reklama
CNN Prima News Julius Špičák

Julius Špičák

Výpis příspěvků ke štítku „Julius Špičák“

Poslanec ANO psal Babišovi o zdraví prezidenta. Transplantaci jater prý nepotřebuje

16. října 2021 23:07

Jaterní onemocnění prezidenta Miloše Zemana není tak pokročilé, aby muselo dojít k transplantaci. Tuto informaci napsal poslanec hnutí ANO a přednosta kliniky hepatogastroenterologie pražského IKEMu Julius Špičák premiérovi a šéfovi hnutí ANO Andreji Babišovi. Předseda vlády popřel, že by si od Špičáka zprávu vyžádal. Informaci zveřejnila Televize Seznam.

Zrušme stav pandemie. Lidé opatření nedodržují, je to cesta k destrukci státu, volá Benda

24. srpna 2021 19:52

Je nejvyšší čas zrušit stav pandemie, volal ve vysílání CNN Prima NEWS člen Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Marek Benda (ODS). Podle něj lidé už opatření nechtějí dodržovat a jedná se o cestu k destrukci státu. Nelíbí se mu, že opatření jsou složitá a nikdo pořádně neví, co platí. Poslanec ANO Julius Špičák souhlasil s tím, že život se musí vrátit „do normálu“. Ještě by ale se zrušením opatření počkal na to, jak se bude vyvíjet epidemie během podzimu.

Špičák: Vyhazov kvůli odmítnutí očkování? Brutální praktiky, právní řád to neumožňuje

13. srpna 2021 14:49

Český právní řád v současnosti neumožňuje, aby zaměstnanci dostali vyhazov, pokud odmítnou očkování. Tvrdí to Julius Špičák, poslanec za hnutí ANO a místopředseda poslaneckého výboru pro zdravotnictví. Z právního hlediska vnímá podobné praktiky jako brutální. „Co se týče povinného očkování, to se bez úpravy zákona neobejde,“ dodal v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Očkování by muselo být povinné, jinak je trestání nefér, myslí si Dostál z Pirátů

29. července 2021 12:55

Očkovaným lidem postupně přibývají výhody, což může působit jako vytváření občanů první a druhé kategorie. Myslí si to expert na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti). Podle něho by bylo ze strany Parlamentu poctivé schválit očkování jako povinné. Pokud tak zákonodárci neučiní, pak prý nemají trestat lidi bez vakcinace.

Poslanec Špičák (ANO): Epidemie nás může přinutit k povinnému očkování

25. července 2021 14:02

Kauza s neočkovaným lékařem Vladimírem Voráčkem, kterému v Tokiu vyšel pozitivní test na koronavirus, otevřela debatu o povinném očkování zdravotníků. Ve Zprávách PLUS se poslanci Karla Maříková (SPD) a Julius Špičák (ANO) shodli, že jej v současnosti nelze vynucovat. „Na povinnost nemáme zákony a asi ani dlouho mít nebudeme. Vývoj epidemie však neurčujeme my, ale pandemie. Pokud v následujících měsících exploduje, tak zde nastane diskuze o povinném očkování,“ varoval Špičák.

Osmnáctiletí by neměli chodit do vysoké politiky, reaguje na Feriho poslanec ANO

31. května 2021 05:38

Kauza kolem údajného sexuálního zneužívání ze strany exposlance TOP 09 Dominika Feriho otevírá mnohá témata. Jedním z nich je například angažmá mladých lidí v politice. Podle poslance ANO Julia Špičáka je Feri inteligentním člověkem, ale velmi mladým, a kvůli tomu považuje jeho angažmá ve vrcholové politice za problematické. Mladí lidé by podle něj do vysoké politiky mířit neměli.

Pospíšil: Vojtěch tu způsobil armagedon, je zodpovědný za podzimní rozvolnění

30. května 2021 12:36

Europoslanec a pražský zastupitel TOP 09 Jiří Pospíšil se v Partii Terezie Tománkové ostře pustil do staronového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Vyčetl mu loňské podzimní rozvolnění, které podle něho souviselo s krajskými volbami. Následně v Česku kvůli tomu nastal „armagedon“. Vojtěcha oproti tomu hájil poslanec Julius Špičák (ANO), podle něhož má jeho návrat skvělou logiku.

Feri přispívá k jiné politické kultuře. Jeho reakce si vážíme, shodli se poslanci

25. května 2021 21:44

Poté, co se v médiích objevila svědectví několika žen, které obviňují poslance TOP 09 Dominika Feriho ze sexuálního obtěžování, Feri informoval, že rezignuje na poslanecký mandát a nebude už kandidovat do Sněmovny. „Jeho rezignace ukazuje, že Feri skutečně reprezentuje odlišnou politickou kulturu,“ shodli se ve vysílání na CNN Prima NEWS opoziční politici Martin Kupka (ODS) a Petr Třešňák (Piráti).

reklama