CNN Prima News Julius Špičák

Julius Špičák

Výpis příspěvků ke štítku „Julius Špičák“

Válkova rada k nedostatku léků popudila rodiče i Špičáka. Lékárníci ale za ministrem stojí

21. prosince 2022 08:37

Když obvoláte sto lékáren, určitě Nurofen seženete, to vzkazuje ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) lidem s nemocnými dětmi. Právě Nurofen pro děti, ale i další léky, jsou v posledních týdnech nedostatkovým zbožím, kvůli čemuž si rodiče s nemocnými dětmi často nevědí rady. Jeho výrok kritizuje i stínový ministr zdravotnictví z hnutí ANO Julius Špičák. Lékárnická komora se ale za ministra postavila.

Špičák se pustil do Válka a spol.: Ministerstvo musí na nedostatek léků reagovat okamžitě

16. prosince 2022 14:44

Poslanec Julius Špičák (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS kritizoval ministerstvo zdravotnictví za řešení situace s nedostatkem léků. Podle něj by úřad Vlastimila Válka (TOP 09) měl o situaci informovat na svých stránkách, což se prý neděje. Koaliční poslanec Tom Philipp (KDU-ČSL) zdůraznil, že potřebné informace lze nalézt na webu Státního úřadu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Češi nabyli dojmu, že covid skončil a už neexistuje. Je to iluze, varuje primář Dlouhý

27. března 2022 12:58

Češi na pozadí války na Ukrajině aktuálně nabyli dojmu, že pandemie koronaviru již skončila. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to řekl primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý. Ten doplnil, že realita je zcela jiná a někteří lidé s onemocněním COVID-19 stále končí v nemocnicích. Dlouhý mimo jiné hovořil i o využití ukrajinských uprchlíků s lékařskou praxí v českém zdravotnictví.

Rozvolňování je namístě. Roušky bych nechala na vůli lidí, říká senátorka Dernerová

11. února 2022 20:43

Senátorka Alena Dernerová (za STAN) říká, že rozvolnění opatření je namístě. Nošení roušek už by nechala jen na vůli lidí. Zástupkyně horní komory Parlamentu to řekla ve vysílání pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS. Poslanec Julius Špičák (ANO) současná opatření považuje za nesmyslná. Naopak po opatrnosti volá senátor Tomáš Fiala (za ODS), který by například roušky ještě ponechal.

Rozvolnění nemá na úmrtnost pacientů s covidem vliv. Nechte se očkovat, radí Špičák

9. února 2022 16:48

Pokud se úroveň vakcinace nezvýší, bude poměrně vysoká smrtnost u covidu pokračovat a vůbec na to nebude mít vliv, zda protikoronavirová opatření rozvolníme, nebo nikoliv. V pořadu K věci na CNN Prima NEWS to prohlásil stínový ministr zdravotnictví, lékař a poslanec hnutí ANO Julius Špičák. Podle něj opatření stejně nedávají smysl.

Opatření u omikronu nefungují, míní Babišův ministr. Roušky by nechal maximálně v MHD

4. února 2022 13:53

Rozvolnění opatření přichází právě včas, protože proti koronavirové variantě omikron nefungují. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil poslanec a stínový ministr zdravotnictví Julius Špičák (ANO). Podle něj by se například testování mělo týkat už pouze lidí s příznaky a roušky by s výjimkou MHD nechal jen dobrovolně. Špičák také přiznal, že zatím neexistuje jednotný lékařský postup proti nemoci COVID-19 a že i on často měnil názory.

K rozvolnění zatím není důvod. Rušení roušek nepovažuji za správné, tvrdí Svoboda

31. ledna 2022 15:22

Momentálně není čas rušit současná opatření proti šíření koronaviru, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda sněmovního výboru pro zdravotnictví Bohuslav Svoboda (ODS). S opozičním poslancem a rovněž členem výboru Juliem Špičákem (ANO) se shodli, že při dominanci nakažlivější varianta omikron postrádá karanténa pro bezpříznakové jedince smysl.

Válek: Vrchol epidemie nastane příští týden. Pokud bude 80 tisíc denně, budu spokojen

23. ledna 2022 12:31

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce ve středu vládě navrhnout, aby člověk, který prodělá nemoc COVID-19, nemusel 30 dní poté do karantény. Tuto povinnost by dokonce neměl ani v případě, že mu vyjde pozitivní test, řekl Válek v ČT. Šéf resortu zdravotnictví rovněž zmínil, že vrchol omikronové vlny pravděpodobně nastane už ve středu.

Je načase zrušit opatření proti covidu. Následujme Británii, vyzývají někteří experti

22. ledna 2022 20:53

Jen za pátek přibylo v Česku téměř 30 tisíc nakažených koronavirem. Počty hospitalizovaných ale zatím nijak zvlášť nerostou. Není pochyb, že tento trend způsobuje nová varianta omikron, která je sice mnohonásobně nakažlivější než předešlé mutace, ale také výrazně méně patogenní. Někteří odborníci dokonce vyzývají vládu, aby zrušila veškerá opatření, podobně jako to udělala Velká Británie.