Hokejová tragédie na Slovensku: Našel se Paškův dopis na rozloučenou. Vysvětlil sebevraždu

Kauza sebevraždy funkcionáře hokejového týmu Bratislava Capitals Dušana Paška mladšího nadále hýbe Slovenskem. Tamní policie našla v Paškově trezoru dopis na rozloučenou. Viceprezident klubu se oběsil minulý týden v bratislavském parku.

Z dopisu na rozloučenou vyplývá, že si Pašek dával za vinu smrt útočníka Borise Sádeckého. Ten zemřel jen dva dny před ním během utkání rakouské ligy. O jeho život lékaři bojovali pět dní. Mladý talent slovenského hokeje svůj boj o život 3. listopadu prohrál.

O dva dny později našli kolemjdoucí v jednom bratislavském parku oběšeného manažera Bratislava Capitals Paška mladšího. Oba tragicky zesnulé pojilo nejen pouto pracovní, ale i přátelské.

V dopise nalezeném v Paškově trezoru podle Deníku Pravda stojí, že si smrt šikovného útočníka bral osobně. Sádecký s ním měl na začátku sezony konzultovat své zdravotní problémy, jenže případné přerušení kariéry klíčového útočníka Capitals by znamenalo zásadní komplikace pro klub. Na konzultaci se specialistou proto nedošlo.

Svědci, kteří s ním byli po smrti Sádeckého v kontaktu, shodně potvrdili, že tragédie jím otřásla. Projevilo se to i tím, že kouřil jednu cigaretu za druhou, uvedla Pravda.

Viceprezident Bratislavy Capitals a trojnásobný mistr Slovenska v hokeji tak svůj život ukončil vlastní rukou, stejně jako jeho otec – mistr světa a ikona československého hokeje Dušan Pašek starší – v roce 1998.

Tagy: