reklama
CNN Prima News handicapovaní

handicapovaní

Výpis příspěvků ke štítku „handicapovaní“

Para hokejista Vápenka: Černý humor ke sportům s hendikepem patří. Zlomil mě táta

1. června 2021 21:07

Černý humor ke sportu hendikepovaných patří, myslí si opora českého para hokeje a brankář národního týmu Michal Vápenka. Doufá, že během letošního mistrovství světa v Ostravě, které odstartuje za pár týdnů, zažije český tým i fanoušci para hokeje stejně úžasnou a frenetickou atmosféru jako před dvěma lety. Řekl to v pořadu Interview na CNN Prima NEWS.

Děti se učí bez roušek, učitelé se bojí. Proč se nezavřou speciální školy?

10. ledna 2021 05:45

Ve speciálních školách jako by covid neexistoval, děti se učí bez roušek, takže starší kantoři mají z takových žáků strach. Zatímco na základních školách vláda umožňuje výuku jen v prvních a druhých třidách, v těch speciálních musí kantoři učit prezenčně v devíti ročnících. „Děti k nám dojíždějí z celé Prahy a v hromadné dopravě přestupují i třikrát. V našem typu školy je přitom nemůžeme nutit, aby nosily roušky,“ říká Helena Hainová, ředitelka speciální školy v Praze 5.

Příběh Cookie: Jak vypadá běžný den a život štěněte na invalidním vozíčku?

2. září 2020 09:00

Pamatujete si na příběh zuboženého štěněte? Začal v červenci 2019, kdy obyvatelé Krupky slyšeli celý den psí nářek, o kterém informovali policii. Ta pak našla štěně s přeraženou páteří. Zranění bylo evidentně zaviněné hrubým zacházením ze strany člověka. Ačkoliv v žimském útulku AniDef udělali všechno pro záchranu 100% hybnosti, Sookie (dnes Cookie) na zadní část těla ochrnula. I přes náročnou péči, kterou si její stav vyžaduje, se jí však podařilo najít dočasný domov. Ze kterého se postupem času stal domov trvalý.

reklama