CNN Prima News kácení stromů

kácení stromů

Výpis příspěvků ke štítku „kácení stromů“

Tragédie uprostřed lesa. Marka zaživa pohřbily kořeny stromu, zoufalá snaha o záchranu nevyšla

Nad obcí Sása, která leží poblíž slovenského města Zvolen, došlo k tragédii. Pětačtyřicetiletého Marka zaživa pohřbil vyvrácený vysoký strom, jehož kořeny vytrhly ze země masu hlíny a zanechaly po sobě díru. Muž do ní spadl a zasypalo ho to. Otce dvou dětí se snažili zachránit jak jeho kolegové, tak i hasiči. Když se ho podařilo vyprostit, byl už po smrti, informuje slovenský deník Nový Čas.

Tragický pád smrku na auto vyšetřuje policie. KRNAP donutila smrt tří lidí k akci

Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) nechá v pondělí v místě tragického pádu smrku na silnici do Malé Úpy pokácet stromy, které by mohly být rizikové. Smrk spadl v neděli odpoledne na auto, ve kterém zahynuli tři lidé, jeden člověk skončil v nemocnici. Okolnosti případu vyšetřuje policie, kmen zříceného stromu zajistila pro další zkoumání. Z dosavadního vyšetřování podle mluvčí policie Ivy Kormošové vyplývá, že se strom pravděpodobně zlomil a pak spadl přes silnici kvůli poryvu větru.

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí ozdobí smrk z Jizerek. Rozsvítit by se mohl v sobotu

Vánoční trhy na Staroměstském náměstí v Praze ozdobí smrk z Jizerských hor. Strom, který bude po úpravě měřit 21,5 metru, vyrostl na soukromé zahradě v Dolní Černé Studnici na Jablonecku ve špatně přístupném místě. Jeho nedělnímu kácení tak předcházela náročná několikadenní příprava, při které musela dodavatelská firma rozebrat některé okolní ploty a vybudovat provizorní zpevněnou cestu, aby se rozměrný tahač ke stromu vůbec dostal.

Poslední uprchlí zubři se vrátili k ohradě sami. Táborská zoo ale řeší další problém

O víkendu se do ohrady v táborské zoo vrátili poslední dva uprchlí zubři. Ošetřovatelům se je podařilo nalákat na jejich oblíbenou potravu. Problém ale je, že stejná situace by se mohla snadno opakovat. V těsné blízkosti ohrady jsou totiž další suché stromy, které by se mohly za větru znovu zřítit na ohradu, v horším případě pak i zranit některé ze zvířat.

Z okolí Máchova jezera má zmizet 100 tisíc stromů. Je to zbytečné, zlobí se místní

Na sto tisíc stromů v blízkém okolí Máchova jezera plánují v brzké době pokácet lesníci z Doks. Stromy mají padnout zhruba na tisíci hektarech, na nichž městské lesy hospodaří. Obyvatelům Starých Splavů, které pod Doksy spadají, se takto masivní kácení nelíbí, podle nich zbytečně z lesa mizí zdravé stromy. Lesníci říkají, že po letech bez větších zásahů je kácení nezbytné, padne při něm asi čtvrtina vzrostlých stromů.

Kvůli sjezdovce padne kus lesa na Ještědu. Firma slibuje třikrát více stromů

Šest hektarů lesa na svazích Ještědu plánují vykácet provozovatelé tamního lyžařského areálu. Chtějí vybudovat širší, bezpečnější sjezdovku a slibují, že za každý pokácený strom vysadí několik nových. Projekt od počátku kritizují ekologická sdružení, odborný posudek vlivu na životní prostředí jej označil za nehospodárné nakládání s přírodními zdroji. Úřady přesto daly realizaci kácení i budování sjezdovky zelenou.

Kde se nejvíc kácejí stromy? Odlesňování podporuje vznik pandemií, varují odborníci

Během pandemie koronaviru vzrostla světová deforestace až o 150 procent, upozorňuje Světový fond na ochranu přírody (WWF). Odborníci zároveň varují před spojitostí mezi virovými pandemiemi a odlesňováním. Velké pralesy totiž slouží jako štíty chránící lidi před viry, které se šíří mezi zvířaty. Které země ztrácejí nejvíce lesních ploch a jak si stojí Česká republika?