reklama
CNN Prima News Jan Birke

Jan Birke

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Birke“

Zeman kvůli covidu ruší program. Jmenování Fialy premiérem se může výrazně protáhnout

25. listopadu 2021 21:52

Prezident Miloš Zeman byl ve čtvrtek večer kvůli nákaze koronavirem převezen zpátky do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kterou teprve o pár hodin dříve opustil po více než měsíční hospitalizaci. Kvůli infekci nyní ruší veškerý program. Již v pátek měl přitom novým premiérem jmenovat předsedu ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu.

Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka: Jaké dopady budou mít vládní škrty?

8. listopadu 2021 17:29

Budou v nové Poslanecké sněmovně chybět hlasy levicových stran? Jaký bude rozpočet na rok 2022? A povede se koalicím Spolu a PirSTAN ušetřit až sto miliard v rozpočtu navrženém vládou hnutí ANO a ČSSD? V pořadu Co na to vaše peněženka se pokusí na tyto otázky odpovědět ekonomové Ilona Švihlíková a Vladimír Pikora. Na konkrétní dopady vládních škrtů se zeptáme starosty Náchoda Jana Birkeho z ČSSD a sociologa Daniela Prokopa.

Prezidentův přítel Birke: Zeman je moudrý. Kdyby nemohl řídit úřad, rozhodl by o tom sám

10. října 2021 20:56

Podle poslance ČSSD Jana Birkeho je prezident Miloš Zeman v takovém stavu, že může vykonávat všechny své pravomoci. Jinak by prý sám uznal, že jeho zdraví není dobré. S advokátkou Klárou Long Slámovou se neshodli, zda je čas na aktivaci ústavního článku 66, podle něhož lze v Parlamentu odhlasovat, že prezident je nezpůsobilý svou funkci vykonávat.

NEPRŮJEZDNÉ ČESKO: Zrušení stavebního zákona by bylo to nejhorší a přineslo by destabilizaci, tvrdí Birke

27. září 2021 07:02

Úprava odsouhlaseného stavebního zákona či jeho zrušení po nadcházejících říjnových volbách do Sněmovny by přinesly destabilizaci při výstavbě klíčových dopravních staveb v Česku a bylo by to to nejhorší, co by se mohlo stát. Tak komentoval možné ohrožení budování dálnic a vysokorychlostních železnic v zemi poslanec ČSSD Jan Birke, zároveň též starosta východočeského Náchoda na hranicích s Polskem.

Koaliční rozkol kvůli armádní zakázce? ČSSD kritizuje Metnarův spěch s nákupem raket

7. září 2021 06:55

Ještě než se otevřou volební místnosti, hodlá česká vláda vyrazit na velké armádní nákupy. Na spadnutí je uzavření smlouvy s izraelskou státní společností Rafael o dodávce protivzdušného systému SPYDER. Hodnota zakázky má dosáhnout 15 miliard korun. Proti obchodu se však staví vládní ČSSD, podle níž je obchod sjednaný narychlo a ministerstvo obrany prý dává přednost dražšímu řešení, přestože má výhodnější nabídku. Úřad Lubomíra Metnara (za ANO) však výtky rezolutně odmítá.

VOLBY 2021: ČSSD sází na „staré známé“ Špidlu a Škromacha, vytahuje i Stropnického

6. září 2021 07:59

ČSSD byla donedávna jednou z nejsilnějších stran v Česku, dnes bojuje o přežití. Do říjnových voleb tak vytahuje známé osobnosti, které stranu táhly v její lepší éře. Za ČSSD kandidují například expremiér Vladimír Špidla či bývalí ministři Zdeněk Škromach nebo Milan Urban. Z nových jmen zaujme kandidatura bývalého šéfa Zelených Matěje Stropnického nebo známého režiséra a herce Tomáše Magnuska.

Stavebnici s fotkou politika? Díky, nechceme, vzkázal Náchod a školní pomůcku vrátil

27. srpna 2021 10:04

Politik místo housenky? Nechceme, vzkázali radní města Náchoda kraji, který jim poslal stavebnice pro prvňáčky. Starostovi města Janu Birkemu (ČSSD) vadilo, že housenku Agátu na nich nahradila fotka náměstka královéhradeckého hejtmana Arnošta Štěpánka (Piráti) s komiksovou bublinou. Proto vedení města rozhodlo, že dárky pro budoucí školáky kraji vrátí.

ČSSD vrací úder Fialovi: Politiků si vážíme. Nekopeme do někoho, kdo je na tom špatně

22. srpna 2021 21:33

Určitě bychom neměli tendenci kopat do někoho, kdo je na tom špatně, vzkazuje ČSSD Petru Fialovi. Předseda ODS ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že by mu sociální demokracie ve Sněmovně nechyběla. Zástupci ČSSD si od svého politického konkurenta žádají více respektu a úcty. Naopak členové ODS se od výroku svého šéfa rozhodně nedistancují.

Že sex bez souhlasu není znásilnění? Poslanci chtějí změnu zákona

29. května 2021 13:46

Měla na sobě moc vyzývavé oblečení, může si za to sama. Vymyslela si to, aby byla zajímavá. A co čekala, když se sprchuje u cizího muže ve sprše? Závažnost tématu sexuálního zneužití se v České republice stále bagatelizuje. Když už se oběti odváží promluvit, pachatel nemusí být ani potrestán. Zákony jsou totiž nedostatečné, což chtějí napravit někteří poslanci.

reklama