CNN Prima News Jan Herzmann

Jan Herzmann

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Herzmann“

Že dá Farský plat neziskovkám, nic neřeší. Je to lakování na růžovo, míní politolog

17. ledna 2022 07:47

Kauzu kolem poslance Jana Farského (STAN) podle politologa a sociologa Jana Herzmanna nevyřeší fakt, že se vzdal poslaneckého platu ve prospěch neziskových organizací. „Někomu to vadit bude, někomu ne. Nic to ale neřeší, je to lakování na růžovo,“ uvedl v pořadu Partie Plus. Hostem pořadu byl i politolog Vladislav Cabada který doplnil, že si Farský odletem do USA uzavřel některé politické perspektivy.

Ministerští kandidáti s vroubkem u Zemana. S kým může mít prezident problém?

8. listopadu 2021 21:05

Prezident Miloš Zeman bude podle odborníků do jmenného seznamu kandidátů na šéfy resortů aktivně promlouvat. Sociolog Jan Herzmann si myslí, že by mohl Zeman na předsedu ODS Petra Fialu vyvíjet nátlak. „A to tím způsobem, že bude čekat, až mu přinese jména, která mu budou vyhovovat, a teprve potom ho jmenuje premiérem.“ Petr Fiala označuje takové obavy za předčasné.

Nemocnice ze Zemana hodného beránka neudělala. Fialu čekají veselé časy, říká expert

8. listopadu 2021 19:22

Budoucího premiéra Petra Fialu (ODS) čekají zřejmě s prezidentem Milošem Zemanem veselé časy, upozorňuje politolog Lukáš Valeš. Podle něj nelze předpokládat, že by nemocniční pobyt udělal z prezidenta hodného beránka. Ve vysílání CNN Prima NEWS dále sdělil, že očekává střety především kolem personálního obsazení vlády a otázek zahraniční politiky.

Komentátor: Tlak Pirátů zesílí. Na to, že pětikoalice vydrží, bych nevsadil ani korunu

8. listopadu 2021 14:44

Vládní koalice pěti stran, která v pondělí podepsala koaliční smlouvu, bude mít velmi těžké, aby vydržela pohromadě celé volební období. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodl politolog Lukáš Valeš se sociologem Janem Herzmannem. Problémy očekávají především od Pirátů, v jejichž řadách je spousta odpůrců vznikající koalice, především po volebním neúspěchu v rámci svého spojenectví s hnutím STAN.

Hádka komentátorů: Kampaň pro Spolu asi píšete, ale nefunguje, řekl Kolář Zlámalové

15. září 2021 23:03

Mám skoro pocit, že Lenka koalici Spolu kampaň píše, ale evidentně moc nefunguje, rýpl si v pořadu 360° televize CNN Prima NEWS komentátor MF DNES Petr Kolář do analytičky Týdeníku Echo Lenky Zlámalové. Podle ní opoziční strany nevyužívají v předvolební kampani dostatečně témata, která by byla účinná proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Česká krizová komunikace je nejhorší na světě, říká sociolog Herzmann

29. října 2020 08:12

„Kdyby u nás přistáli Marťani a poslechli si výroky politiků nebo mediální komentáře, tak by museli dojít k dojmu, že česká krizová komunikace je ta nejhorší na světě,“ prohlásil sociolog Jan Herzmann v mimořádném vysílání CNN Prima NEWS. Mimo jiné hodnotil projev prezidenta Miloše Zemana a vyjádření slovenské hlavy státu Zuzany Čaputové.