reklama
CNN Prima News hromadná doprava

hromadná doprava

Výpis příspěvků ke štítku „hromadná doprava“

Do práce nebo hromadné dopravy jen s testem. Německo chce ještě více omezit neočkované

18. listopadu 2021 12:29

Neočkovaní v Německu nebudou smět bez negativního testu na koronavirus cestovat veřejnou dopravou a vstoupit na pracoviště, kde nelze vyloučit kontakt s jinými lidmi. Spolkový sněm ve čtvrtek schválil příslušnou novelu zákona o potírání infekčních chorob, která s novým zpřísněním karanténního režimu počítá. Návrh zákona musí v pátek odsouhlasit Spolková rada zastupující německé spolkové země. Zda se tak stane, ale jasné není, protože konzervativní premiéři hrozí, že právní předpis prosazovaný budoucí vládní koalicí sociálních demokratů (SPD), Zelených a liberálních svobodných demokratů (FDP) zablokují.

Sexuální obtěžování v MHD zažila každá třetí Češka. Před čtvrtinou se někdo ukájel

25. srpna 2021 14:22

Zhruba každá třetí žena zažila při cestě veřejnou dopravou sexuální obtěžování. Stejnou zkušenost má i každý desátý muž. Čtvrtina cestujících pak byla svědkem obtěžujícího chování. Ukázal to průzkum o sexuálním obtěžování ve veřejné dopravě, který pro Úřad vlády provedla agentura Focus. Výsledky ve středu na tiskové konferenci představil šéf vládního odboru Radan Šafařík. Uvedl, že se připravují opatření. Na posílení bezpečnosti by se měly využít i evropské dotace či peníze z norských fondů.

Policisté odhalili falešného „kolegu“. Prozradil se alkoholem i podivnou otázkou

19. července 2021 23:37

Muž oblečený v policejní uniformě položil zvláštní dotaz pražským strážníkům. Chtěl po nich informace o člověku, který měl být převezen na záchytku. Hlídku už ale na první pohled zarazil. Šlo o nestandardní otázku, měl zanedbaný vzhled i neúplnou uniformu, a hlavně z něj byl cítit alkohol. Muž se nakonec přiznal, že vystupuje jen v převleku a nejedná se o profesionála. A důvod? Muž chtěl ušetřit za jízdné.

Respirátory se dají používat opakovaně. Odborníci řekli za jakých okolností

23. ledna 2021 11:51

Vládní představitelé uvažují o zavedení povinnosti nosit respirátory v MHD a v obchodech. Pokud by se tak stalo, znamenalo by to pro řadu lidí komplikace. Respirátor je totiž dražší než rouška a zároveň jich zatím není na českém trhu dostatek. Dají se však nosit opakovaně a sterilizovat. Nejedná se však o jednoduchý proces, jako tomu je v případě roušek.

Řidiči hromadné dopravy v Ostravě se bouří proti novým pracovním podmínkám

21. prosince 2020 10:44
Aktualizováno

Odboráři Dopravního podniku Ostrava (DPO) vyhlásili stávkovou pohotovost. Nesouhlasí s tím, jak se mají střídat řidiči na trolejbusových a autobusových linkách. Tento systém by podle nich byl pro řidiče výrazně náročnější. Podnik podle odborářů nedodržel dohodnuté podmínky, tvrdí předseda Základní organizace odborového svazu Dosia při DPO Ivo Protivínský. Na situaci upozornila Česká televize. Pro cestující se jízdní řády nezmění.

Švédsko koronavirus zlehčovalo, teď vláda radí lidem nosit roušky a zavírá plovárny

18. prosince 2020 19:54

Švédsko bude poprvé doporučovat nošení roušek, a to ve veřejné dopravě. Kromě toho na měsíc zavře veřejná zařízení, pokud nejsou nezbytně důležitá, tedy například plovárny nebo knihovny. Oznámil to švédský premiér Stefan Löfven. Do švédských statistik v pátek přibylo 9654 nových případů koronavirové nákazy, což je dosud nejvíce.

Přecpané metro, vlaky i tramvaje. Už jsme posílili, změny nechystáme, vzkazuje Praha

8. prosince 2020 15:52

Přeplněné tramvaje, nacpané vlaky a dlouhé intervaly jsou realitou v dopravě napříč Českem. A to vše ve chvíli, kdy by od sebe lidé měli dodržovat minimálně dvoumetrové rozestupy. I přesto dopravní podniky, především v Praze a Brně, tvrdí, že spoje posílily a intervaly zkrátily. K tomu, aby situaci okamžitě řešily, je už vyzývá i vláda.

Zákaz vycházení od 23. hodiny, pražskou MHD se ale po desáté dostanete domů těžko

23. listopadu 2020 11:49

Jízdní řády pražské MHD se v souvislosti s posunem zákazu vycházení o dvě hodiny, tedy na 23 hodin, zatím měnit nebudou. Nadále bude platit ukončení denního provozu po 22. hodině, sdělil to v pondělí Filip Drápal, mluvčí organizace Ropid, která plánuje pražskou MHD. Omezení denního provozu bylo zavedeno od 2. listopadu kvůli opatřením proti šíření COVID-19, kdy na konci října začal platit zákaz vycházení po 21. hodině. MHD v Praze nyní využívá asi třetina lidí oproti době před pandemií.

reklama