reklama
CNN Prima News Jan Birke

Jan Birke

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Birke“

Koaliční rozkol kvůli armádní zakázce? ČSSD kritizuje Metnarův spěch s nákupem raket

Ještě než se otevřou volební místnosti, hodlá česká vláda vyrazit na velké armádní nákupy. Na spadnutí je uzavření smlouvy s izraelskou státní společností Rafael o dodávce protivzdušného systému SPYDER. Hodnota zakázky má dosáhnout 15 miliard korun. Proti obchodu se však staví vládní ČSSD, podle níž je obchod sjednaný narychlo a ministerstvo obrany prý dává přednost dražšímu řešení, přestože má výhodnější nabídku. Úřad Lubomíra Metnara (za ANO) však výtky rezolutně odmítá.

VOLBY 2021: ČSSD sází na „staré známé“ Špidlu a Škromacha, vytahuje i Stropnického

ČSSD byla donedávna jednou z nejsilnějších stran v Česku, dnes bojuje o přežití. Do říjnových voleb tak vytahuje známé osobnosti, které stranu táhly v její lepší éře. Za ČSSD kandidují například expremiér Vladimír Špidla či bývalí ministři Zdeněk Škromach nebo Milan Urban. Z nových jmen zaujme kandidatura bývalého šéfa Zelených Matěje Stropnického nebo známého režiséra a herce Tomáše Magnuska.

Stavebnici s fotkou politika? Díky, nechceme, vzkázal Náchod a školní pomůcku vrátil

Politik místo housenky? Nechceme, vzkázali radní města Náchoda kraji, který jim poslal stavebnice pro prvňáčky. Starostovi města Janu Birkemu (ČSSD) vadilo, že housenku Agátu na nich nahradila fotka náměstka královéhradeckého hejtmana Arnošta Štěpánka (Piráti) s komiksovou bublinou. Proto vedení města rozhodlo, že dárky pro budoucí školáky kraji vrátí.

Že sex bez souhlasu není znásilnění? Poslanci chtějí změnu zákona

Měla na sobě moc vyzývavé oblečení, může si za to sama. Vymyslela si to, aby byla zajímavá. A co čekala, když se sprchuje u cizího muže ve sprše? Závažnost tématu sexuálního zneužití se v České republice stále bagatelizuje. Když už se oběti odváží promluvit, pachatel nemusí být ani potrestán. Zákony jsou totiž nedostatečné, což chtějí napravit někteří poslanci.

Sledujte ŽIVĚ tiskovou konferenci ČSSD. Očekáváme zásadní vyjádření ke kauze Vrbětice

Na české politické scéně to opět vře. Sociální demokracie svolala na středeční ráno tiskovou konferenci, kde se hodlá vyjádřit k aktuální politické situaci. Část opozice žádá demisi ministra vnitra Jana Hamáčka kvůli jeho údajné snaze vyměnit zjištění českých tajných služeb v kauze Vrbětice za vakcíny Sputnik V a konání rusko-amerického summitu v Praze. Předseda ČSSD Hamáček to ostře odmítá.

Birke: Zeman může krizi prohloubit, ale i uklidnit. Česko teď sleduje celý svět

K diplomatické krizi mezi Českem a Ruskem kvůli výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 se již vyjádřili premiér Andrej Babiš (ANO), další členové jeho vlády, opoziční politici, ale stále chybí vyjádření od prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu by se měla vyjádřit až ke konci tohoto týdne. Podle poslance Jana Birkeho (ČSSD) je to pochopitelné, protože Zeman chce zvážit všechny kroky. Birke dodal, že prezidentovo vyjádření bude klíčové pro celý svět.

Výbuch ve Vrběticích je teroristický čin, ať se nám Putin omluví, burcuje opozice

Aktualizováno

Rusko nese odpovědnost za smrt našich občanů ve Vrběticích, musíme požadovat okamžitou omluvu prezidenta Vladimira Putina. Tak reagují politici na sobotní prohlášení premiéra Andreje Babiše (ANO) a dočasného ministra zahraničí a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD), že do výbuchu skladů ve Vrběticích v roce 2014, při kterém zemřeli dva lidé, byli zapojeni důstojníci ruské tajné služby GRU. Někteří to považují za teroristický útok na Českou republiku.

Hamáčkovy kroky mě děsí. Stranu nesjednotíte popravou oponentů, říká šéf pražské ČSSD

Chování předsedy ČSSD Jana Hamáčka v posledních dnech je podle šéfa pražských sociálních demokratů Petra Pavlíka neuvěřitelné. Řekl to v pořadu K věci na CNN Prima NEWS. Hamáčkův krok, kdy po obhájení předsednické funkce odstranil z funkce ministra zahraničí svého politického oponenta, považuje za bezprecedentní. Prý se v předsednictvu obklopil pouze lidmi, kteří jsou vůči němu loajální.

reklama