CNN Prima News Hana Marvanová

Hana Marvanová

Výpis příspěvků ke štítku „Hana Marvanová“

Pražská koalice Spolu musí řešit nezákonnou loterijní vyhlášku. Metropoli stojí miliony

Loterijní vyhlášky v Praze jsou podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) v rozporu se zákonem, a proto městu ukládá pokuty, které již přesahují pět milionů korun. Pražská koalice Spolu bude příští týden poprvé jednat o novele vyhlášky o hazardu, jejímž cílem je, aby už město pokuty nedostávalo. Návrh počítá například se zrušením zákazu hazardu v jednotlivých městských částech. Zastupitelům zbývá poslední zasedání do konce roku, kdy mohou kolizní situaci vyřešit, jinak se mohou negativní finanční důsledky loterijní vyhlášky ještě prohloubit. A nejde jen o pokuty od ÚOHS, hrozí i možné soudní spory s provozovateli, kteří by se mohli domáhat stovek milionů korun jako náhrady škody.

Místo kandidatury spíše kárná žaloba. V Senátu hoří boj o Pavlova kandidáta na Ústavní soud

Další z kandidátů prezidenta Petra Pavla na post ústavního soudce může narazit. Poté, co se své kandidatury vzdal Robert Fremr, se někteří senátoři vyslovují i proti Pavlu Simonovi. Tvrdí, že současný předseda senátu Nejvyššího soudu rozhodoval v minulosti protiústavně. Vytýkají mu také jeho podíl v jedné společnosti, ačkoliv jako soudce podnikat nesmí. Senátor Marek Hilšer pro CNN Prima NEWS řekl, že prezident by měl místo svého návrhu podat kárnou žalobu za porušení zákona.

Kandidát na Ústavní soud s temnou minulostí? Simon chtěl vzít odškodné politickému vězni

Kandidát na ústavního soudce Pavel Simon se dostává do problémů. Ohledně minulosti nynějšího soudce Nejvyššího soudu totiž vyplouvají na povrch další kontroverze. Nejenže některá jeho rozhodnutí musel Ústavní soud dříve rušit a ve svých nálezech ho kritizoval, ale čerstvé zprávy zveřejněné webem Lidových novin hovoří také o tom, že Simon odmítal odškodnění pro politického vězně minulého režimu. Po invalidním důchodci navíc žádal, aby vrátil 800 tisíc korun státu.

Fremr by dnes už Senátem neprošel. Informace o jeho kauzách jsou závažné, říká Marvanová

Kdyby senátoři měli u sebe nové informace o kauzách soudce Roberta Fremra, neprošel by hlasováním v horní komoře, řekla redakci CNN Prima NEWS senátorka Hana Kordová Marvanová (za ODS). Za sebe má radost, že se prezident Petr Pavel rozhodl pozdržet jmenování Fremra na post ústavního soudce. Senátor Marek Hilšer z klubu Starostů podotkl, že při výběru vhodných kandidátů nejspíše pochybil prezidentův poradní panel. „Chápu, že lidé jsou obecně nepodezřívaví. Uniklo to ale pozornosti a trošku to všem zamotalo hlavu,“ sdělil redakci.

Nad hladkým schválením nižší valorizace penzí v Senátu visí otazník. Oba výbory ji odmítly

Aktualizováno

Jak senátní ústavně-právní výbor, tak sociální výbor v úterý odmítly nižší valorizaci červnových důchodů. K důvodům patřilo zejména sporné schválení vládní důchodové novely ve Sněmovně ve stavu legislativní nouze. Ústavně-právní výbor doporučil zamítnutí novely nejtěsnější většinou i hlasy senátorů z klubů vládních stran. Rozhodování na sociálním výboru skončilo remízou – pro schválení byl stejný počet členů výboru jako pro zamítnutí.

Čižinský: Pospíšil jezdil s mafiány na dovolenou. Nechápu, jak jej mohli Piráti podpořit

Prahu čekají roky stagnace, myslí si lídr Prahy sobě a starosta Prahy 7 Jan Čižinský, který takřka po pětiměsíčním vyjednávání o novém vedení města nakonec skončil v opozici. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS hovořil například o svém překvapení z chování Pirátů, kteří opustili společnou Alianci pro stabilitu. Kritizoval také koalici Spolu, která podle něj nadále usiluje o spolupráci s hnutím ANO. Ostře se vyjádřil také proti novému náměstkovi pro kulturu Jiřímu Pospíšilovi (TOP 09).

Marvanová má jasno: Zabránila jsem opoziční smlouvě Spolu s ANO a zachránila situaci

Zabránila jsem opoziční smlouvě Spolu s ANO a umožnila vznik pražské koalice na vládním půdorysu. Přesně tak zhodnotila v pořadu 360° na CNN Prima NEWS zastupitelka Hana Kordová Marvanová (za ODS) své prosincové rozhodnutí při volbě primátora nehlasovat pro Bohuslava Svobodu (ODS). Podle zástupců pražského Spolu však nikdy dohoda připomínající opoziční smlouvu mezi Spolu a ANO na stole nebyla.

Rozepře v pražském Spolu: Zastupitelstvo klubu vyloučilo Marvanovou, nebyla loajální

Pražské Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) vyloučilo ze zastupitelského klubu na magistrátu senátorku a zastupitelku Hanu Kordovou Marvanovou. Důvodem je, že při volbě primátora nehlasovala pro Bohuslava Svobodu a posléze ani pro jednoho z kandidátů Spolu na náměstky primátora a radní. „Poškodila tak jméno Spolu,“ sdělila mluvčí pražské ODS Lenka Mottlová. Marvanovou rozhodnutí klubu překvapilo a nesouhlasí s ním.

Marvanová: Zabránila jsem v Praze blamáži. Členem koalice nejsem, dodala po volbě primátora

Nejsem už součástí koalice, takže jsem se zdržela hlasování o Bohuslavu Svobodovi (ODS), řekla po čtvrteční volbě pražského primátora v rozhovoru pro CNN Prima NEWS zastupitelka za Spolu Hana Marvanová. Ke svému prosincovému rozhodnutí nepodpořit lídra Spolu v hlavním města dodala, že tím zabránila právní blamáži. Svoboda nakonec primátorský řetěz získal í díky hlasům opozičního hnutí ANO.

Kdo doplní primátora Svobodu? Další strany zveřejnily jména svých zástupců ve vedení Prahy

Po Pirátech zveřejnili v pondělí i další strany jména lidí nominovaných do Rady hlavního města Prahy. Za ODS v ní usedne jako primátor Bohuslav Svoboda, jeho náměstkyní bude Alexandra Udženija a radním pro finance zastupitel Zdeněk Kovářík. V radě Prahy bude za TOP 09 náměstkem primátora se zodpovědností za kulturu europoslanec Jiří Pospíšil a radním pro infrastrukturu Michal Hroza. STAN bude mít ve vznikající radě hlavního města dosavadního náměstka primátora Petra Hlaváčka a radního pro školství a sport Antonína Klecandu.