reklama
CNN Prima News Jarmila Rážová

Jarmila Rážová

Výpis příspěvků ke štítku „Jarmila Rážová“

Blatný: Výměna hlavní hygieničky je nutná. Potřebujeme zefektivnit boj s pandemií

5. března 2021 07:56

Snaha o zefektivnění boje proti pandemii koronaviru. To je podle ministra zdravotnictví Jana Blatného klíčový důvod výměny hlavní hygieničky Jarmily Rážové, kterou v polovině března vystřídá ve funkci Pavla Svrčinová. „Tím samozřejmě nechci říct, že dosavadní pracovníci nedělali svou práci dobře,“ dodal Blatný ve vysílání pořadu Nový den.

Rasistka? Fero si vykradl byt, pracujte z domova jako on, radila nová hlavní hygienička

4. března 2021 20:13

„Fero Lakatoš dnes vykradl svůj vlastní byt. Fero dodržuje karanténu a pracuje z domova, buď jako Fero,“ poslala po svém Facebooku v říjnu budoucí hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Ta dosud pracuje jako ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice a podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by měla být tváří, které lidé během epidemie uvěří. Mnozí ale v komentářích její výstup na sociální síti označili za „nechutný rasismus“. Ve čtvrtek odpoledne Svrčinová svůj celý účet z Facebooku odstranila, máme ale její status zachycen na fotografii.

Blatný chce výměnu hlavní hygieničky Rážové. Babiš s ní není spokojený

3. března 2021 20:22

Hlavní hygieničku Jarmilu Rážovou by měla nahradit ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice Pavla Svrčinová. S odvoláním na několik na sobě nezávislých zdrojů to ve středu napsal Zdravotnický deník. Důvodem je podle něj nespokojenost premiéra Andreje Babiše (ANO) s prací vysokých úředníků ministerstva zdravotnictví v době sílící epidemie koronaviru. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) po zasedání vlády rošádu na hygieně nevyloučil. Hlavní hygieničku jmenuje vláda.

Zástupce hlavní hygieničky kvůli návštěvě Slavie skončil. Tvrdík a Vondra se omlouvají

19. února 2021 19:09
Aktualizováno

Ředitel odboru ochrany veřejného zdraví ministerstva zdravotnictví Jan Marounek, který ve čtvrtek sledoval na tribuně pro VIP hosty fotbalový zápas pražské Slavie s anglickým Leicesterem, byl odvolán z funkce zástupce hlavní hygieničky. Ministr Jan Blatný (za ANO) v pátek večer oznámil, že se tak stalo po dohodě se státním tajemníkem úřadu Stanislavem Měšťanem a hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou.

Výjimka pro Babiše? Do karantény musí podle hygieničky i očkovaní. Premiér do ní nešel

12. února 2021 10:08

Do karantény musí podle metodického pokynu podepsaného hlavní hygieničkou Jarmilou Rážovou i lidé, kteří byli očkováni proti covidu. Dokument zveřejněný na webu ministerstva, platí od 1. února. Premiér Andrej Babiš (ANO) po nákaze vedoucí úřadu vlády Tünde Barthy do karantény nenastoupil. Podle ní do karantény nemusel díky tomu, že má již obě dávky očkování a od druhé dávky má sedmidenní odstup. Situaci Bartha konzultovala s epidemiologem a premiérovým poradcem, exministrem zdravotnictví Romanem Prymulou a právě Rážovou.

Jste spokojený s prací hygieničky Rážové? Bez komentáře, odvětil Babiš a odešel

10. února 2021 17:44

Opakovaně jsem vyzval hygienu, aby začala dělat zásadní opatření, prohlásil na středeční tiskové konferenci po návratu ze Srbska český premiér Andrej Babiš (ANO). Reagoval tak na dotazy, zda se reálně uvažuje o uzavření některých okresů, kde se v současnosti nejvíce šíří pandemie koronaviru. Jedná se například o Chebsko, Sokolovsko nebo Trutnovsko. Na dotaz, jak Babiš hodnotí práci hlavní hygieničky České republiky Jarmily Rážové, premiér pouze odvětil: „Bez komentáře.“

Lékaři čekají na odměny kvůli covidu. Blatného náměstci si mezitím rozdělili statisíce

8. února 2021 11:34

Zatímco lékaři a zdravotnický personál stále čekají na slibované prémie za zvládnutí podzimní vlny koronaviru, vysocí státní úředníci si už finanční odměny nadělili, informoval web iROZHLAS.cz. Ministerstvo zdravotnictví jim přerozdělilo na čtyři miliony korun. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je to trapné.

reklama