reklama
CNN Prima News Jarmila Rážová

Jarmila Rážová

Výpis příspěvků ke štítku „Jarmila Rážová“

Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička

„Fero Lakatoš dnes vykradl svůj vlastní byt. Fero dodržuje karanténu a pracuje z domova, buď jako Fero,“ poslala po svém Facebooku v říjnu budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Ta dosud pracuje jako ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice a podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by měla být tváří, které lidé během epidemie uvěří. Mnozí ale v komentářích její výstup na sociální síti označili za „nechutný rasismus“. Ve čtvrtek odpoledne Svrčinová svůj celý účet z Facebooku odstranila, máme ale její status zachycen na fotografii.

Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený

Hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou by měla nahradit ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. S odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů to ve středu napsal Zdravotnický deník. Důvodem je podle něj nespokojenost premiéra Andreje Babiše (ANO) s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po zasedání vlády rošádu na hygieně nevyloučil. Hlavní hygieničku jmenuje vláda.

Zástupce hlavní hygieničky kvůli návštěvě Slavie skončil. Tvrdík a Vondra se omlouvají

Aktualizováno

Ředitel odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví Jan Marounek, který ve čtvrtek sledoval na tribuně pro VIP hosty fotbalový zápas pražské Slavie s anglickým Leicesterem, byl odvolán z funkce zástupce hlavní hygieničky. Ministr Jan Blatný (za ANO) v pátek večer oznámil, že se tak stalo po dohodě se státním tajemníkem úřadu Stanislavem Měšťanem a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou.

Výjimka pro Babiše? Do karantény musí podle hygieničky i očkovaní. Premiér do ní nešel

Do karantény musí podle metodického pokynu podepsaného hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou i lidé, kteří byli očkováni proti covidu. Dokument zveřejněný na webu ministerstva, platí od 1. února. Premiér Andrej Babiš (ANO) po nákaze vedoucí úřadu vlády Tünde Barthy do karantény nenastoupil. Podle ní do karantény nemusel díky tomu, že má již obě dávky očkování a od druhé dávky má sedmidenní odstup. Situaci Bartha konzultovala s epidemiologem a premiérovým poradcem, exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a právě Rážovou.

Jste spokojený s prací hygieničky Rážové? Bez komentáře, odvětil Babiš a odešel

Opakovaně jsem vyzval hygienu, aby začala dělat zásadní opatření, prohlásil na středeční tiskové konferenci po návratu ze Srbska český premiér Andrej Babiš (ANO). Reagoval tak na dotazy, zda se reálně uvažuje o uzavření některých okresů, kde se v současnosti nejvíce šíří pandemie koronaviru. Jedná se například o Chebsko, Sokolovsko nebo Trutnovsko. Na dotaz, jak Babiš hodnotí práci hlavní hygieničky České republiky Jarmily Rážové, premiér pouze odvětil: „Bez komentáře.“

reklama