reklama

Jako první na světě jsme viděli utajený koncept Škodovky, model Yeti Pick-up

Tuzemská Škoda Auto drží pod zámkem vývojového centra řadu svých „utajených prototypů“, které nikdy nespatřily světlo světa. Jedním z nich je i model Yeti Pick-up, jenž měl být pokračovatelem úspěšné Felicie Pick-up a dalšího nerealizovaného konceptu na bázi Fabie. Do našeho příchodu jej nikdy nikdo z veřejnosti neviděl.

reklama

Vůz je vlastně jakýmsi hybridem kombinujícím dva dobře známé modely. Od přední části až po B-sloupek vychází z konvenčního Yetiho. To samé platí rovněž o interiéru, který sdílí se sériovým exemplářem. Zadní podvozková část včetně nápravy s listovými pružinami je ovšem už kompletně převzata z dobového modelu Volkswagen Caddy Maxi. Díky této platformě se český pracant chlubí možností přepravovat europaletu nebo těžký náklad o hmotnosti až 1 200 kilogramů.

Velký jako sněžný yetti?

Dvoumístný pick-up měří na délku bezmála 4,9 metru, na šířku 1,8 metru a na výšku 164 centimetrů. Ložný prostor (korba) disponuje rozměry 193 centimetrů na délku, 138 centimetrů na šířku a 62,5 centimetru na výšku. Porovnáme-li jej s předchozím pick-upem od škodovky, který vycházel z modelu Felicia, zjistíme, že Yeti je skoro o metr delší a o 20 centimetrů širší.

Dynamický a úsporný zároveň

Pod kapotou unikátní Škody Yeti Pick-up potom dřímá konvenční čtyřválcový naftový motor 2.0 TDI, který užitkovému vozu dodává více než dostatečný výkon 125 kW (170 koňských sil). Veškerá síla ke všem čtyřem poháněným kolům putuje přes manuální šestistupňovou převodovku. Spotřeba sice není uvedena, ale zmíněný Caddy Maxi se stejným motorem jezdil v průměru za 6,3 l / 100 km.

Chytré odkládací místo

Vozu nechybí ani jeden prvek ze souboru chytrých řešení „simply clever“. Nachází se v kabině a řeší problém s úložným prostorem. Za sedačkou řidiče a spolujezdce nechali návrháři kousek místa, které je přístupné po sklopení opěradla spolujezdce. Tento volný prostor tak nahrazuje klasický zavazadelník. Můžete tam bezpečně odložit tašky a jiné předměty, jež mají být skryty před zraky nenechavců.

Kreace Yetiho s nákladní ložnou plochou se datuje na přelom let 2012 a 2013. I když se mladoboleslavský pracant podle vedení automobilky povedl, do sériové výroby se nikdy nedostal. Podobně jako tato Škoda Fabia.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje
Názory

KOMENTÁŘ: Pohraničí bojkotuje očkování. Na vině je i stát, jenž zapadákovy ignoruje

Zapadákov, ospalá díra, konec světa či kraj, kde lišky dávají dobrou noc. Všemi zanedbávané oblasti na okrajích republiky se nyní staly i centry odporu vůči očkování. Bílá Voda v Jeseníkách hlásí jen 31 procent očkovaných alespoň první dávkou vakcíny, Vřesová v Karlovarském kraji necelých 42 procent, Horní Lomná v Beskydech 44 procent. Na vině ale nejsou jen spiklenecké teorie antivaxerů, nýbrž i dlouholetá ignorace pohraničí spojená s vylidňováním a ekonomických úpadkem.

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský
360°

Pokud Michaláková u soudu uspěje, čeká Norsko obrovská vlna žalob, věří Zdechovský

Pokud Eva Michaláková uspěje u evropského soudu ve sporu o své děti, přijde obrovská vlna žalob na norské úřady, řekl europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL). Roky se táhnoucí případ odebraných synů norským úřadem Barnevernet podle něj vznikl na základě fiktivního obvinění. Psycholog Jaroslav Šturm v pořadu 360° na CNN Prima NEWS podotkl, že zákazy ze strany norských úřadů v případu odebrání dětí Michalákové byly v mnoha ohledech absurdní.

Jurečka: Lidi nejsou padlí na hlavu. Vláda nemá vydávat spoustu neefektivních opatření

Někdy má smysl mít méně opatření, které ale fungují. Ne všichni lidé jsou padlí na hlavu, hájil vládní strategii v boji s pandemií koronaviru ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS bránil také zrušení vyhlášky o povinném očkování proti covidu – kabinet prý nechtěl jít cestou, kdy by odmítnutí vakcinace mohlo znamenat ztrátu zaměstnání.

reklama

Domácí zpravodajství

Někdo se zbláznil, nebo je to sabotáž. Flegr nechápe méně časté testování zdravotníků

Pro zaměstnance platí od 17. ledna povinnost se kvůli omikronu dvakrát týdně testovat. Současně navíc začala platit vyhláška ministerstva zdravotnictví, která ulevuje pracovníkům sociálních služeb a zdravotníkům. Očkovaní se nemusí testovat vůbec a ostatní jen jednou týdně. Podle ministerstva stačí, že používají ochranné pomůcky. Fanouškem tohoto opatření není evoluční biolog Jaroslav Flegr. Podle něj jde o hazard s lidskými životy.

Válek: Nemalujme si situaci s omikronem na růžovo. Máme plán opatření až do léta

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) na tiskové konferenci po jednání vlády naznačil, jak by mohla vypadat covidová situace v příštích týdnech. Pokud budou lidé aktuální opatření dodržovat, můžeme být podle něj v půlce února za vodou. Zároveň však varuje před podceňováním varianty omikron. Vláda připravuje plán opatření, který by mohl platit až do letních prázdnin.

Silný vítr udeří v téměř celém Česku. Meteorologové varují i před sněhovými jazyky

Na většině území Česka bude do čtvrtečního večera foukat silný vítr, který v nárazech může dosáhnout přes 65 kilometrů v hodině. Vítr bude postupně zesilovat od středečního odpoledne, kdy zasáhne Slezsko. Od druhé poloviny noci pak bude foukat i v dalších regionech. V polohách nad 500 metrů nad mořem bude vítr tvořit sněhové jazyky, kvůli kterým mohou být některé silnice nesjízdné. Vyplývá to z výstrahy Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

reklama