reklama
CNN Prima News hromadná doprava

hromadná doprava

Výpis příspěvků ke štítku „hromadná doprava“

Sexuální obtěžování v MHD zažila každá třetí Češka. Před čtvrtinou se někdo ukájel

Zhruba každá třetí žena zažila při cestě veřejnou dopravou sexuální obtěžování. Stejnou zkušenost má i každý desátý muž. Čtvrtina cestujících pak byla svědkem obtěžujícího chování. Ukázal to průzkum o sexuálním obtěžování ve veřejné dopravě, který pro Úřad vlády provedla agentura Focus. Výsledky ve středu na tiskové konferenci představil šéf vládního odboru Radan Šafařík. Uvedl, že se připravují opatření. Na posílení bezpečnosti by se měly využít i evropské dotace či peníze z norských fondů.

Policisté odhalili falešného „kolegu“. Prozradil se alkoholem i podivnou otázkou

Muž oblečený v policejní uniformě položil zvláštní dotaz pražským strážníkům. Chtěl po nich informace o člověku, který měl být převezen na záchytku. Hlídku už ale na první pohled zarazil. Šlo o nestandardní otázku, měl zanedbaný vzhled i neúplnou uniformu, a hlavně z něj byl cítit alkohol. Muž se nakonec přiznal, že vystupuje jen v převleku a nejedná se o profesionála. A důvod? Muž chtěl ušetřit za jízdné.

Řidiči hromadné dopravy v Ostravě se bouří proti novým pracovním podmínkám

Aktualizováno

Odboráři Dopravního podniku Ostrava (DPO) vyhlásili stávkovou pohotovost. Nesouhlasí s tím, jak se mají střídat řidiči na trolejbusových a autobusových linkách. Tento systém by podle nich byl pro řidiče výrazně náročnější. Podnik podle odborářů nedodržel dohodnuté podmínky, tvrdí předseda Základní organizace odborového svazu Dosia při DPO Ivo Protivínský. Na situaci upozornila Česká televize. Pro cestující se jízdní řády nezmění.

Zákaz vycházení od 23. hodiny, pražskou MHD se ale po desáté dostanete domů těžko

Jízdní řády pražské MHD se v souvislosti s posunem zákazu vycházení o dvě hodiny, tedy na 23 hodin, zatím měnit nebudou. Nadále bude platit ukončení denního provozu po 22. hodině, sdělil to v pondělí Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Omezení denního provozu bylo zavedeno od 2. listopadu kvůli opatřením proti šíření COVID-19, kdy na konci října začal platit zákaz vycházení po 21. hodině. MHD v Praze nyní využívá asi třetina lidí oproti době před pandemií.

Vlakem z centra Prahy na letiště v roce 2028? Správa železnic má posudky na tunely

Nedůstojné spojení centra Prahy s Letištěm Václava Havla v Ruzyni trápí nejen obyvatele metropole desítky let. Správa železnic doufá, že se ještě během této dekády cestující svezou na největší české letiště po moderní železnici. Emoce budily takzvané střešovické tunely, proti jejichž ražení se postavili někteří obyvatelé Střešovic a Břevnova, kteří nechtěli, aby vlaky jezdily pod jejich domy.

reklama