reklama
CNN Prima News hlavní hygienička

hlavní hygienička

Výpis příspěvků ke štítku „hlavní hygienička“

Šéfka SÚKL: Očkování proti covidu je důležité pro děti s plicním onemocněním

Očkování proti COVID-19 je důležité pro děti s onemocněním plic nebo trpící poruchou imunity, uvedla v pátek ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Reagovala tak na stanovisko Evropské agentury pro léčivé přípravky (EMA), která doporučila nasazení vakcíny od firem Pfizer/BioNTech u dětí od 12 do 15 let. Dosud je tato očkovací látka proti novému typu koronaviru schválená pro osoby od 16 let. V Česku by se mohla možnost očkovat děti od 12 let otevřít ke konci června, uvedla v pátek hlavní hygienička Pavla Svrčinová.

Dětské tábory mohou fungovat i s PCR testy. Platit by je ale neměli rodiče, říká Topinka

Děti budou muset před nástupem na dětský tábor podstoupit PCR test, uvedla v pořadu K věci na CNN Prima NEWS hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Podle předsedy Asociace dětské rekreace (ADR) Miroslava Topinky budou moct tábory fungovat i s tímto pravidlem. „Je však na místě si klást otázku, kdo testy zaplatí. Těžko to můžeme chtít po rodičích,“ komentoval pro CNN Prima NEWS Topinka.

Upravený PES přijde před Velikonocemi. Bude odpovídat nové situaci, řekl Blatný

Ke konci dubna by v Česku mohly být alespoň jednou dávkou vakcíny naočkovány zhruba tři miliony osob. Během samotného dubna ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) očekává dodávku téměř 1,5 milionu dávek. „Máme objednáno 26 milionů dávek pro 14 milionů osob. Je to dvojnásobný počet oproti počtu dospělých,“ uvedl na pátečním brífinku šéf zdravotnického rezortu. Ministerstvo také představí nový systém PES.

reklama