CNN Prima News hromadná doprava

hromadná doprava

Výpis příspěvků ke štítku „hromadná doprava“

Impérium na ho*no, kritizovala Ruska svou vlast. Muž ji násilím vyhodil z autobusu

28. prosince 2022 15:24

I v Rusku se najdou lidé, kteří na veřejnosti otevřeně vystupují proti ruské invazi. K vyhrocené situaci například došlo v jednom z autobusů v Moskevské oblasti. Starší žena ostře kritizovala kremelské vedení i armádu. Další z cestujících ji v reakci na to z vozidla násilně odtáhl. Záběry incidentu se nyní šíří na sociálních sítích.

Genderová válka mezi Piráty a lidovci: Pohádali se kvůli ženám v hromadné dopravě

9. srpna 2022 19:27

I když jsou Piráti a lidovci od prosince součástí vládní pětikoalice, setrvání v kabinetu premiéra Petra Fialy (ODS) jim nebrání v častých hádkách a provokacích ve veřejném prostoru. V jedné z posledních takových přestřelek figurovala senátorka Adéla Šípová (za Piráty) a europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Spor odstartovalo tvrzení členky horní komory Parlamentu, že převaha žen v hromadné dopravě je prý důkazem pro nutnost většího zastoupení ženského pohlaví v české politice.

Do práce nebo hromadné dopravy jen s testem. Německo chce ještě více omezit neočkované

18. listopadu 2021 12:29

Neočkovaní v Německu nebudou smět bez negativního testu na koronavirus cestovat veřejnou dopravou a vstoupit na pracoviště, kde nelze vyloučit kontakt s jinými lidmi. Spolkový sněm ve čtvrtek schválil příslušnou novelu zákona o potírání infekčních chorob, která s novým zpřísněním karanténního režimu počítá. Návrh zákona musí v pátek odsouhlasit Spolková rada zastupující německé spolkové země. Zda se tak stane, ale jasné není, protože konzervativní premiéři hrozí, že právní předpis prosazovaný budoucí vládní koalicí sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) zablokují.

Sexuální obtěžování v MHD zažila každá třetí Češka. Před čtvrtinou se někdo ukájel

25. srpna 2021 14:22

Zhruba každá třetí žena zažila při cestě veřejnou dopravou sexuální obtěžování. Stejnou zkušenost má i každý desátý muž. Čtvrtina cestujících pak byla svědkem obtěžujícího chování. Ukázal to průzkum o sexuálním obtěžování ve veřejné dopravě, který pro Úřad vlády provedla agentura Focus. Výsledky ve středu na tiskové konferenci představil šéf vládního odboru Radan Šafařík. Uvedl, že se připravují opatření. Na posílení bezpečnosti by se měly využít i evropské dotace či peníze z norských fondů.

Policisté odhalili falešného „kolegu“. Prozradil se alkoholem i podivnou otázkou

19. července 2021 23:37

Muž oblečený v policejní uniformě položil zvláštní dotaz pražským strážníkům. Chtěl po nich informace o člověku, který měl být převezen na záchytku. Hlídku už ale na první pohled zarazil. Šlo o nestandardní otázku, měl zanedbaný vzhled i neúplnou uniformu, a hlavně z něj byl cítit alkohol. Muž se nakonec přiznal, že vystupuje jen v převleku a nejedná se o profesionála. A důvod? Muž chtěl ušetřit za jízdné.