reklama
CNN Prima News jízdné

jízdné

Výpis příspěvků ke štítku „jízdné“

Rozsudek v jízdenkové kauze v Praze je pravomocný. Dvořák a lobbista Rittig jsou volní

1. září 2021 09:10
Aktualizováno

Osvobození bývalého šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Martina Dvořáka, lobbisty Iva Rittiga i ostatních deseti obžalovaných v takzvané jízdenkové kauze je pravomocné. Ve středu o tom rozhodl pražský vrchní soud, který zamítl odvolání státního zástupce. Obžaloba tvrdila, že 17 haléřů z každé jízdenky vyrobené pro DPP končilo přes zahraniční firmy právě u Rittiga a Dvořáka.

KOMENTÁŘ: Babiš za sedm let vykopal hluboké příkopy závisti. Lidi poštval proti sobě

29. srpna 2021 07:21

Ačkoliv premiér Andrej Babiš neustále tvrdí, jak je jeho hnutí ANO stranou pro všechny a on osobně všem občanům pomáhá a na všechny myslí, realita v zemi je po sedmi letech jeho účasti ve vedení země zcela opačná. Premiérovi se za zdatného sekundování skomírající ČSSD podařilo přesně to, co potřeboval – vnuknout lidem, že patří do jakési škatulky, a následně je proti sobě poštvat. Ze společnosti se vytratily pochopení, komunikace a tolerance a vystřídaly je závist, strach a nenávist. Vytvořily se hluboké příkopy, které budeme překonávat roky, pokud se to vůbec podaří. Příkladem za všechny budiž placení jízdného na přepážkách Českých drah.

Babiš kritizoval zdražení MHD a koupil si lístek. Senioři jezdí zdarma, setřel ho dopravce

2. srpna 2021 10:49

Premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém pravidelném nedělním videu na sociálních sítích kritizoval zdražení pražské MHD. Zároveň si koupil jízdenku a prošel terminálem směrem do metra. Dopravní podnik ho ale na Twitteru upozornil, že senioři nad 65 let jezdí po metropoli zdarma. „Jízdenku jste si kupovat nemusel,“ podotkl dopravce ironicky.

Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif

19. dubna 2021 11:53

V pražské integrované dopravě (PID) zdraží od 1. srpna jízdenka na 30 minut z 24 na 30 Kč a 90minutová z 32 na 40 korun. Zdraží rovněž SMS jízdenky – v případě 30minutové z 24 na 31 Kč a 90 minutové z 32 na 42 Kč. Důvodem jsou zvyšující se náklady na provoz veřejné dopravy. Vznikne nový tarif pro lidi ve hmotné nouzi, kteří zaplatí měsíčně 165 Kč. Ceny měsíčních a ročních kuponů zůstanou zachovány. Vyplývá to z dokumentu, který v pondělí schválili pražští radní.

Jako na Netflixu nebo Spotify. Pražský náměstek představil varianty nákupu jízdného

6. srpna 2020 17:51

Podobný systém, jaký praktikují internetová televize Netflix nebo streamovací a podcastová služba Spotify, chce zavést Praha pro nákup jízdného. Podle náměstka pro dopravu Adama Scheinherra (za Praha sobě) totiž existují lidé, kteří si z finančních důvodů raději kupují každý měsíc měsíční jízdenku než roční kupon. Lidé, kteří si dvanáctkrát po sobě pořídí měsíční kupon, by měli nově ve virtuálním účtu sbírat peníze. Na konci roku si poté budou moci vybrat, zda si nechají přesahující částku vrátit, nebo finance použijí na příští nákup.

Zdražení MHD Pražany od jejího využívání neodradí, říkají ekonomové

17. července 2020 13:27

Pochopitelný a logický krok, kterým se Praha snaží zajistit příjmy do rozpočtu zasaženého koronavirovou krizí. Tak hodnotí ekonomové oslovení redakcí CNN Prima NEWS plány magistrátní koalice na zdražení jízdného v městské hromadné dopravě a zvýšení poplatků za parkování na modrých zónách. Roční kupon by mohl zdražit ze současných 3 650 korun asi na 5,5 tisíce, u parkovného zatím není částka známá.

Roční kupon za 5 500 korun. Praha chystá zdražení jízdného i parkovného

17. července 2020 11:15

Praha se chystá zdražit jízdné v městské hromadné dopravě a parkovné v modrých zónách. Důvodem jsou důsledky koronavirové pandemie, při které se hlavnímu městu výrazně propadly příjmy z jízdného hlavně od turistů. Podle pražské radní Hany Marvanové (za STAN) na jednání tento týden padly návrhy na zvýšení cen téměř všech tarifů jízdného, roční kupon by zdražil z nynějších 3 650 korun na zhruba 5 500 Kč. Uvedl to v pátek web deníku E15.cz

reklama