CNN Prima News Jaromír Nohavica

Jaromír Nohavica

Výpis příspěvků ke štítku „Jaromír Nohavica“

Zagorová měla dar, fanoušci jí věřili, shodli se umělci. Ve studiu měla nezvyklý rituál

26. srpna 2022 23:28

Hana Zagorová měla dar, shodli se v pořadu 360° textař a producent Michal Horáček a hudební skladatel Petr Malásek. I když tvořila především popovou hudbu, jako zpěvačka dospěla k „vyprávění“, baladám i šansonu. Ať nazpívala cokoli, fanoušci jí to věřili, dodali ve vysílání CNN Prima NEWS. Zavzpomínali také na její nezvyklý rituál, který zpěvačka dodržovala ve studiu.

Nohavica se stěhuje na Slovensko. V Česku a v Polsku mu ruší koncerty kvůli Putinovi

8. května 2022 12:17

Jeden z nejznámějších českých písničkářů Jarek Nohavica musel kvůli svým postojům přehodnotit koncertní plány. Jelikož v časech ruské agrese odmítnul vrátit vyznamenání od Vladimira Putina, v Polsku mu odřekli celé turné, představení se z vůle pořadatelů ruší i v jeho rodné zemi. Bez omezení tak nyní může hrát jen na Slovensku, kde se nad jeho názory nepozastavují.

KOMENTÁŘ: Nechej těch kydů, odhánělo mě Nohavicovo publikum po dotazu na Putinovu medaili

29. března 2022 13:49

Když jsem minulý týden dostal nabídku navštívit koncert Jaromíra Nohavici v beskydském Frýdlantu nad Ostravicí, napřed jsem ji odmítl. Posléze mě přemohla zvědavost. Jaké je dnes zpěvákovo publikum? A považuje stejně jako Nohavica medaili od Putina jen za nevinnou uměleckou cenu? Nepřijel jsem do Frýdlantu jako provokatér, na písních Jarka Nohavici jsem vyrostl a mnohé mi pořád planou v srdci. Publikum ale žádný dialog o medaili ani Putinovi nechtělo vést.

Puškinovu medaili od Putina nevrátím. Museli by mě vést na popraviště, prohlásil Klaus

18. března 2022 22:43

Stejně jako písničkář Jaromír Nohavica odmítá bývalý prezident Václav Klaus vrátit Puškinovu medaili, kterou obdržel od ruského prezidenta Vladimira Putina. Oznámil to v rozhovoru pro web Lidovky.cz. Válku na Ukrajině nepovažuje za dostatečný důvod. „Považuji za dětinské tuto medaili demonstrativně někomu vracet. To je něco, k čemu bych se nesnížil. To bych musel být veden na popraviště, abych něco takového eventuálně mohl udělat,“ prohlásil.

Nohavica si zatím v Polsku nezazpívá. Organizátoři zrušili všechny jeho koncerty

4. března 2022 14:36

Všechny jarní polské koncerty hudebníka Jaromíra Nohavici byly zrušeny. Zpěvák a skladatel to oznámil na svých webových stránkách. Prostřednictvím SMS zprávy pak sdělil, že jde o rozhodnutí polských spoluorganizátorů či pronajímatelů prostor. Jako první před časem vypovědělo smlouvu o pronájmu sálu polské město Katovice. Vysvětlilo to údajným blízkým vztahem hudebníka k ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi, od kterého v roce 2018 získal Puškinovu medaili. Nohavica válku Ruska na Ukrajině odsoudil a sdělil, že v pátek zajistil ubytování ukrajinským uprchlíkům.

S Putinem nesouhlasím. Vrácení medaile by ale bylo laciné gesto, vysvětluje Nohavica

3. března 2022 12:58

Povzbudit lidi v nelehkých časech. To byl hlavní záměr Jaromíra Nohavici, který ze svého bydliště ve středu odvysílal půlhodinový on-line koncert nazvaný Vlaštovko, leť. Svým fanouškům se svěřil, že mu je válka na Ukrajině proti srsti a s ruským prezidentem Vladimirem Putinem nesouhlasí. Celá situace ho prý velice trápí, neboť má přátelé z Ruska i Ukrajiny a je pro něj těžké se od nich odstřihnout.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

23. září 2021 20:24

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.