CNN Prima News Jarmila Rážová

Jarmila Rážová

Výpis příspěvků ke štítku „Jarmila Rážová“

Konec karantény kvůli covidu? Má nastat už příští týden, hygienici mají metodiku

11. února 2022 19:32

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zrušit klíčové opatření proti šíření koronaviru. Od 19. února přestane platit povinnost nastoupit do karantény kvůli kontaktu s nakaženou osobou. Krajské hygienické stanice už podle webu Seznam Zprávy obdržely novou metodiku, na které pracovala mimo jiné hlavní hygienička Pavla Svrčinová. V současnosti platí, že lidé po kontaktu s nakaženým člověkem musí zůstat pět dní doma.

Svrčinová místo hlavní hygieničky odborník přes výživu? Podle Vojtěcha to nebude tak snadné

4. prosince 2021 19:22

Česko bude mít možná za dobu boje proti pandemii koronaviru už čtvrtou hlavní hygieničku. I když to kandidát na nového ministra zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) neříká přímo, naznačuje, že by se Pavla Svrčinová měla věnovat jiné práci. Rozumí prý spíše výživě. Ona sama o svém konci ve funkci zatím mluvit nechce.

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

2. prosince 2021 19:15

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

Blatný: Výměna hlavní hygieničky je nutná. Potřebujeme zefektivnit boj s pandemií

5. března 2021 07:56

Snaha o zefektivnění boje proti pandemii koronaviru. To je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného klíčový důvod výměny hlavní hygieničky Jarmily Rážové, kterou v polovině března vystřídá ve funkci Pavla Svrčinová. „Tím samozřejmě nechci říct, že dosavadní pracovníci nedělali svou práci dobře,“ dodal Blatný ve vysílání pořadu Nový den.

Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička

4. března 2021 20:13

„Fero Lakatoš dnes vykradl svůj vlastní byt. Fero dodržuje karanténu a pracuje z domova, buď jako Fero,“ poslala po svém Facebooku v říjnu budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Ta dosud pracuje jako ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice a podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by měla být tváří, které lidé během epidemie uvěří. Mnozí ale v komentářích její výstup na sociální síti označili za „nechutný rasismus“. Ve čtvrtek odpoledne Svrčinová svůj celý účet z Facebooku odstranila, máme ale její status zachycen na fotografii.