reklama

Hamáček: Žáci by se měli testovat dvakrát týdně. Ti starší by to mohli zvládnout sami

Šéf Ústředního krizového štábu Jan Hamáček (ČSSD) na tiskové konferenci představil, jak by mohl vypadat postupný návrat dětí do škol. Ideální by podle něj bylo zkopírovat rakouský model, kdy budou děti testovány dvakrát týdně. U starších ročníků si umí představit, že by si testy dělali žáci sami.

reklama

„Pokusíme se inspirovat rakouským modelem, kde testování probíhá pomocí antigenních testů. U starších ročníků bychom preferovali vlastní testování. Měly by to být neinvazivní testy, kde je odběr vzorků jednoduchý,“ řekl Hamáček na tiskové konferenci.

Největší problém bude podle něj v dodávkách. Vláda se proto pokusí připojit k rakouským dodávkám antigenních testů. „Spotřeba bude ve stovkách tisíc týdně. Naší ambicí je, abychom kompletní materiál předložili do pondělí, aby jej vláda schválila a my měli 14 dní na pilotní projekty, kde si proces můžeme otestovat v praxi. 1. března návrat maturantů,“ řekl.

Zároveň upozornil, že případné neprodloužení nouzového stavu může tento plán zkomplikovat. Tvrdí, že bez nouzového stavu nebude možné zajistit dostatek testů pro žáky a studenty.

K tématu

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama