CNN Prima News Julius Špičák

Julius Špičák

Výpis příspěvků ke štítku „Julius Špičák“

Jak poznat závislost na alkoholu? Prozradí ji sedm varovných signálů, kterých si hned všimnete

Závislost na alkoholu má devastující účinky nejen na tělo, ale také na lidskou psychiku. Některé zprvu nenápadné příznaky však mohou napovědět, že se daný jedinec potýká se závažnými problémy. O jaké signály, které se projevují především ve tváři závislého, se jedná? Seznam projevů, při nichž byste měli zbystřit, představil web Nový čas.

Léky na předpis by lidé mohli dostávat poštou. Zbytečné, řekl Špičák a nastínil možná úskalí

Objednat si lék na předpis na internetu a nechat si ho zaslat domů není v Česku možné. Podle průzkumu agentury Incomind pro Národní asociaci pacientských organizací (NAPO) by o to ale stály téměř tři čtvrtiny lidí nad 18 let. Příslušným návrhem změny zákona se nyní zabývá ministerstvo zdravotnictví. Místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Julius Špičák (ANO) ovšem ve vysílání CNN Prima NEWS upozornil na možná úskalí, která by s touto změnou mohla přijít.

Marně hledáte lékaře? Pojišťovna musí zajistit péči pro své klienty, radí Philipp

Pojišťovna je povinna zajistit péči pro své klienty. Kdo nemůže dlouho sehnat lékaře, měl by se na ni obrátit. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS na to upozornil místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Tom Philipp (KDU-ČSL). Podle místopředsedy sněmovního výboru pro zdravotnictví Julia Špičáka (ANO) o tom ale mnoho lidí neví. Důvodem je prý nevýrazná komunikace směrem k pacientům.

Neuvěřitelné, tvrdí experti o tragickém omylu na Bulovce. Popsali chyby, k nimž muselo dojít

Neumím si něco takového představit, řekl místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Julius Špičák (ANO) v souvislosti s případem tragického omylu v Nemocnici na Bulovce, kdy potratila nesprávná pacientka. Za neuvěřitelnou označil kauzu v pořadu 360° na CNN Prima NEWS i jeho kolega z výboru Tom Philipp (KDU-ČSL). Podle něj muselo dojít k dlouhému řetězci chyb.

Obavy z rakoviny tlustého střeva střídá jiný nebezpečný nádor. Lékaři popsali varovné signály

Rakovina tlustého střeva stále patří mezi nejčastější nádorová onemocnění v Česku. Podle lékařů z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) ale díky prevenci nemocnost klesá. Obavy mezi odborníky naopak vyvolává rakovina jícnu. U pacientů se v poslední době vyskytuje stále častěji. Na vině je hlavně nezdravý životní styl a s ním spojená obezita.

Za nedostatek léků je odpovědný ministr Válek, řekl Špičák. Zkritizoval špatnou informovanost

Za aktuální nedostatek léků na českém trhu je samozřejmě odpovědný ministr zdravotnictví, v tomto případě Vlastimil Válek (TOP 09). Ve speciálním vysílání CNN Prima NEWS Léková krize v Česku to konstatoval jeden z místopředsedů sněmovního výboru pro zdravotnictví Julius Špičák (ANO). Zkritizoval rovněž nedostatečnou informovanost ohledně přerušení dodávek medikamentů, která prý není srozumitelná pro laickou veřejnost. S tím nesouhlasil jeho kolega, poslanec z KDU-ČSL, Tom Philipp. Oponoval, že všechny informace jsou veřejně dostupné na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Válkova rada k nedostatku léků popudila rodiče i Špičáka. Lékárníci ale za ministrem stojí

Když obvoláte sto lékáren, určitě Nurofen seženete, to vzkazuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) lidem s nemocnými dětmi. Právě Nurofen pro děti, ale i další léky, jsou v posledních týdnech nedostatkovým zbožím, kvůli čemuž si rodiče s nemocnými dětmi často nevědí rady. Jeho výrok kritizuje i stínový ministr zdravotnictví z hnutí ANO Julius Špičák. Lékárnická komora se ale za ministra postavila.

Špičák se pustil do Válka a spol.: Ministerstvo musí na nedostatek léků reagovat okamžitě

Poslanec Julius Špičák (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval ministerstvo zdravotnictví za řešení situace s nedostatkem léků. Podle něj by úřad Vlastimila Válka (TOP 09) měl o situaci informovat na svých stránkách, což se prý neděje. Koaliční poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL) zdůraznil, že potřebné informace lze nalézt na webu Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Češi nabyli dojmu, že covid skončil a už neexistuje. Je to iluze, varuje primář Dlouhý

Češi na pozadí války na Ukrajině aktuálně nabyli dojmu, že pandemie koronaviru již skončila. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý. Ten doplnil, že realita je zcela jiná a někteří lidé s onemocněním COVID-19 stále končí v nemocnicích. Dlouhý mimo jiné hovořil i o využití ukrajinských uprchlíků s lékařskou praxí v českém zdravotnictví.

Rozvolňování je namístě. Roušky bych nechala na vůli lidí, říká senátorka Dernerová

Senátorka Alena Dernerová (za STAN) říká, že rozvolnění opatření je namístě. Nošení roušek už by nechala jen na vůli lidí. Zástupkyně horní komory Parlamentu to řekla ve vysílání pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Poslanec Julius Špičák (ANO) současná opatření považuje za nesmyslná. Naopak po opatrnosti volá senátor Tomáš Fiala (za ODS), který by například roušky ještě ponechal.