reklama
CNN Prima News jaderné zbraně

jaderné zbraně

Výpis příspěvků ke štítku „jaderné zbraně“

Napětí roste: Lukašenko hrozí ruskými jadernými zbraněmi, Putin varuje NATO kvůli Ukrajině

1. prosince 2021 12:00

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“. Tou by podle něj bylo rozmístění určitých útočných raket na ukrajinském území, uvedly ruské agentury. V takovém případě by Rusko „bylo nuceno jednat“, zdůraznil šéf Kremlu. Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes zmínil o možnosti rozmístit ruské jaderné zbraně na území své země, pokud by se alianční jaderné zbraně ocitly v Polsku.

Atomová bomba z Nagasaki je proti dnešním jaderným zbraním jak hračka, říká expert

9. srpna 2021 17:59

Každá dnešní jaderná ponorka má na palubě vyšší výbušnou sílu, než byla použita během celé druhé světové války. Odborník na jaderné zbrojení Vlastislav Bříza ml. v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, že současné bomby mohou v porovnání s atomovkami použitými v Hirošimě a Nagasaki způsobit daleko větší tragédie. Je namístě si to připomínat, v pondělí 9. srpna uplynulo 76 let od jaderného útoku na druhé ze dvou zmíněných japonských měst.

Vykradli jsme 30 trezorů. Exšéf Mosadu popsal sabotáže na nukleární základně v Íránu

12. června 2021 21:17

Yossi Cohen, bývalý velitel izraelské zpravodajské služby Mosad, v nedávném rozhovoru přiznal, že izraelští agenti stáli za opakovanými sabotážemi na íránské nukleární základně Natanz. Chtěli tak docílit toho, aby Írán nikdy nevyvinul jadernou zbraň. Cohen také nepřímo zmínil, že Izrael mohl stát i za vraždou íránského nukleárního vědce.

reklama