Cooliova smrt zlomila Pffeiferové srdce. Odpočívej v pokoji, smutní Snoop Dogg a další

Ve věku 59 let zemřel ve středu v Los Angeles americký raper Coolio. Na sociálních sítích mu vzdali hold herečka Michelle Pfeifferová nebo rapeři Ice Cube a Snoop Dogg.

Zesnulý americký raper Coolio se proslavil zejména písní Gangsta's Paradise, která byla součástí soundtracku filmu Nebezpečné myšlenky. V něm ztvárnila hlavní roli nyní čtyřiašedesátiletá hollywoodská herečka Michelle Pfeifferová.

„Se zlomeným srdcem jsem se dozvěděla o odchodu nadaného umělce Coolia. Příliš krátký život. Jak někteří z vás možná vědí, měla jsem to štěstí, že jsem s ním v roce 1995 pracovala na filmu Nebezpečné myšlenky. Získal Grammy za svou skvělou píseň, což byl podle mě důvod, proč náš film zaznamenal takový úspěch,“ napsala Pffeiferová na Instagram a sdílela videoklip k písni.

„Vzpomínám si, že byl laskavý. I po třiceti letech mi běhá mráz po zádech, když tu píseň slyším. Posílám lásku a světlo jeho rodině. Odpočívej v pokoji, Artisi Leone Ivey Jr.,“ dodala herečka.

Hold Cooliovi vzdal i rapper Ice Cube. „Tohle je smutná zpráva. Byl jsem přímým svědkem, jak se tento muž vypracoval na vrchol hudebního průmyslu. Odpočívej v pokoji,“ napsal Ice Cube na Twitteru. Na Coolia na Instagramu zavzpomínal také jeden z nejznámějších raperů současnosti Snoop Dogg. „Gangsta's paradise, odpočívej v pokoji,“ napsal.

Raper Coolio, vlastním jménem Artis Leon Ivey Jr, byl ve středu kolem 16. hodiny nalezen bezvládný na podlaze koupelny v domě svého přítele v Los Angeles. Záchranáři po příjezdu na místo „přibližně 45 minut prováděli resuscitaci“. Před 17:00 byl prohlášen za mrtvého. Zdroje z orgánů činných v trestním řízení sdělily, že „nebyly nalezeny žádné drogy ani drogové příslušenství“ a nemají podezření na cizí zavinění. Oficiální příčinu úmrtí ale sdělí až nařízena pitva. Podle Cooliova manažera Jareze Poseyho šlo o zástavu srdce.

„Jsme zarmouceni ztrátou našeho drahého přítele a klienta Coolia, který dnes odpoledne zemřel,“ uvádí v prohlášení Cooliova manažerka Sheila Fineganová. „Dotkl se světa darem svého talentu a bude nám velmi chybět. Děkujeme všem na celém světě, kteří poslouchali jeho hudbu, a všem, kteří se ozývají v souvislosti s jeho odchodem. Prosím, mějte Cooliovy blízké ve svých myšlenkách a modlitbách,“ dodala.

Coolio se narodil roku 1963. Jeho rapová kariéra začala v 80. letech. Hit „Fantastic Voyage“ byla první skladba, která ho dostala do povědomí fanoušků. Nejznámější skladbou je však již zmiňovaná „Gangsta's Paradise“. V roce 2022 hit na YouTube přesáhl hranici miliardy zhlédnutí. V roce 1996 navštívil Českou republiku. V Praze měl vystoupit také v květnu roku 2023 na festivalu 90s explosion.

Tagy:
film hudba Instagram Twitter Los Angeles úmrtí herec Snoop Dogg Ice Cube Michelle Pfeifferová Coolio Nebezpečné myšlenky