CNN Prima News handicapovaní

handicapovaní

Výpis příspěvků ke štítku „handicapovaní“

MAPA: Do 100 Kč se najíte i na východě Čech. Místní podnik dává šanci také handicapovaným

Redakce CNN Prima NEWS opět vyrazila do restaurací a jídelen, kde se dá dobře najíst do sta korun, tentokrát na východě Čech. Zákazníci se rádi vracejí třeba do podniků v Týništi nad Orlicí nebo Nekoři, kde si ve zdejším podniku zaměstnanci vše včetně pečiva připravují vlastníma rukama. Navíc dávají příležitost i handicapovaným lidem.

Dvě pobočky na 70 tisíc lidí? Lidé na sídlišti nechápou, vysvětlení pošty se starosta vysmál

Rušení poboček České pošty na velkých sídlištích se má týkat i Prahy 13, kde žije 70 tisíc obyvatel. Z původních čtyř zůstanou otevřené jen dvě. Starosta městské části David Vodrážka (ODS) v nadsázce řekl, že ho pobavil dopis, který od společnosti dostal. Stálo v něm, že kapacita dvou poboček bude dostatečná a lidé si vyřídí co potřebují za pouhé dvě minuty. Místní proti kroku protestují.

Tisíce lidí v ohrožení: Hendikepovaní nemají na zaplacení energií, pomůže jim vláda?

Zdražení energií se jasně promítá do našich peněženek. Podle aktuálního průzkumu se do finančních potíží v souvislosti se stoupajícími cenami energií dostalo už 53 % domácností. Jednou ze skupin, která pociťuje zdražování velmi výrazně, jsou zdravotně postižení. Hlavně ti, kteří jsou závislí na elektrických pomůckách. Obávají se, že na účty za energie nebudou mít.

Stanjura o novém guvernérovi ČNB: Známe jeho vztahy k Babišovi. Snad zachová nezávislost

Extrémně vysoká inflace a zdražování dopadá na řadu domácností. Vláda proto postupně připravuje balíčky pomoci, které mají zajistit, aby nikdo neskončil v chudobě. V pořadu Nový den to uvedl ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) s tím, že další pomoc bude určena pro handicapované občany. Vyjádřil se i k novému guvernérovi České národní banky (ČNB) Aleši Michlovi. Podle svých slov doufá, že si zachová nezávislost.

Děti se učí bez roušek, učitelé se bojí. Proč se nezavřou speciální školy?

Ve speciálních školách jako by covid neexistoval, děti se učí bez roušek, takže starší kantoři mají z takových žáků strach. Zatímco na základních školách vláda umožňuje výuku jen v prvních a druhých třidách, v těch speciálních musí kantoři učit prezenčně v devíti ročnících. „Děti k nám dojíždějí z celé Prahy a v hromadné dopravě přestupují i třikrát. V našem typu školy je přitom nemůžeme nutit, aby nosily roušky,“ říká Helena Hainová, ředitelka speciální školy v Praze 5.