reklama

Jakub Brabec: Mistr podlahář, který má jiskru

Jakub Brabec, podlahář
Zdroj: Prima DOMA

Když vás řemeslo baví, tak vás práce neunaví. A hlavně, dokážete se dostat mnohem dále, než když ho berete pouze jako zaměstnání. Takový je i příběh Jakuba Brabce, mistra podlaháře, který po gymnáziu nešel dál na vysokou školu, ale začal se věnovat řemeslu. Po patnácti letech je z něj špička v oboru.

reklama

„Zjistil jsem, že práce v kanceláři není pro mě. Dostal jsem se na brigádu k podlahářům a už jsem tam zůstal,“ vzpomíná Jakub na svoje začátky v řemesle. Zpočátku pracoval jako takzvaná „podržtaška“ – podával nářadí, přidržoval materiál, ale hlavně – okoukával, jak se poctivé řemeslo dělá. „Měl jsem štěstí, že jsem se dostal k chlapům, kteří své práci rozuměli,“ dodává Jakub.

Přesnost musí být
Přesnost musí být
Zdroj: Prima DOMA

K tématu

Dnes už je mistrem řemesla on. Z parket umí vykouzlit pohádkovou podlahu, přesně takovou, jakou turisté obdivují třeba na zámcích. Během několika dnů dokáže vybudovat nádhernou a také trvanlivou dřevěnou terasu. Pracuje s domácími dřevinami, ale poradit si umí také s exotickým materiálem. „Když jsem Jakuba uviděl poprvé, překvapilo mě, jaké má nadšení pro řemeslo a jakou má jiskru,“ vzpomíná Jiří Dvořák, mistr podlahář.

Podlaháři dělají i terasy
Podlaháři dělají i terasy
Zdroj: Prima DOMA

K tématu

Dnes má Jakub Brabec skvělou a dobře placenou práci. To, co po něm zůstává, má trvalou estetickou hodnotu. O zakázky nemá nouzi a může si vybírat, jaké projekty a za kolik bude realizovat. Kromě podlah vyrábí také nábytek ze dřeva. „Zakopaný pes je hlavně v rodinách, kde si rodiče myslí, že řemeslo je špinavá práce a peníze se tím nevydělají. Což ale není vůbec pravda,“ zdůrazňuje Jakub a vysvětluje, že šikovný řemeslník si dnes dokáže vydělat více peněz než leckterý vysokoškolák.

Tagy: dřevo řemeslo podlahář Jakub Brabec
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Lukaku věnoval svůj gól Eriksenovi. Buď silný, miluju tě, vzkázal mu během oslavy gólu

Belgický útočník Romelu Lukaku poslal sympatické gesto svému spoluhráči z Interu Milán Christianu Eriksenovi. Ten jenom necelých pár hodin předtím během zápasu mezi Dánskem a Finskem zničehonic zkolaboval. Oživovat ho museli zdravotníci přímo na hřišti, poté byl převezen už při vědomí do nemocnice. Podle informací by naštěstí měl být ve stabilizovaném stavu.

Hrůza na Euru. Dán Eriksen dostával na trávníku masáž srdce, teď už komunikuje
Podvodníci úspěšně kradou lidem peníze z účtů. Používají SMS zprávy jako od banky
Zlaté dědictví Jany Novotné. Jak se u Krejčíkové zrodil obdiv k tenisové legendě
Bulánci slaví. Na návrat kultovní české hry se sešlo přes šest milionů korun
Zkus vyhrát grandslam, řekla před smrtí Novotná Krejčíkové. Přání je nyní splněno
reklama
reklama
S Libuší Šafránkovou se rozloučí i veřejnost. Pohřeb se státními poctami rodina odmítla

Kultura

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama