Hity slavné popové skupiny ABBA zazní v Praze! Show vzdá hold 50. výročí jejího průlomu

Švédskou popovou skupinu ABBA založenou ve Stockholmu v roce 1972 není třeba dlouze představovat. Její členové, Agnetha, Björn, Benny a Anni-Frid, z jejichž počátečních písmen křestních jmen vznikl název, se vryli fanouškům pod kůži hity jako Dancing Queen, S.O.S., Mamma Mia, Money Money Money nebo Gimme! Gimme! Gimme!

Mezinárodního průlomu dosáhla skupina poté, co v roce 1974 zvítězila v soutěži Eurovize s písní Waterloo a byla první neanglicky mluvící popovou skupinou, která dobyla hitparády v anglicky mluvících zemích, včetně Velké Británie, USA, Kanady, Irska, Jižní Afriky a Nového Zélandu. V roce 2024 to bude právě 50 let od této pro skupinu důležité události, tak bude co slavit!

Oslavy to budou velkolepé! Budou mít podobu výročního turné s názvem THE SHOW a Tribute to ABBA. Do Sportovní haly Fortuna v Praze dorazí 26. dubna 2024. Show vzdá hold legendárnímu katalogu písní a příběhu kultovní popové skupiny, která se stala světovým bestsellerem a překonala ji jen kapela The Beatles. Těšit se můžete na plejádu největších hitů skupiny ABBA všech dob a dokonce i písně ze zbrusu nového alba Voyage, které vyšlo v roce 2021.

THE SHOW byla vytvořena v roce 2001 a více než dvacet let už se těší obrovskému úspěchu po celém světě. S téměř 800 koncerty v 50 zemích a více než 2 miliony prodaných vstupenek THE SHOW znovuvzkřísila hudbu skupiny ABBA a její úspěch. S více než 2 miliony prodaných vstupenek si THE SHOW může na své konto také připsat obrovský divácký úspěch. Oficiální uznání získala v roce 2010, kdy vyhrála cenu za BEST SHOW na The Limelight Awards v Londýně, kde zvítězila před show THRILLER LIVE, DIRTY DANCING a PRISCILLA THE MUSICAL. V neposlední řadě se dočkala největšího uznání od oficiálního Mezinárodního fanklubu ABBA THE SHOW.

Diváci po celém světě se mohou těšit na fantastický večer, ve kterém se bude opěvovat a ctít hudba skupiny ABBA.

Pozor! Soutěžíme o 6x2 lístky na vystoupení THE SHOW A TRIBUTE TO ABBA - THE 50TH ANNIVERSARY TOUR!

Ke kolikátému výročí skupiny ABBA se letošní show koná?

Účast v soutěži vyžaduje registraci

Zadejte, prosím, vaše jméno a email.

Tagy: