CNN Prima News inovace

inovace

Výpis příspěvků ke štítku „inovace“

Evropský den inovací 2021 představil nová zelená řešení pro Evropu

1. listopadu 2021 17:37

Jak nastartovat rozvoj digitální ekonomiky, kultivovat mladé talenty či pomocí technologií chránit naše životní prostředí – devátý ročník Evropského dne inovací 2021 pořádaný společností Huawei pod hlavičkou motta „Innovate for Sustainable Europe“ se věnoval aktuálním tématům v oblasti ICT, nastínil současné a budoucí trendy v odvětví a představil možnosti, jak se společně dosáhnout plně propojenou, udržitelnou Evropu.

Reportáž: Expo na každém kroku. Dočkali jsme se, radují se z výstavy obyvatelé Dubaje

2. října 2021 13:10

Expo 2020 je pro naši zemi i pro nás velká věc, přiznala CNN Prima NEWS jedna z obyvatelek Dubaje. Spolu s ostatními místními se raduje, že se světoznámé výstavy i přes pandemii koronaviru nakonec opravdu dočkali. Veletrh oficiálně začal 1. října a potrvá šest měsíců. Země, která se snaží být ve všem „nej“, vzala i jeho marketing po svém. Na Expo láká na každém kroku.

Chytrá domácnost: Poslouží nám, anebo se můžeme stát obětí technologií?

Téma: Komerční sdělení
2. února 2021 14:30

Jak se změnilo nákupní chování vlivem pandemie? Ovlivní ho aktuální krize? Může chytrá domácnost pomáhat, anebo se můžeme stát obětí techniky? Na to jsme se ptali jednoho z nejpovolanějších a to ředitele divize spotřební elektroniky, Samsung Electronics Czech and Slovak, pana Michala Forejta.

Sítě 5G v Česku mají zatím roční zpoždění. Čeká se na výsledky výběrového řízení

4. listopadu 2020 10:30

Česká vláda tvrdí, že rozvoj digitální ekonomiky a společnosti patří k jejím hlavním prioritám. Proto přijala 3. října 2018 usnesení, ve kterém deklaruje, že „digitální ekonomika představuje základní pilíř celospolečenských změn, které přináší tzv. čtvrtá průmyslová revoluce“. Tím odstartovala projekt 5G v republice.

Inovace a konektivita jsou v těžkých časech klíčem k budování digitální ekonomiky

Téma: Komerční sdělení
30. října 2020 06:00

Praha, 30. října 2020 – Vyvodit kroky ke správnému směřování firmy nebo podniku může být v době zdravotnické krize složitější, než kdy dříve. Všeobecně prospěšnou praxí je proto soustředění se na stěžejní hodnoty každé jednotlivé společnosti, podpora inovačních technologií a mezinárodní spolupráce. I tyto závěry přinesl dvanáctý ročník světového fóra významného myslitele a zakladatele moderního managementu Petera Druckera. Událost, která se koná ve Vídni, pravidelně sdružuje představitele vysokých manažerských pozic, kteří na něm diskutují současná témata. Letošní ročník byl proto zaměřen na osvědčené praktiky ve vedení společností i v oblasti krizového managementu v těžkých časech celosvětové pandemie koronaviru Covid-19.

Průmysl 4.0 - lepší budoucnost i nové výzvy

28. října 2020 10:30

Lidstvo ve své historii prošlo třemi velkými průmyslovými revolucemi. Od zavedení mechanické výroby na konci 18. století, přes první tovární pásy, až po IT systémy, které posunuly automatizaci práce na zcela novou úroveň. Podle všeho se aktuálně nacházíme na prahu další a zatím nejvýznamnější revoluce. Nazýváme ji Průmysl 4.0.

Inteligentní konektivita pro každou příležitost. Technologická společnost Huawei představila nová řešení na cestě k chytré a propojené společnosti

15. října 2020 15:45

Praha, 15. října 2020 – Rychlejší digitální transformace průmyslových odvětví i nová éra zážitkové ekonomiky v domácnostech. To vše s sebou přinese vylepšená konektivita skrze nová technologická řešení technologické společnosti Huawei. Na fóru pořádaném Komisí pro širokopásmové připojení OSN představil výkonný ředitel Huawei vizi propojené inteligentní společnosti a kroky, které Huawei vyvíjí k jejímu dosažení.

Robotická paže pomůže s domácími pracemi nebo sklízením ovoce na zahradě

21. června 2020 16:16

Komu by se občas nehodily tři ruce? Šikovnou hydraulickou paži, kterou lze pomocí postroje připnout k tělu a získat tak další končetinu, vyvinul tým kanadské Université de Sherbrooke společně s firmou Exonetik. V prezentačním videu dokáže pomoci se sklizní na zahradě, malováním bytu, ale taky s jeho demolicí – má totiž dostatek síly na proboření sádrokartónové příčky.