CNN Prima News invazní druhy

invazní druhy

Výpis příspěvků ke štítku „invazní druhy“

Roztomilá zvířátka drancují českou přírodu. Jak je to s invazními druhy u nás?

17. ledna 2022 15:30

Zatímco mýval severní získává popularitu díky videím zachycujícím jeho zručnost a vynalézavost, nutrie říční si v Česku dělá z lidí přátele tváří v tvář při snaze vyloudit nějaký ten pamlsek. Obě zvířata jsou přitom na seznamu invazních druhů a je povolen jejich odlov. Proč bychom je u nás neměli vítat s otevřenou náručí?

Obávaná sršeň mandarínská? „Je to další predátor, ale větší problém je člověk,“ říká entomolog

6. května 2020 16:30

Stovky sršní mandarínských se v uplynulých dnech objevily na hranicích Kanady a Washingtonu. Jedná se o největší druh sršně na Zemi, který disponuje velkým množstvím jedu. Krom toho představuje pro Severní Ameriku problém právě kvůli včelám medonosným. Několik jedinců sršně mandarínské totiž dokáže vyhubit celý úl.

V Madridu se chystá velká „čistka“ volně žijících papoušků – jedenáct tisíc z nich musí zemřít

25. února 2020 11:30

Tisícovky papoušků mniších, kteří poletují v Madridu, čeká ke konci letošního roku nelítostný osud. Městská rada totiž rozhodla, že jejich počty je potřeba snížit z dnešních dvanácti tisíc na zhruba šest set jedinců. Rostoucí populace nepůvodních papoušků totiž představuje velkou hrozbu pro zdejší původní druhy. Přinášejí však i problémy lidským obyvatelům města.