CNN Prima News kontrarozvědka

kontrarozvědka

Výpis příspěvků ke štítku „kontrarozvědka“

Atentát na Zelenského měl být dárkem pro Putina před inaugurací. V hledáčku byli i další

V souvislosti s plánovaným atentátem na ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského se dva plukovníci jeho ochranky dopustili velezrady a chtěli provést teroristický útok, potvrdila Ukrajinská civilní kontrarozvědka (SBU). Členové ochranky hlavy státu měli Rusům předávat citlivé informace a kromě zabití Zelenského plánovali i další vraždy vysokých představitelů státu. Odstranění Zelenského mělo být „dárkem pro Vladimira Putina před inaugurací“. Píše o tom web Ukrajinská pravda.

Rusko, čínští špioni nebo islámští radikálové. BIS vyhodnotila největší hrozby pro Česko

Pro Českou republikou je největší bezpečnostní hrozbou Ruská federace, vyplývá z výroční zprávy Bezpečnostní informační služby (BIS) za rok 2022. Kontrarozvědka proto ocenila omezení „přebujelé“ ruské diplomatické mise v Česku. Ve své zprávě se věnovala i dalším nebezpečím, jako jsou čínská špionáž a její napojení na českou politickou scénu či terorismus islámských extremistů.

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Spolupracoval šéf hokeje Král s StB? Měl pomoci s odposlechy i kopiemi klíčů a udat kolegu

Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) čelí podezření, že za komunismu působil jako tajný spolupracovník StB. S informací přišel deník Sport. Šéf českého hokeje měl podle dostupných informací z ministerstva vnitra donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Sám Král se brání a tvrdí, že s civilní StB neměl nic společného a u vojenské je zapsán jen kvůli svému zařazení do právního oddělení svého velitelství.

Babiš v Zemanových kleštích. Co znamenají pletichy kolem šéfa BIS Koudelky?

Prezident Miloš Zeman zahnal premiéra Andreje Babiše (ANO) do úzkých. Ministerský předseda musel rozhodnout, jestli civilní kontrarozvědku i nadále povede Michal Koudelka. Tomu však Zeman nemůže přijít na jméno a přeje si jeho konec. Babiš si však nechce Zemana naštvat, protože bude prezidenta ještě hodně potřebovat po sněmovních volbách. Premiér proto vymyslel šalamounské řešení.

Hamáček dává od Koudelky ruce pryč. O osudu šéfa BIS rozhodne odpoledne vláda

Osud šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelky řešil vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Výsledek? Zatím žádný. Hamáček po jednání řekl, že Babiš v pondělí odpoledne na vládě představí návrh na další postup a kabinet rozhodne. Babiš už dříve řekl, že ředitele BIS (Bezpečnostní informační služby) by měla vybrat nová vláda, která vzejde z říjnových voleb.

Past na Koudelku? Zeman žádá po BIS jména ruských špionů v České republice

Prezident Miloš Zeman požaduje po Bezpečnostní informační službě (BIS) jména ruských špionů v Česku. Uvedl to v pondělí s odkazem na tři důvěryhodné vysoce postavené zdroje Český rozhlas Radiožurnál. Hlava státu podle něj chce po civilní kontrarozvědce také, aby doložila, jaké operace ruské zpravodajské služby v Česku podnikají nebo jací Češi s nimi spolupracují. Podle expertů oslovených rozhlasem je takový požadavek neobvyklý a jeho splnění může ohrozit fungování BIS.