reklama
CNN Prima News Julius Špičák

Julius Špičák

Výpis příspěvků ke štítku „Julius Špičák“

Osmnáctiletí by neměli chodit do vysoké politiky, reaguje na Feriho poslanec ANO

Kauza kolem údajného sexuálního zneužívání ze strany exposlance TOP 09 Dominika Feriho otevírá mnohá témata. Jedním z nich je například angažmá mladých lidí v politice. Podle poslance ANO Julia Špičáka je Feri inteligentním člověkem, ale velmi mladým, a kvůli tomu považuje jeho angažmá ve vrcholové politice za problematické. Mladí lidé by podle něj do vysoké politiky mířit neměli.

Pospíšil: Vojtěch tu způsobil armagedon, je zodpovědný za podzimní rozvolnění

Europoslanec a pražský zastupitel TOP 09 Jiří Pospíšil se v Partii Terezie Tománkové ostře pustil do staronového ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO). Vyčetl mu loňské podzimní rozvolnění, které podle něho souviselo s krajskými volbami. Následně v Česku kvůli tomu nastal „armagedon“. Vojtěcha oproti tomu hájil poslanec Julius Špičák (ANO), podle něhož má jeho návrat skvělou logiku.

Feri přispívá k jiné politické kultuře. Jeho reakce si vážíme, shodli se poslanci

Poté, co se v médiích objevila svědectví několika žen, které obviňují poslance TOP 09 Dominika Feriho ze sexuálního obtěžování, Feri informoval, že rezignuje na poslanecký mandát a nebude už kandidovat do Sněmovny. „Jeho rezignace ukazuje, že Feri skutečně reprezentuje odlišnou politickou kulturu,“ shodli se ve vysílání na CNN Prima NEWS opoziční politici Martin Kupka (ODS) a Petr Třešňák (Piráti).

Sledujte ze ZÁZNAMU nedělní Partii: Blatný vs. Bartoš a velká debata k opatřením

Nemocnice na hraně kapacit, přitom Sněmovna horečně řeší plány na rozvolňování. Jde o novou a pro všechny schůdnější strategii, nebo jen nebezpečný experiment? V první části nedělní Partie Terezie Tománkové diskutoval ministr zdravotnictví za ANO Jan Blatný a šéf Pirátů Ivan Bartoš. V druhé polovině vystoupil epidemiolog Petr Smejkal, poslanci Patrik Nacher, Martin Kupka a Václav Klaus mladší.

Spekulace o výměně ministra Blatného je zcela reálná, tvrdí Cikrt

Spekulace o tom, že by mohlo dojít k výměně současného ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) je zcela reálná. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to řekl šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Tlak na Blatného je podle Cikrta velký. Možná ale díky tomu, že tato informace unikla, mu paradoxně pomůže v ministerském křesle setrvat.

Poslanec ANO Špičák: Lidé umírají, ale neřekl bych, že epidemie je nezvládnutá

Nejvyšší nárůst počtu úmrtí za posledních sto let. Podobnou situaci Česko zažilo naposledy za 2. světové války. Tématem se v pořadu 360° Pavlíny Wolfové zabývali poslanci a lékaři Vlastimil Válek (TOP 09), Julius Špičák (ANO) a šéfredaktor Zdravotnického deníku Tomáš Cikrt. Ten si myslí, že lidé umírají právě kvůli nezvládnuté pandemii, a to ne pouze ze strany vlády, ale i občanů.

Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr

Jeden považuje první den spuštění rezervačního systému pro očkování proti covidu za úspěch, druhý si myslí pravý opak. Poslanec Julius Špičák (ANO) v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS prohlásil, že pozitivní je zejména to, že se stihla registrovat čtvrtina seniorů nad 80 let. Právě ti měli jako první možnost se na očkování přihlásit. Poslanec za opoziční hnutí STAN Petr Gazdík naopak kritizoval problémy, které páteční spuštění celého systému provázely.

Sledujte ŽIVĚ nedělní Partii: Má vládní systém PES smysl? Zeptáme se odborníků

V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS budou diskutovat vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) s místopředsedou TOP 09 Tomášem Czerninem. Poté přineseme rozhovor s bývalým prezidentem Václavem Klausem. V další části pořadu budou debatovat místopředseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Julius Špičák (ANO) a šéf senátního zdravotnického výboru Roman Kraus (ODS). Partie začíná v neděli v 11:00.

reklama