reklama
CNN Prima News kontrarozvědka

kontrarozvědka

Výpis příspěvků ke štítku „kontrarozvědka“

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

4. října 2021 06:27

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Král: Nikoho jsem neodposlouchával, s StB jsem nespolupracoval. Sledovaný jsem byl já

22. září 2021 19:01

S civilní StB jsem nikdy nespolupracoval, tvrdí ve svém vyjádření prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král. Reaguje tak na informaci deníku Sport, že měl donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Osobu, kterou měl sledovat, o tom prý informoval a nepoškodil ji. Informace navíc otočil a uvádí, že sledovaný byl on.

Spolupracoval šéf hokeje Král s StB? Měl pomoci s odposlechy i kopiemi klíčů a udat kolegu

22. září 2021 09:47

Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) čelí podezření, že za komunismu působil jako tajný spolupracovník StB. S informací přišel deník Sport. Šéf českého hokeje měl podle dostupných informací z ministerstva vnitra donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Sám Král se brání a tvrdí, že s civilní StB neměl nic společného a u vojenské je zapsán jen kvůli svému zařazení do právního oddělení svého velitelství.

Babiš v Zemanových kleštích. Co znamenají pletichy kolem šéfa BIS Koudelky?

10. srpna 2021 05:07

Prezident Miloš Zeman zahnal premiéra Andreje Babiše (ANO) do úzkých. Ministerský předseda musel rozhodnout, jestli civilní kontrarozvědku i nadále povede Michal Koudelka. Tomu však Zeman nemůže přijít na jméno a přeje si jeho konec. Babiš si však nechce Zemana naštvat, protože bude prezidenta ještě hodně potřebovat po sněmovních volbách. Premiér proto vymyslel šalamounské řešení.

Hamáček dává od Koudelky ruce pryč. O osudu šéfa BIS rozhodne odpoledne vláda

9. srpna 2021 10:04

Osud šéfa civilní kontrarozvědky Michala Koudelky řešil vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Výsledek? Zatím žádný. Hamáček po jednání řekl, že Babiš v pondělí odpoledne na vládě představí návrh na další postup a kabinet rozhodne. Babiš už dříve řekl, že ředitele BIS (Bezpečnostní informační služby) by měla vybrat nová vláda, která vzejde z říjnových voleb.

Past na Koudelku? Zeman žádá po BIS jména ruských špionů v České republice

30. listopadu 2020 08:57

Prezident Miloš Zeman požaduje po Bezpečnostní informační službě (BIS) jména ruských špionů v Česku. Uvedl to v pondělí s odkazem na tři důvěryhodné vysoce postavené zdroje Český rozhlas Radiožurnál. Hlava státu podle něj chce po civilní kontrarozvědce také, aby doložila, jaké operace ruské zpravodajské služby v Česku podnikají nebo jací Češi s nimi spolupracují. Podle expertů oslovených rozhlasem je takový požadavek neobvyklý a jeho splnění může ohrozit fungování BIS.

Exkluzivně: Hrozí další teroristický útok v Evropě, varuje bývalý šéf německé kontrarozvědky

12. listopadu 2020 20:40

Kdykoliv mohou hrozit další teroristické útoky v Evropě, a to proto, že v posledních letech přišly statisíce, ne-li miliony islamistů, uvedl bývalý šéf německé civilní kontrarozvědky Hans-Georg Maassen v pořadu televize CNN Prima NEWS K věci. Teroristé podle něj mohou být aktivováni k útoku Islámským státem, nebo se radikalizují sami. Zdůraznil, že v Německu je přes dva tisíce potenciálně nebezpečných osob, které by podle něj měly být posílané zpět do svých domovin. Proti tomu, aby zůstávaly v Evropě, by postupoval velice tvrdě.

Češka, která pronikla do mešit, varuje. Německé kontrarozvědce utíkají informace

20. října 2020 12:01

Krycí jméno Maja. Médii nazvaná Anna Nováková. Před časem odjela česká občanka studovat do Německa, zabývala se islamismem, aby mohla dokončit svou akademickou práci. Proto se pohybovala na německé radikální islamistické scéně. Kvůli delikátnosti vše nahlásila německým bezpečnostním složkám. Těm později i předávala své poznatky z mešit v Německu.

reklama