CNN Prima News jaderné zbraně

jaderné zbraně

Výpis příspěvků ke štítku „jaderné zbraně“

Není nikdo, kdo by Putina zastavil. Ruský agent odhalil diskuzi o použití jaderných zbraní

2. prosince 2022 06:02

Ruští představitelé diskutovali o potenciálním použití jaderných zbraní na Ukrajině. Dokazovat to má elektronická pošta, o níž se agent ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) podělil s ruským aktivistou Vladimirem Osečkinem. E-maily kromě případného nasazení zbraní hromadného ničení pojednávají také o osobě Vladimira Putina. Nejmenovaný agent s přezdívkou „Vítr změny“ označil ruského prezidenta za osobu s narcistickými poruchami vyvolanými komplexy z dětství.

Chceme ty nejmocnější jaderné zbraně, prohlásil Kim. Ocenil důstojníky testující rakety

27. listopadu 2022 00:07

Severokorejský vůdce Kim Čong-un prohlásil, že cílem jeho země je mít nejmocnější jaderné síly na světě. Kim se tak vyjádřil při ceremoniálu, kdy povýšil několik desítek armádních důstojníků podílejících se na nedávném odpalu největší severokorejské balistické střely. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na státní média KLDR.

Válka na Ukrajině neskončí, dokud bude Putin naživu. Západ to neovlivní, míní spisovatel

23. listopadu 2022 05:22

Po devíti měsících od vypuknutí ruské invaze na Ukrajinu je naděje na příměří mezi Kyjevem a Moskvou stále v nedohledu. Jeden z nejvýznamnějších ruských spisovatelů současnosti, Michail Šiškin, je přesvědčen, že zástupci Západu ani Ukrajiny nemůžou mír zajistit sami. Podle něj totiž konflikt bude trvat do té doby, dokud bude naživu ruský prezident Vladimir Putin. Šiškin, který je velkým kritikem kremelské politiky, to řekl v rozhovoru pro švýcarský deník Berner Zeitung.

Schůzka Bidena se Si Ťin-pchingem? Vzkaz Moskvě a Kyjevu, že je řešení možné, míní historik

14. listopadu 2022 22:49

Americký prezident Joe Biden v pondělí hovořil se svým čínským protějškem Si Ťin-pchingem. Oba státníci projednávali téma ukrajinsko-ruského konfliktu či Tchaj-wan. Shodli se na tom, že vzájemné soupeření obou velmocí nesmí sklouznout ke konfliktu. Podle historika Martina Kováře USA s Čínou schůzkou ale především vyslaly vzkaz Moskvě i Kyjevu, že se lze vždy domluvit.

Putin šokoval Macrona výroky o Hirošimě. Popsal, jak může jaderný útok ukončit válku

6. listopadu 2022 21:05

Nejmenované diplomatické zdroje měly sdělit pro britský list Daily Mail, že se Vladimir Putin při hovoru s francouzským prezidentem Emmanuelem Macronem zmínil o jaderném útoku na japonská města Hirošima a Nagasaki. Podle šéfa Moskvy americký nukleární nálet prý ukázal, že fatální útok nemusí směřovat na hlavní město, a přesto může způsobit konec války.

Putinův propagandista šokuje dalšími výroky. Vymažme Charkov z povrchu zemského, vyzval

29. října 2022 15:31

Zatímco před několika měsíci ruští propagandisté mluvili především o rychlém obsazení Ukrajiny za účelem „denacifikace a demilitarizace“, po neúspěchu nyní hlásné trouby Kremlu hovoří o nasazení jaderných zbraní i o kompletním vybombardování některých ukrajinských měst. Například moderátor a dvorní promoskevský komentátor Vladimir Solovjov navrhl, aby ruská armáda vymazala Charkov a Mykolajiv z povrchu zemského.

Bez jaderných zbraní by Rusko dávno nebylo velmocí. Jeho arsenál nepodceňujme, tvrdí experti

28. října 2022 08:07

Navzdory bídnému stavu ruské pozemní armády bychom neměli podceňovat její jaderný potenciál, shodují se bezpečnostní specialista Jan Paďourek a bývalý náčelník generálního štábu Jiří Šedivý. Arsenál zbraní hromadného ničení je pro velmocenskou pozici Ruské federace naprosto klíčový, proto bychom měli předpokládat, že bude v dobrém stavu.