CNN Prima News hlavní hygienička

hlavní hygienička

Výpis příspěvků ke štítku „hlavní hygienička“

Konec karantény kvůli covidu? Má nastat už příští týden, hygienici mají metodiku

11. února 2022 19:32

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zrušit klíčové opatření proti šíření koronaviru. Od 19. února přestane platit povinnost nastoupit do karantény kvůli kontaktu s nakaženou osobou. Krajské hygienické stanice už podle webu Seznam Zprávy obdržely novou metodiku, na které pracovala mimo jiné hlavní hygienička Pavla Svrčinová. V současnosti platí, že lidé po kontaktu s nakaženým člověkem musí zůstat pět dní doma.

Za zmatky v opatřeních mohou lidé z Babišovy éry. Válka přešlapy mrzely, řekl Fiala

2. ledna 2022 17:15

Za nedávné zmatky v koronavirových opatřeních mohou lidé z éry expremiéra Andreje Babiše (ANO). Podobné komunikační přešlapy už se nebudou opakovat, slíbil předseda vlády Petr Fiala (ODS) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že první osoba, kterou početná kritika zamrzela, byl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09), který od prosince resortu šéfuje.

Svrčinová místo hlavní hygieničky odborník přes výživu? Podle Vojtěcha to nebude tak snadné

4. prosince 2021 19:22

Česko bude mít možná za dobu boje proti pandemii koronaviru už čtvrtou hlavní hygieničku. I když to kandidát na nového ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) neříká přímo, naznačuje, že by se Pavla Svrčinová měla věnovat jiné práci. Rozumí prý spíše výživě. Ona sama o svém konci ve funkci zatím mluvit nechce.

Válek chce vyměnit hlavní hygieničku. Svrčinová by se měla starat o jídlo ve školách

30. listopadu 2021 18:55

Budoucí ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce změnu na postu hlavní hygieničky. Nepočítá s tím, že by tuto funkci nadále zastávala Pavla Svrčinová. Je odbornice na výživu, a měla by se tedy na ni zaměřit. S odkazem na mluvčího TOP 09 a AntiCovid týmu koalice Spolu Vladana Vaňka to napsal Deník N. Kdo by měl Svrčinovou nahradit, Vaněk nesdělil. Na dotaz podle webu nereagoval ani Válek.

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

29. listopadu 2021 08:54

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

Zeman musí do izolace a s Fialou se setkat nemůže, říká hygienička. Žádné výjimky

26. listopadu 2021 14:37
Aktualizováno

Jmenování Petra Fialy (ODS) premiérem se opět komplikuje. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová Českému rozhlasu řekla, že prezident Miloš Zeman má být kvůli pozitivnímu testu na covid v izolaci a s Fialou se nesmí setkat. Její slova následně potvrdil i ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Šéf ODS se schůzkou s nakaženým prezidentem počítal.

Sledujte ZÁZNAM vyjádření Vojtěcha: Od pondělí čeká Česko nový model. Co vše se zakáže?

17. listopadu 2021 14:14

Pandemická situace v České republice se dramaticky zhoršuje. Rekordní počet evidovaných případů covidu za úterý, více než 22 tisíc, znejišťuje jak veřejnost, tak politiky. Andrej Babiš navíc ve středu odpoledne oznámil, že od noci z neděle na pondělí bude v České republice zaveden takzvaný bavorský model, který ruší uznávání testů jako covidového certifikátu.

Testujme ve školách každé pondělí, navrhuje Plaga. Ministerstvo zdravotnictví zkritizoval

3. listopadu 2021 12:23

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) doufá, že i přes rostoucí počet nakažených covidem nebude nutné uzavírat školy. Uvedl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Vyzývá však k nastavení systému, který zaručí bezpečné prostředí na školách. „Testování vždy v pondělí je jednou z cen, jak bezpečnost prezenční výuky zvýšit,“ podotkl.

Sledujte ZÁZNAM tiskové konference s Vojtěchem: Dojde k dalšímu zpřísnění opatření?

26. října 2021 08:53

O vývoji epidemie koronaviru a plánovaných opatřeních proti šíření nákazy budou v úterý dopoledne na tiskové konferenci mluvit ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO), hlavní hygienička Pavla Svrčinová a ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislav Dušek. Denní přírůstky nakažených jsou už týden dvojnásobné než o týden dřív. Tisková konference je naplánována na 9:30 a můžete ji sledovat živě v tomto článku.