CNN Prima News Jan Herzmann

Jan Herzmann

Výpis příspěvků ke štítku „Jan Herzmann“

Vláda nakonec naštve všechny, míní experti. K opatřením by přistoupili jako k trhání zubů

Vláda si nakonec naštve nejen důchodce, ale úplně všechny. Úsporná opatření jako osekání valorizace nebo vyšší daně z nemovitostí jsou drobné, musí tak udělat zásek. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Lukáš Kovanda. Sociolog Jan Herzmann radil, aby vláda přijala opatření jako trhání zubu. „Bolí to dost, ale krátce,“ podotkl. Experti kabinet Petra Fialy (ODS) varovali před salámovou metodou.

Vláda je jako pštros. Odpovědnost hází do rodin a staví generace proti sobě, tvrdí expert

Pokud snížení valorizace nesmete Ústavní soud, bude vláda v tomto trendu pokračovat, uvedl v pořadu Partie PLUS na CNN Prima NEWS politolog Jan Kubáček. Podle něj se kabinet zachoval jako pštros a odpovědnost hodil do rodin. Sociolog Jan Herzmann s ohledem na 108 vládních poslanců zdůraznil, že kabinet Petra Fialy (ODS) „žije na sto osmičce jako na droze a má pocit, že si může vše zařídit tak, jak potřebuje“.

Že dá Farský plat neziskovkám, nic neřeší. Je to lakování na růžovo, míní politolog

Kauzu kolem poslance Jana Farského (STAN) podle politologa a sociologa Jana Herzmanna nevyřeší fakt, že se vzdal poslaneckého platu ve prospěch neziskových organizací. „Někomu to vadit bude, někomu ne. Nic to ale neřeší, je to lakování na růžovo,“ uvedl v pořadu Partie Plus. Hostem pořadu byl i politolog Vladislav Cabada který doplnil, že si Farský odletem do USA uzavřel některé politické perspektivy.

Ministerští kandidáti s vroubkem u Zemana. S kým může mít prezident problém?

Prezident Miloš Zeman bude podle odborníků do jmenného seznamu kandidátů na šéfy resortů aktivně promlouvat. Sociolog Jan Herzmann si myslí, že by mohl Zeman na předsedu ODS Petra Fialu vyvíjet nátlak. „A to tím způsobem, že bude čekat, až mu přinese jména, která mu budou vyhovovat, a teprve potom ho jmenuje premiérem.“ Petr Fiala označuje takové obavy za předčasné.

Nemocnice ze Zemana hodného beránka neudělala. Fialu čekají veselé časy, říká expert

Budoucího premiéra Petra Fialu (ODS) čekají zřejmě s prezidentem Milošem Zemanem veselé časy, upozorňuje politolog Lukáš Valeš. Podle něj nelze předpokládat, že by nemocniční pobyt udělal z prezidenta hodného beránka. Ve vysílání CNN Prima NEWS dále sdělil, že očekává střety především kolem personálního obsazení vlády a otázek zahraniční politiky.

Komentátor: Tlak Pirátů zesílí. Na to, že pětikoalice vydrží, bych nevsadil ani korunu

Vládní koalice pěti stran, která v pondělí podepsala koaliční smlouvu, bude mít velmi těžké, aby vydržela pohromadě celé volební období. Ve vysílání CNN Prima NEWS se na tom shodl politolog Lukáš Valeš se sociologem Janem Herzmannem. Problémy očekávají především od Pirátů, v jejichž řadách je spousta odpůrců vznikající koalice, především po volebním neúspěchu v rámci svého spojenectví s hnutím STAN.