CNN Prima News hypermarkety

hypermarkety

Výpis příspěvků ke štítku „hypermarkety“

Češi skupují testy na covid. Pořídíte je v dalších supermarketech, jaká bude cena?

Řetězec Albert od čtvrtka začíná navážet antigenní testy k samovyšetření do hypermarketů a spouští jejich prodej. V následujícím týdnu testy zařadí i do nabídky supermarketů. Společnost Billa jejich prodej zahájí pravděpodobně v sobotu. Velkoobchod Makro už prodej zahájil a hlásí velký zájem. V nabídce jsou ale i v Kauflandu, Penny Marketu nebo v drogeriích Rossmann.

Hypermarket otevřený v neděli: Shluky lidí a fronty u pokladen

Českobudějovický hypermarket Albert na autobusovém nádraží měl otevřeno i v neděli, splňuje totiž výjimku vládního nařízení. Zájem zákazníků o nákup v neděli srovnává s pátky, kdy jsou prodeje silné. Proti běžným nákupům se prodávalo víc pečiva a dalšího čerstvého zboží, uvedl mluvčí Albertu ČR Jiří Mareček. Kvůli vládnímu zákazu nedělního prodeje v souvislosti s koronavirem přibylo řetězci po celé České republice o desítky procent zákazníků v pátek, sobotu a pondělí. Prodeje jsou ale celkově nižší.

Malé obchody krachují nejen kvůli pandemii. Žádají proto o podporu

V Česku každoročně zkrachují stovky malých obchodů, a to hlavně v nejmenších obcích. Na problém upozorňují zástupci maloobchodního sdružení, kteří to dávají za vinu velkým obchodním řetězcům. Navrhují proto na hypermarkety uvalit speciální daň z nemovitosti, z níž by mohly být nejmenší obchody dotovány. S možností většího daňového zatížení některých firem ze strany obcí přitom počítá novela ministerstva financí.