reklama
CNN Prima News kácení stromů

kácení stromů

Výpis příspěvků ke štítku „kácení stromů“

Poslední uprchlí zubři se vrátili k ohradě sami. Táborská zoo ale řeší další problém

O víkendu se do ohrady v táborské zoo vrátili poslední dva uprchlí zubři. Ošetřovatelům se je podařilo nalákat na jejich oblíbenou potravu. Problém ale je, že stejná situace by se mohla snadno opakovat. V těsné blízkosti ohrady jsou totiž další suché stromy, které by se mohly za větru znovu zřítit na ohradu, v horším případě pak i zranit některé ze zvířat.

Z okolí Máchova jezera má zmizet 100 tisíc stromů. Je to zbytečné, zlobí se místní

Na sto tisíc stromů v blízkém okolí Máchova jezera plánují v brzké době pokácet lesníci z Doks. Stromy mají padnout zhruba na tisíci hektarech, na nichž městské lesy hospodaří. Obyvatelům Starých Splavů, které pod Doksy spadají, se takto masivní kácení nelíbí, podle nich zbytečně z lesa mizí zdravé stromy. Lesníci říkají, že po letech bez větších zásahů je kácení nezbytné, padne při něm asi čtvrtina vzrostlých stromů.

Kvůli sjezdovce padne kus lesa na Ještědu. Firma slibuje třikrát více stromů

Šest hektarů lesa na svazích Ještědu plánují vykácet provozovatelé tamního lyžařského areálu. Chtějí vybudovat širší, bezpečnější sjezdovku a slibují, že za každý pokácený strom vysadí několik nových. Projekt od počátku kritizují ekologická sdružení, odborný posudek vlivu na životní prostředí jej označil za nehospodárné nakládání s přírodními zdroji. Úřady přesto daly realizaci kácení i budování sjezdovky zelenou.

Kde se nejvíc kácejí stromy? Odlesňování podporuje vznik pandemií, varují odborníci

Během pandemie koronaviru vzrostla světová deforestace až o 150 procent, upozorňuje Světový fond na ochranu přírody (WWF). Odborníci zároveň varují před spojitostí mezi virovými pandemiemi a odlesňováním. Velké pralesy totiž slouží jako štíty chránící lidi před viry, které se šíří mezi zvířaty. Které země ztrácejí nejvíce lesních ploch a jak si stojí Česká republika?

reklama