Haag

Výpis příspěvků ke štítku „Haag“

Tribunál v Haagu nemůže trestat ruské zločiny, uvedl Svoboda. Vysvětlil, v čem je problém

7. ledna 2023 12:29

Postavit kohokoliv z Ruska před mezinárodní trestní tribunál v Haagu není možné. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl bývalý ministr zahraničí Cyril Svoboda (KDU-ČSL). Vysvětlil, že tento krok znemožňuje fakt, že Rusko – a nebylo jediné – se zřízením tribunálu nesouhlasilo. Bývalý diplomat Vladimír Votápek však věří, že by se nakonec dokázal najít právní způsob, jak Rusko za jeho činy na Ukrajině soudit.

Pošlapali jsme lidskou důstojnost. Nizozemský premiér se omluvil za otrokářskou minulost

20. prosince 2022 14:33

Nizozemský premiér Mark Rutte se v pondělí oficiálně omluvil za roli své země v obchodu s otroky a otroctví. To označil za zločin proti lidskosti. Svůj dvacetiminutový omluvný projev přednesl v Národním archivu navzdory návrhu části veřejnosti, aby oficiální omluvu přednesl až příští rok 1. července u příležitosti 160 let od zákazu otroctví v zemi, píše agentura AP.

Soud v Haagu rozhodl v případu sestřelu dopravního letadla: Byla to raketa ruské výroby

17. listopadu 2022 15:18
Aktualizováno

Dopravní letadlo společnosti Malaysia Airlines bylo v létě 2014 sestřeleno raketou ruské výroby odpálenou z pole na separatisty ovládaném východu Ukrajiny, který v té době kontrolovalo Rusko. Ve čtvrtek to potvrdil soud v nizozemském Haagu. Z vraždy všech 298 cestujících a členů posádky letu MH17 v nepřítomnosti odsoudil na doživotí dva Rusy a jednoho ukrajinského občana, čtvrtého obžalovaného zprostil viny. Odsouzeným mužům nařídil zaplatit nejméně 16 milionů eur (390 milionů Kč) odškodného.

Nizozemské princezně hrozí atentát. Královský pár se odhodlal k nezvyklému kroku

14. října 2022 23:21

Nizozemský královský pár během státní návštěvy Švédska oznámil překvapivou zprávu. Jejich dcera a dědička trůnu Catharina-Amalia musela kvůli obavám z možného útoku dočasně opustit svůj studentský domov v Amsterdamu a vrátit se zpět do Haagu. Prohlášení královského páru je velice neobvyklé. Není zvykem, že by kdokoliv komentoval bezpečnostní opatření, která se týkají panovnické rodiny.

Přízemní a starostlivá. Vévodkyně Meghan se na Invictus Games blýskla dojemným gestem

17. dubna 2022 09:51

Princ Harry se s manželkou Meghan účastní Invictus Games v nizozemském Haagu. Sportovní akce určená pro válečné veterány a nemocné vojáky se každoročně neobejde bez slz dojetí. O to se letos postarala sama vévodkyně ze Sussexu poté, co matce s novorozenětem věnovala svůj kabát, aby jim nebyla zima. Na cestě do Nizozemska se pár zastavil také ve Velké Británii, kde navštívil královnu i Harryho otce prince Charlese.

Meghan poprvé od odchodu z královské rodiny mimo USA. Za cestu to ale s Harrym schytali

10. dubna 2022 01:02

Vévodkyně Meghan se příští týden poprvé od svého odchodu z královské rodiny vydá mimo Spojené státy. S princem Harrym odcestuje do Nizozemska na hry pro válečné veterány, tzv. Invictus Games. Vévoda a vévodkyně ze Sussexu přeletí Atlantik do Haagu téměř dva týdny poté, co nedorazili na bohoslužbu za prince Philipa ve Westminsterském opatství.

Rusko tu školu navalí, vzkazuje Kolář velvyslanci. Na ambasádě chce učit ukrajinské děti

19. března 2022 14:19

Starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) se pustil do ruského velvyslance v Praze. Po ambasádě totiž žádá uvolnění nevyužívaných prostor, kde by Kolář rád zřídil školu pro vyučování dětí ukrajinských uprchlíků. Velvyslanectví mu ale vzkázalo, že budova je majetkem Ruské federace a její využití nespadá do Kolářovy kompetence.

Bartošek: Ruští vojáci se chovají jako barbaři, Putin chce do války zatáhnout celý svět

18. března 2022 17:01

Ruští vojáci na Ukrajině zabíjí i civilisty, chovají se jako naprostí barbaři. Ti, kteří se takových násilností dopouštějí, patří před Mezinárodní soud pro lidská práva v Haagu. Je o tom přesvědčen místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Ve vysílání pořadu K věci na CNN Prima NEWS kromě toho poznamenal, že ruský prezident Vladimir Putin stupňováním útoků i na civilní cíle provokuje Západ a chce svět zatáhnout do mnohem větší války.

Válka musí okamžitě skončit. Soud v Haagu nařídil Rusku zastavit invazi na Ukrajinu

16. března 2022 17:15

Mezinárodní soudní dvůr v Haagu nařídil Rusku okamžité zastavení válečných operací na Ukrajině. Podle rozsudku ve věci, kterou před nejvyšší soudní instanci OSN přednesla Ukrajina, má Moskva rovněž zajistit, aby ve vojenských akcích nepokračovaly ani jiné vojenské či ozbrojené jednotky, které jednají na její příkaz. Rusku i Ukrajině soud rovněž nařizuje, aby se vyvarovaly jakýchkoliv kroků, které by jejich spor dále vyostřily.