reklama
CNN Prima News kancléřka

kancléřka

Výpis příspěvků ke štítku „kancléřka“

Mynář opět pod drobnohledem. Kvůli dotacím na sportovní ubytovnu ho vyšetřuje NSA

28. září 2021 09:44

Hradního kancléře Vratislava Mynáře vyšetřuje Národní sportovní agentura (NSA). Důvodem je dotace ve výši 26 milionů korun, kterou před více než deseti lety získalo Mynářovo občanské sdružení Chřibák na výstavbu sportovní ubytovny. Podnět podala nevládní organizace Transparency International, jež zároveň kritizuje zbytečné průtahy, informoval web iRozhlas.cz.

Německo míří po 16 letech k rudo-zelené vládě. Naznačila to poslední debata před volbami

20. září 2021 11:17

Čtyřicet osm procent dotázaných označilo v bleskovém průzkumu kandidáta sociální demokracie Olafa Scholze na německého kancléře za vítěze poslední televizní debaty před nedělními volbami do Spolkového sněmu. Stále více se tak ukazuje, že by se Německo mělo připravit na výraznou změnu politického kurzu po šestnáctileté vládě Angely Merkelové, zastupující křesťansko-demokratickou unii CDU/CSU.

Němci se chystají na éru po Angele. Kdo nahradí kancléřku Merkelovou v čele země?

13. září 2021 08:44

Do českých sněmovních voleb zbývá jen zhruba měsíc a kampaň je v plném proudu. Ještě o něco dříve proběhnou nejdůležitější volby v Německu. Volební klání se tam uskuteční koncem září a hlavní otázkou je, kdo nahradí nestorku tamní politiky Angelu Merkelovou ve funkci kancléřky. Dominantní postavení její CDU/CSU je podle všeho pryč. Šanci zvítězit má hned několik politických subjektů.

Expert: Navalného z vězení nedostane ani Merkelová. Pro Putina je na svobodě nebezpečný

20. srpna 2021 23:59

Německé kancléřce Angele Merkelové se opozičního předáka Alexeje Navalného z vězení dostat nepodaří. Pro ruského prezidenta Vladimira Putina se jedná o příliš citlivé téma. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl analytik Asociace pro mezinárodní otázky Pavel Havlíček. Jak dopadne návštěva Merkelové v Rusku, se podle odborníka dalo očekávat.

Merkelová by chtěla více kompetencí v boji proti covidu. Ale hned tak je nedostane

30. března 2021 18:21

Německá kancléřka Angela Merkelová není spokojená s opatřeními v boji proti šíření koronaviru, a proto by ráda upravila zákon o ochraně před infekcemi. Většinu opatření totiž dosud přijímají jednotlivé spolkové země vlastními výnosy na základě rozhodnutí svých vlád. Reakce na její iniciativu přišla okamžitě. „Angela Merkelová není zákonodárce,“ postavil se proti Wolfgang Kubicki, místopředseda parlamentní strany FDP.

Německo prodlouží karanténu nejméně do 7. března, oznámila kancléřka Merkelová

10. února 2021 19:59

Německo nejméně do 7. března prodlouží karanténu kvůli pandemii nemoci COVID-19. Ve středu se na tom se spolkovými zeměmi dohodla německá kancléřka Angela Merkelová. O otevření škol mohou již nyní rozhodnout spolkové země. Merkelová na tiskové konferenci po jednání rovněž řekla, že od března budou moci otevřít kadeřnictví. Další uvolňování poměrů bude záviset na výrazném snížení míry přenosu infekce.

Merkelová měla naznačit lockdown až do Velikonoc. Čekají nás těžké časy, prohlásila

12. ledna 2021 17:39

Lockdown v Německu potrvá až do dubna, měla německá kancléřka Angela Merkelová naznačit na jednání Křesťanskodemokratické unie (CDU). Informoval o tom deník Bild s odvoláním na jednoho z účastníků zasedání. Podle zdrojů agentury Reuters ale kancléřka nic takového neřekla, mluvila pouze o těžkých časech, které Německo čekají.

reklama