CNN Prima News houbaření

houbaření

Výpis příspěvků ke štítku „houbaření“

Češi mají nadále žně. Houby rostou i přes prudké ochlazení, mykologové ale před sběrem varují

Navzdory tomu, že v Krkonoších o víkendu nasněžilo a ve zbytku republiky proti minulému týdnu klesly teploty o deset stupňů, český národní sport – houbaření – se může provozovat i nadále. Zkušení houbaři tvrdí, že úlovky nejsou o nic chudší než v létě. Mykologové ve vysílání televize CNN Prima NEWS varují, aby si lidé dali pozor na teploty pod nulou. Promrzlé houby mohou být nebezpečné.

Vyrazit na houby alespoň jednou ročně je skoro národní povinnost

Češi jsou snad nejvášnivějšími houbaři na světe, alespoň jednou ročně se na houby vypraví přes sedmdesát procent naší populace. Právě v září je sezóna houbaření nejvyšší. Rostou? Určitě ano! Sice jak které a jak kde. A i když najdete „houby“, čas strávený v lese na čerstvém vzduchu vám jenom prospěje. Vybavte se nožíkem, košíkem a svačinou a hurá na ně!

Řádění medvědů na Slovensku: Houbař skončil potrhaný, na východě šelmu natočili v obci

U řeky Belá mezi slovenskými obcemi Liptovská Kokava a Pribylina došlo ve středu v odpoledních hodinách k útoku medvědice na houbaře. Podle slovenských médií se tento rok jednalo již o devátý střet zvířete s člověkem. Medvědi na Slovensku se přitom čím dál více přibližují i k lidským obydlím – například v obci Regetovka se šelma volně pohybovala po vesnici. Záběry pořízené z projíždějícího auto nabízíme níže v článku.