CNN Prima News Jan Birke

Jan Birke

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Birke“

Svoboda promluvil o kritice: Co tě nezabije, to tě posílí. Podporu má od politiků i celebrit

6. dubna 2023 14:52

Byl to hodně intenzivní týden plný „zážitků“ napsal na Facebook bývalý moderní pětibojař a olympijský vítěz David Svoboda, který čelil silné kritice části veřejnosti kvůli svým výrokům k válce na Ukrajině. Podporu mu následně vyjádřila řada významných osobností jako například starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD) či slavná módní návrhářka Blanka Matragi.

Birke: Z rušení pošt je čurbes, kabinet neumí vládnout. Pro Rakušana jsem prašivý pes

4. dubna 2023 07:32

Změny v České poště jsou potřeba, ale vláda je se starosty vůbec nekomunikovala, zlobí se někdejší poslanec, bývalý člen dozorčí rady České pošty a starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD). V rozhovoru pro web CNN Prima NEWS prohlásil, že kdyby rozhodoval direktivně jako kabinet Petra Fialy (ODS), už ho nikdo do čela Náchoda nezvolí.

Známá jména u voleb: Šlachta ovládl Pohořelice, uspěl i Pirk či kancléř Mynář

25. září 2022 00:23

Šéf hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta, proslulý kardiochirurg Jan Pirk (za TOP 09) či hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) mohou po komunálních a senátních volbách slavit. Dařilo se i známým starostům jako třeba Michalu Šmardovi nebo Janu Birkemu (oba ČSSD). Smutní naopak legendární žokej Josef Váňa či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Birke: Značku ČSSD schovávám, je komplikací. Nemáme nic, začali jsme být směšní a zbyteční

20. července 2022 05:11

Značku ČSSD letos v komunálních volbách schovávám, není přítěží, ale komplikací, přiznal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS starosta Náchoda a někdejší poslanec Jan Birke. V září jde k volbám se svým uskupením Jan Birke pro Náchod. Dlouholetý sociální demokrat se rozpovídal i o tom, jak na tom více než devět měsíců po prohraných sněmovních volbách partaj je, o vedení strany i o tom, jak by se ČSSD mohla postavit znovu na nohy.

Komunální volby ve stínu korupce, hádek a rezignací. Co hýbalo sestavou kandidátek?

19. července 2022 05:04

Co jednotlivé „kandidátky“ ke komunálním volbám ovlivnilo? Hnutím STAN otřásla pražská korupční kauza Dozimetr, ale i rasistické výroky starosty v Poděbradech, v TOP 09 to zase jiskřilo ostrými výroky, hádkami i rezignacemi. „Mrtvou“ značku ČSSD její zástupci v některých regionech skrývají a komunisté ve Zlíně se po nepovedených volbách kandidovat ani nesnaží.

Hamáček bude lobovat za české zbrojařské firmy. Kam zamířili jeho kolegové z ČSSD?

25. dubna 2022 22:36

Bývalý vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček má novou práci. Lobovat bude za české zbrojařské firmy. A na nové zaměstnání si zvykají i další sociální demokraté, kteří kvůli svému neúspěchu odešli z politické scény. Podle politologa Jana Kubáčka si ale svým odchodem mnohdy nejen finančně polepší. O expolitiky je totiž většinou u firem nebývalý zájem.

Zeman kvůli covidu ruší program. Jmenování Fialy premiérem se může výrazně protáhnout

25. listopadu 2021 21:52

Prezident Miloš Zeman byl ve čtvrtek večer kvůli nákaze koronavirem převezen zpátky do Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), kterou teprve o pár hodin dříve opustil po více než měsíční hospitalizaci. Kvůli infekci nyní ruší veškerý program. Již v pátek měl přitom novým premiérem jmenovat předsedu ODS a lídra koalice Spolu Petra Fialu.

Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka: Jaké dopady budou mít vládní škrty?

8. listopadu 2021 17:29

Budou v nové Poslanecké sněmovně chybět hlasy levicových stran? Jaký bude rozpočet na rok 2022? A povede se koalicím Spolu a PirSTAN ušetřit až sto miliard v rozpočtu navrženém vládou hnutí ANO a ČSSD? V pořadu Co na to vaše peněženka se pokusí na tyto otázky odpovědět ekonomové Ilona Švihlíková a Vladimír Pikora. Na konkrétní dopady vládních škrtů se zeptáme starosty Náchoda Jana Birkeho z ČSSD a sociologa Daniela Prokopa.

Prezidentův přítel Birke: Zeman je moudrý. Kdyby nemohl řídit úřad, rozhodl by o tom sám

10. října 2021 20:56

Podle poslance ČSSD Jana Birkeho je prezident Miloš Zeman v takovém stavu, že může vykonávat všechny své pravomoci. Jinak by prý sám uznal, že jeho zdraví není dobré. S advokátkou Klárou Long Slámovou se neshodli, zda je čas na aktivaci ústavního článku 66, podle něhož lze v Parlamentu odhlasovat, že prezident je nezpůsobilý svou funkci vykonávat.