reklama

Na vyšší výplaty si půjčíme od svých vlastních dětí, upozorňuje komentátor Šídlo

Podle komentátora Jindřicha Šídla se strany snaží občanům přilepšit z jejich vlastních peněz. „Asi lidi potěší, že budou mít vyšší výplatu, ale měli by vědět, že si na to půjčili od svých dětí,“ řekl v pořadu CNN Prima NEWS 360°. „Jsem zvědav, kolik takových záseků do sněmovních voleb ještě zažijeme,“ doplnil.

reklama

Snížení daní, které lidé pocítí na výplatních páskách již v únoru, dnes odhlasovalo hnutí ANO spolu s ODS a SPD. Vládní strana se tak otočila zády k sociálním demokratům i ke komunistům, kteří vládu tolerují. Podle Šídla je to další ukázka toho, že ČSSD je pro Andreje Babiše zbytná. „Sociální demokraté hráli podle taktiky „díky za každé nové ráno“. Vědí, že je to možná poslední období, kdy jsou ve Sněmovně,“ myslí si novinář o pozici strany. Bez souhlasu koaličního partnera hnutí ANO prošly také třeba škrty v armádě.

Podle komentátora Petra Kamberského hnutí ANO porušilo schválením daňového balíčku s opozičními stranami koaliční smlouvu, v níž stojí, že zásadní pozměňovací návrhy musí být schváleny koaličně. „Až si bude premiér stěžovat, že jej někdo podrazil, tak on podrazil své koaliční partnery. Divil bych se, kdyby mu to nechtěli vrátit,“ předvídá.

Sociální demokracie je podle něj již tři roky v nezáviděníhodné situaci, přesto je rád, že ve vládě je. „Nechtěli jít do vlády, ale Babiš jim dal nůž na krk a hrozily předčasné volby, ve kterých by se nemuseli dostat do Sněmovny, míní o současném angažmá strany. „Představte si, že ministrem vnitra není pan Hamáček, ale pan Okamura, a to ještě v koronavirové krizi. Sociální demokraté udělali oběť, a jsem za to rád,“ uzavřel Kamberský.

Daňová novela nyní míří k prezidentovi, který již avizoval, že návrh nepodepíše, ale ani jej nebude vetovat. Šídlo připomněl, že se nejedná o specifikum Miloše Zemana, ale o krok, který praktikoval už Václav Havel. Podle Kamberského je za tím politický obchod mezi hlavou státu a předsedou vlády. Stejně vnímá i to, že balíček podpořila SPD Tomia Okamury.

Poslanci dnes spolu se zrušením superhrubé mzdy, díky kterému veřejné rozpočty ztratí miliony korun, schválila také stravenkový paušál namísto klasických stravenek. Ten nebude podléhat daním a odvodům.

Tagy:
Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní
Jihomoravský kraj

Savo a toaletní papír jsou k ničemu. Po tornádu nám schází úplně jiné věci, vzkazují místní

Je to již měsíc a půl, co jižní Moravu zasáhlo ničivé tornádo, které zabilo šest osob, stovky lidí zranilo a zničilo téměř 1 200 domů. I přesto, že se okamžitě v celé zemi zvedla vlna solidarity, vybrala se až miliarda korun a do poničených oblastí se rozjely stovky dobrovolníků, řada místních stále nemá střechu nad hlavou. Chybí především stavební materiál a řemeslníci, smutní místní. Pokud chce stát pomoct, ať osloví stavební firmy, vzkazuje jedna z poškozených.

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení
Koronavirus

Startují první výhody pro očkované. Na hromadné akce mohou bez omezení

V Česku se opět rozvolnila část protiepidemických opatření. Od 1. srpna se například navýšila kapacita na sportovních či kulturních akcích. Ovšem s omezující podmínkou – očkovaných může na hromadné akce přijít mnohonásobně více. Vláda se zvýhodňováním těch, kteří se nechali naočkovat, snaží motivovat co nejvíce lidí k vakcinaci.

Sledujte slavnostní zahájení Hvězdné sezóny na Primě. Na co nového se můžete těšit?

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala hvězdný program. Nové pořady i podzimní programové schéma představí na speciální tiskové konferenci generální ředitel skupiny Prima Marek Singer a programový ředitel skupiny Prima Roman Mrázek, chybět nebudou ani hvězdné tváře z našich pořadů. Sledujte velkolepé zahájení v úterý od 16:15 přímo v tomto článku nebo na facebookových stránkách Primy.

Češi v Japonsku: Vondroušová všechny místní zaskočila. Chtěli Ósakaovou ve finále

Třebaže Češi žijící v Japonsku vnímali olympiádu spíše kriticky, první medailové úspěchy krajanů jejich postoj trošku obměkčily. Markéta Vondroušová se podle nich u Japonců zapsala jako přemožitelka Naomi Ósakaové, její úspěch je šokoval. Obavy a nespokojenost, které plynou především z pandemické situace, ale nadále přetrvávají, popsali oslovení Češi redakci CNN Prima NEWS.

Za úplatek slíbil, že nebude kritizovat vakcínu. Konspirátora napálili penězi z Monopolů

Youtubeři Josh Pieters a Archie Manners napálili známého britského konspiračního teoretika a odpůrce vakcín proti koronaviru Pierse Corbyna. Ten se nechal uplatit 10 tisíci librami, tedy téměř 300 tisíci korunami, za to, že přestane kritizovat očkovací látku od britské společnosti AstraZeneca. Místo ní se měl zaměřit na konkurenci od Pfizeru a Moderny. Dostal však falešné peníze ze hry Monopoly.

reklama

Domácí zpravodajství

Epidemie v Česku slábne. Pacientů ve vážném stavu je ale v nemocnicích dvojnásobek

Laboratoře v Česku v pondělí potvrdily 152 nových případů nemoci COVID-19, o 47 méně než před týdnem. Na 100 000 obyvatel připadá v zemi za posledních sedm dní 11 nakažených, což je stejně jako v uplynulých třech dnech. Reprodukční číslo ukazující, kolik dalších lidí nakazí jeden pozitivně testovaný, pak zůstává 16. den pod hodnotou jedna, která značí zpomalování šíření nemoci. K úterý mírně kleslo na 0,92. Plyne to z informací na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama