CNN Prima News Jan Birke

Jan Birke

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Birke“

Birkeho rozlítila radost Neterdy ze smrti jeho dcery. Odporné, toho dobytka nechápu, zuří

Starosta Náchoda Jan Birke (SOCDEM) se stal obětí nechutného útoku. Místopředseda spolku Manifest.cz Lukáš Neterda se radoval ze smrti jeho dcery, která tragicky zemřela kvůli plicní embolii. Neterda dal její úmrtí do souvislosti s covidem a očkováním. Birke redakci CNN Prima NEWS řekl, že výroky Neterdy jsou mimořádně odporné a zvažuje podání trestního oznámení. Podle svých slov si v posledních dnech sáhl na dno a příspěvek shledává daleko za pomyslnou hranicí.

Živé vysílání: Kdo se stane Andělem mezi zdravotníky?

Lékařům, pečovatelům, zdravotním sestrám, záchranářům a farmaceutům chce za jejich náročnou a obětavou práci letos už počtvrté poděkovat soutěž Anděl mezi zdravotníky. Koho porota zvolila jako nejsympatičtějšího Anděla? Sledujte vysílání 4. ročníku soutěže z Městského divadla Dr. J. Čížka v Náchodě 26. srpna od 20:00.

Svoboda promluvil o kritice: Co tě nezabije, to tě posílí. Podporu má od politiků i celebrit

Byl to hodně intenzivní týden plný „zážitků“ napsal na Facebook bývalý moderní pětibojař a olympijský vítěz David Svoboda, který čelil silné kritice části veřejnosti kvůli svým výrokům k válce na Ukrajině. Podporu mu následně vyjádřila řada významných osobností jako například starosta Náchoda Jan Birke (ČSSD) či slavná módní návrhářka Blanka Matragi.

Známá jména u voleb: Šlachta ovládl Pohořelice, uspěl i Pirk či kancléř Mynář

Šéf hnutí Přísaha a bývalý elitní policista Robert Šlachta, proslulý kardiochirurg Jan Pirk (za TOP 09) či hradní kancléř Vratislav Mynář (SPOZ) mohou po komunálních a senátních volbách slavit. Dařilo se i známým starostům jako třeba Michalu Šmardovi nebo Janu Birkemu (oba ČSSD). Smutní naopak legendární žokej Josef Váňa či předsedkyně Trikolory Zuzana Majerová.

Birke: Značku ČSSD schovávám, je komplikací. Nemáme nic, začali jsme být směšní a zbyteční

Značku ČSSD letos v komunálních volbách schovávám, není přítěží, ale komplikací, přiznal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS starosta Náchoda a někdejší poslanec Jan Birke. V září jde k volbám se svým uskupením Jan Birke pro Náchod. Dlouholetý sociální demokrat se rozpovídal i o tom, jak na tom více než devět měsíců po prohraných sněmovních volbách partaj je, o vedení strany i o tom, jak by se ČSSD mohla postavit znovu na nohy.

Komunální volby ve stínu korupce, hádek a rezignací. Co hýbalo sestavou kandidátek?

Co jednotlivé „kandidátky“ ke komunálním volbám ovlivnilo? Hnutím STAN otřásla pražská korupční kauza Dozimetr, ale i rasistické výroky starosty v Poděbradech, v TOP 09 to zase jiskřilo ostrými výroky, hádkami i rezignacemi. „Mrtvou“ značku ČSSD její zástupci v některých regionech skrývají a komunisté ve Zlíně se po nepovedených volbách kandidovat ani nesnaží.

Hamáček bude lobovat za české zbrojařské firmy. Kam zamířili jeho kolegové z ČSSD?

Bývalý vicepremiér a šéf ČSSD Jan Hamáček má novou práci. Lobovat bude za české zbrojařské firmy. A na nové zaměstnání si zvykají i další sociální demokraté, kteří kvůli svému neúspěchu odešli z politické scény. Podle politologa Jana Kubáčka si ale svým odchodem mnohdy nejen finančně polepší. O expolitiky je totiž většinou u firem nebývalý zájem.

Sledujte ŽIVĚ Co na to vaše peněženka: Jaké dopady budou mít vládní škrty?

Budou v nové Poslanecké sněmovně chybět hlasy levicových stran? Jaký bude rozpočet na rok 2022? A povede se koalicím Spolu a PirSTAN ušetřit až sto miliard v rozpočtu navrženém vládou hnutí ANO a ČSSD? V pořadu Co na to vaše peněženka se pokusí na tyto otázky odpovědět ekonomové Ilona Švihlíková a Vladimír Pikora. Na konkrétní dopady vládních škrtů se zeptáme starosty Náchoda Jana Birkeho z ČSSD a sociologa Daniela Prokopa.