reklama

Bratři udeřili hostitele lopatou, prokopli mu lícní kost. Odsedí si 7 a 11,5 roku

Dva bratři z Ostravy půjdou za útok lopatou a nožem na sedm a 11 a půl roku do vězení. Muž, kterého napadli, mohl vykrvácet, kdyby si nestihl přivolat pomoc. Za pokus o vraždu dostali pachatelé poměrně nízký trest, pomohlo jim, že se před soudem přiznali.

reklama

V dřevěné chatce v podhůří Beskyd se dva bratři pokusili zavraždit čtyřicetiletého muže. Jako zbraň jim posloužila kovová lopata a nůž. „Jeden z nich mě chytil zezadu a složil na kolena. Poté udeřil lopatou, nastříkal slzný plyn a kolenem mi prokopl lícní kost,“ popsal útok poškozený.

K tématu

Zároveň ho bodali dvaceticentimetrovým nožem. Muž málem vykrvácel, podle lékařů ztratil dva litry krve. „Měl jsem otřes mozku, rozbitou hlavu, roztržené obočí, prokopnutou lícní kost, dvakrát zlomenou čelist a šest bodných ran. Také mi hrozila operace na srdce, ledviny a plíce. Měl jsem v nich vodu, v žaludku pak krev. Doktoři říkali, že jsem přežil popravu,“ dodal poškozený.

Na místo přijeli místní policisté, kteří ihned přivolali kriminální policii. Na první pohled bylo jasné, že se jedná o brutální napadení. Jako motiv údajně mužům posloužila žena, která přebývala u napadeného v chatě asi dva měsíce. Nechal ji tam totiž bydlet, když neměla kam jít.

„Na chatu přivedla i svého přítele, po čase však došlo k tomu, že se na chatě ocitl, ale už bez souhlasu poškozeného další muž, bratr přítele ženy,“ popsal státní zástupce Vít Legerský.

Muži, který má chatu pronajatou, se další dva společníci nelíbili. Když je vystěhovával, všiml si, že odcházejí s napěchovanými taškami. Chtěl je zkontrolovat, jestli mu něco neukradli. V tu chvíli na něj zaútočili. Starší z nich si pobude ve vězení 11 a půl roku, mladší 7 let.

K tématu

Tagy: chata Ostrava nůž Moravskoslezský kraj pokus o vraždu žena soud vězení bratři lopata

Další hlavní zprávy

Fotbal

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy

Ztráta s Příbramí už byla příliš. Guľa končí v Plzni, nástupce oznámí Viktoria brzy

Minulý týden debakl na Slavii, teď remíza s Příbramí. Tyto dva nezdary byly posledními zápasy Adriana Guľy v pozici trenéra fotbalové Viktorie Plzeň. Ke konci slovenského kouče přispěly také další ztráty v tomto ligovém ročníku i v součtu s neúspěšným bojem o evropské poháry. Spolu s Guľou končí u západočeského týmu také jeho asistenti. Nástupce by měl klub oznámit na začátku příštího týdne.

Do wehrmachtu jsem musel v sedmnácti, říká poslední z Čechů v Hitlerově armádě
Další odhalené informace o Hamáčkově cestě do Moskvy: S přípravami pomáhal i Hrad
Přestaňte do manžela kopat, už kvůli našim dětem, apeluje Křížková na veřejnost
reklama
reklama
Jágr vs. děti. Proč jsi nosil dlouhé vlasy jako holka? ptaly se drsně legendy

Hokej

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama