CNN Prima News hygienické opatření

hygienické opatření

Výpis příspěvků ke štítku „hygienické opatření“

Za to, že šli v noci ven, dostali lidé pokutu 10 tisíc. Potvrzení z práce vše ulehčí

29. října 2020 22:25

Podle ředitele Městské policie Ostrava Miroslava Plačka potvrzení o tom, že jde člověk v noci z práce nebo do práce, není povinné. Pouze urychlí a usnadní projednání celé záležitosti, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Noční zákaz vycházení po 21. hodině v Česku platí od středy a v Ostravě strážníci na státní svátek řešili pouze pět případů, kdy lidé vládní opatření nedodrželi.

Csáková reaguje na Zemana: Nikde jsem se nevyjádřila, že za COVID-19 může Bill Gates

16. října 2020 23:11

Prezident si má slova špatně přečetl, nikde jsem se nevyjádřila, že za COVID-19 může Bill Gates, reagovala zpěvačka Ilona Csáková na prezidentova slova pro server ŽivotvČesku.cz. Miloš Zeman v pátečním projevu na CNN Prima NEWS uvedl, ať lidé neposlouchají zubaře, kardiology a zpěváky a že jedna zpěvačka dokonce prohlásila, že za koronavirus může Bill Gates.

Chodí to ve vlnách, bolí mě svaly, popsala Rážová boj s koronavirem

12. září 2020 13:44

Hlavní hygienička Jarmila Rážová, která je už více než týden v domácí karanténě, stále neví, kde se nakazila. Nejpravděpodobnější varianta je podle ní nákaza od novinářů ve chvíli, kdy ani ona sama neměla roušku. Uvedla to v rozhovoru pro Právo. Dále také popsala své zkušenosti s průběhem nemoci. Nejde podle ní jen o lehkou virózu, která rychle přejde.

Zásoby dezinfekce, home office i měření teploty. Firmy připravují své pandemické plány

3. září 2020 06:25

Od prvního září platí přísnější hygienická opatření ve veřejné dopravě, zdravotnických zařízeních i na vnitřních akcích, kde je víc než 100 lidí. Češi se ale s dalšími opatřeními mohou setkat i v práci. Riziko druhé vlny koronaviru totiž nepodceňují ani jednotliví zaměstnavatelé. Řada firem buď pokračuje v zavedených opatřeních, nebo je od září ještě posiluje.

Roušky pouze mimo třídy a přísné podmínky pro školní jídelny. Žáci smějí zpět do škol

18. srpna 2020 10:41

Školy nečekají od začátku školního roku žádná plošná opatření, ředitelé škol by ale měli sledovat obecný vývoj situace v Česku podle tzv. semaforu. Zaznělo to od ministrů školství Roberta Plagy (ANO) a zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Za přísných hygienických podmínek budou fungovat školní jídelny. Roušky budou děti nosit pouze ve společných prostorách, nikoliv ve třídách nebo při obědě.

Kontroly letních táborů pokračují. Hygienici se zaměřují na protikoronavirová opatření

13. srpna 2020 14:04
Aktualizováno

Koronavirová opatření se dotkla i letních táborů, které se konají po celé České republice. Kontroly hygieniků se zaměřují na dostatek dezinfekce, oddělování dětí do skupinek a na správné podmínky ubytování nebo stravování. Nejvíce táborů pořádají v Jihočeském kraji, i zde se ve čtvrtek konaly kontroly některých táborů.