CNN Prima News jaderné zbraně

jaderné zbraně

Výpis příspěvků ke štítku „jaderné zbraně“

Putin opět hrozí světu jaderným arsenálem. Nebral bych to na lehkou váhu, varuje Just

Ruský prezident Vladimir Putin znovu pohrozil, že Kreml je prý připraven použít proti svým nepřátelům jaderné zbraně. Západ podle jeho slov není na takový úder připraven, Moskva ale ano. Jsou jeho výhrůžky plané, či nikoliv? Spolupracovník CNN Prima NEWS žijící v Moskvě Jiří Just varuje, že slova ruské hlavy státu rozhodně nelze brát na lehkou váhu.

Jsme připraveni na jadernou válku, prohlásil Putin. Rusko rozmístí vojáky u hranic s Finskem

Rusko je podle prezidenta Vladimira Putina z vojensko-technologického hlediska připravené na jadernou válku. Když bude ohrožena jeho existence, je také připraveno jaderné zbraně použít. Uvedla to ve středu agentura Reuters s odvoláním na agenturu RIA Novosti, podle níž ale zároveň Putin řekl, že ne vše směřuje k jadernému konfliktu. Zatím podle něj nevyvstala potřeba nasadit jaderné zbraně ve válce na Ukrajině.

Svoboda: Chystaný puč v Bělorusku? Kéž by se povedl. Režim je tam brutální, drží ho Putin

Běloruská opozice oznámila, že je připravena provést puč proti Alexandru Lukašenkovi. Bylo by dobré, kdyby se tento plán povedl, řekl bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS ovšem uvedl, že Lukašenko zadupal opozici do podzemí. Podotkl, že bez podpory ruského prezidenta Vladimira Putina by Lukašenko nebyl u moci. Svoboda dodal, že Putinovu hrozbu jadernými zbraněmi je třeba brát vážně.

Riskujete jadernou válku, hrozí Putin Západu kvůli vojákům na Ukrajině. Zmínil obávaného Satana

Ruská armáda obdržela první balistické rakety Sarmat, známé také pod přezdívkou Satan II. Tvrdí to alespoň ruský prezident Vladimir Putin. Během svého projevu rovněž uvedl, že ruské jaderné síly jsou ve stavu plné připravenosti. Šéf Kremlu také varoval před vysláním západních vojáků na Ukrajinu. Raketa Sarmat je podle Moskvy schopna dopravit několik jaderných hlavic až na kontinentální území USA.

Medveděv: Porážka na Ukrajině by Rusko zničila. S jadernými zbraněmi nebudeme váhat

Rusko jakožto jaderná mocnost nemůže na Ukrajině prohrát, napsal na Telegramu ruský exprezident Dmitrij Medveděv. Pokud by se měly hranice vrátit do stavu z roku 1991, vedlo by to podle něj k rozpadu Ruské federace a k občanské válce. Takový výsledek invaze nebo pokusy o návrat hranic proto podle bývalé hlavy Kremlu povedou ke globální válce, při které Moskva provede jaderné útoky na Kyjev, Berlín, Londýn, Washington i další. Medveděv od napadení Ukrajiny vyhrožoval Západu atomovým arzenálem opakovaně.