CNN Prima News nouzový stav v ČR

nouzový stav v ČR

Výpis příspěvků ke štítku „nouzový stav v ČR“

Otevření obchodů a plné nemocnice. Co podle Blatného nastane po konci nouzového stavu?

11. února 2021 09:16
Aktualizováno

Pokud nebude i po 14. únoru pokračovat nouzový stav, do dvou týdnů by mohla být situace ve většině nemocnic v Česku stejně závažná jako nyní v chebské nemocnici. Novinářům to před čtvrtečním hlasováním Sněmovny o žádosti vlády o prodloužení nouzového stavu řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Konec nouzového stavu by od pondělí znamenal otevření obchodů, služeb či nemožnost omezovat shromažďování lidí. Blatný věří, že se kabinetu podaří najít shodu s opozicí.

Koronavirová situace se podle PES nezhoršuje. Lidí v nemocnicích ovšem přibylo

9. února 2021 07:17
Aktualizováno

V pondělí bylo v ČR potvrzeno 7 663 případů COVID-19, o 463 více než o týden dříve. V nemocnicích je s nemocí 5 855 lidí, za den jich přibylo zhruba 200. Počet pacientů ve vážném stavu klesl o pět na 1 032. Index protiepidemického systému (PES) zůstal k úterý na 71 bodech. Po revizi dřívějších údajů je na této úrovni třetí den po sobě. Index se dál drží ve čtvrtém stupni rizika, opatření proti šíření epidemie v Česku ale odpovídají nejpřísnějšímu, pátému stupni a změna se kvůli naplněnosti nemocnic nechystá.

Nouzový stav vláda může prodloužit do 14. února. Sněmovna kývla na návrh komunistů

21. ledna 2021 19:35
Aktualizováno

Nouzový stav vyhlášený kvůli epidemii nového koronaviru bude moci vláda prodloužit o zhruba tři týdny do neděle 14. února. Souhlasila s tím ve čtvrtek Sněmovna podle návrhu KSČM, která menšinový kabinet ANO a ČSSD v dolní komoře toleruje. Ostatní opoziční strany návrh nepodpořily. Vláda chtěla dalších 30 dnů do neděle 21. února.

Zeman: Hyeny, co odmítají nouzový stav, posílají tisíce na smrt. Měl by platit do jara

20. prosince 2020 11:25

Prezident Miloš Zeman se v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS tvrdě pustil do opozice. Podle něj pouze kritizuje a nepřichází s konkrétními návrhy, jak koronavirovou krizi řešit. Vlády se zastal také v nutnosti prodloužit nouzový stav, ideálně až do března či května. Kdo prodloužení odmítá, posílá tisíce lidí na smrt, zdůraznil prezident.

Nouzový stav bude moci vláda prodloužit do středy 23. prosince, rozhodli poslanci

9. prosince 2020 13:31
Aktualizováno

Nouzový stav kvůli epidemii nového koronaviru bude moci v Česku platit do středy 23. prosince. Sněmovna ve středu souhlasila s jeho dalším prodloužením podle návrhu KSČM o 11 dnů. Kabinet ANO a ČSSD, který komunisté v dolní komoře tolerují, žádal o možnost stavu nouze dalších 30 dnů, do pondělí 11. ledna. Tento návrh dolní komora po téměř šestihodinové diskusi zamítla.