reklama

Haag

Výpis příspěvků ke štítku „Haag“

Senátorky chtějí řešit očkování až u soudu v Haagu. Babiš jim doporučil psychiatra

30. září 2021 23:42

To, že mají očkovaní lidé oproti neočkovaným výhody, by podle senátorek Aleny Dernerové (nestr.) a Jitky Chalánkové (nestr.) mohl být zločin proti lidskosti. Chtějí, aby situaci prošetřil dokonce Mezinárodní trestní soud v Haagu. I v senátorských klubech, které se hlásí k podpoře očkování, se tu a tam objeví několik jedinců, kteří ho odmítají. A tak je pár dnů před volbami oheň na střeše.

Zvýhodňování očkovaných je zločin proti lidskosti. Senátorky žalují vládu u soudu v Haagu

29. září 2021 15:16

Senátorky Jitka Chalánková z klubu ODS a Alena Dernerová z klubu Starostů požádaly Mezinárodní trestní soud v Haagu, aby vyšetřoval představitele české vlády. Podezírají je ze zločinů proti lidskosti. Důvodem jsou vládní opatření, která podle nich zvýhodňují očkované proti koronaviru a omezují neočkované. Senátorky to ve středu sdělily novinářům.

Žádá zproštění viny, nebo nový proces. V Haagu začalo odvolací řízení s Mladičem

25. srpna 2020 17:01

V Haagu v úterý začalo odvolací řízení v procesu s bývalým velitelem armády bosenských Srbů Ratkem Mladičem, kterého před třemi lety Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii (ICTY) odsoudil k doživotnímu vězení za několik zločinů včetně genocidy. Začátek jednání byl několikrát odložen, naposledy v dubnu kvůli koronavirové pandemii.

reklama