých Ukrajinců v České republice oficiálně překročil 300 tisíc. Přesněji řečeno, jde o počet lidí, kterým ČR udělila dočasnou ochranu kvůli tamní válce. Dospělých žen je zhruba třikrát více než mužů, zároveň ženy a děti tvoří skoro 85 % uprchlíků. Víte ale, jakou ochranu Česko kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu poskytuje, kdo přesně na ni má nárok, proč Česko přijalo i uprchlíky z jiných zemí a v jakých obcích jsou přihlášeni? Sledujte naše denně aktualizované tabulky, mapy a další vizualizace.

Z Čechů se s covidem stali pesimisti, ztrácí naději. Pouhá čtvrtina věří v lepší časy

Jen zhruba čtvrtina Čechů věří, že se situace kolem šíření nemoci COVID-19 v Česku v příštích měsících zlepší. Vyplývá to z průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění Akademie věd ČR (CVVM) z loňského listopadu a prosince. Češi jsou výrazně pesimističtější, než byli ještě například v červnu 2021. Tehdy očekávaly zlepšení situace více než tři pětiny lidí. Nejvíce obav v důsledku pandemie mají Češi v oblasti zdravotní péče a zdraví svých blízkých.

Covid decimuje Evropu, Česko je v úmrtích mezi nejhoršími. Podívejte se na vývoj dat

V Česku zemřelo na covid přes 35 tisíc lidí. Zatímco na začátku pandemie jsme byli mezi nejméně zasaženými státy Evropské unie, situace se dramatizovala až do chvíle, kdy se Česko stalo vůbec nejhorší zemí. Podívejte se na přehledný graf, který ukazuje, jak se vyvíjel počet zemřelých od února 2020. Tedy, jak se stalo z „best in covid“ Česko místem, kterému je lepší se vyhnout.

Jak si v očkování vede vaše obec? Podívejte se na přehlednou mapu republiky

Není tajemstvím, že v pohraničních oblastech Česka a na vesnicích je proočkovanost lidí vakcínami proti covidu daleko nižší než ve městech. Jaká je situace přímo u vás? Podívejte se na detailní mapu republiky rozdělené do obcí s rozšířenou působností. V článku také naleznete přehledné grafy o vývoji vakcinace a počtu vykázaných prvních, druhých a třetích dávek.

Brabec před Babišem, na lídra ale nemají. Podívejte se na graf vládních vytrvalců

Zatímco jistí zákonodárci se ve vládním křesle ohřáli jen několik dní, jiní byli ve vysoké politické funkci léta. Mezi rekordmany od roku 1992 jsou hlavně zástupci ČSSD a hnutí ANO. Například současný premiér Andrej Babiš se zatím musí sklonit před jedním svým ministrem. Podívejte se na přehledný graf životnosti všech politiků, kteří od prvního kabinetu Václava Klause usedli ve vládním křesle.

Volební průzkumy PŘEHLEDNĚ: U kterých agentur se daří hnutí ANO či koalici Spolu?

Předvolební dění se často točí kolem vývoje preferencí politických stran. Agentury se skrze průzkumy snaží co nejpřesněji ukázat, jak by dopadly volby, pokud by se konaly v daném měsíci. Redakce CNN Prima NEWS připravila přehledné interaktivní grafy, ze kterých je vidět, jak se za poslední rok a půl před volbami do Poslanecké sněmovny v roce 2021 měnily preference u jednotlivých stran i agentur.