CNN Prima News korál

korál

Výpis příspěvků ke štítku „korál“

Životně důležitý ekosystém a útočiště podmořského života v ohrožení

Korálové útesy tvoří jeden z nejrozmanitějších ekosystémů na planetě. Pro spoustu Evropanů symbolizují exotickou podívanou v turisticky atraktivních oblastech, v nichž se kocháme pohledem na křišťálově čisté a pestrobarevné moře. Korálové útesy však mají mnohem důležitější úlohu. Slouží jako útočiště obrovského množství mořských živočichů a hrají zásadní roli v prosperování života jak v moři, tak na zemi. Jaké kroky můžeme podniknout, abychom zamezili jejich úplnému vyhynutí?

Máte 57 let zpoždění. V lékárně v Klatovech nabízeli prášek z jednorožce i pouštěli žilou

Zajímá vás, jak se kurýrovalo v období baroka? Věděli jste, že lékárníci neboli apatykáři vyráběli medikamenty z mořských korálů, zvířecích ostatků či lidské krve? Využívali také techniky pouštění žilou, přikládali pijavice a velice originálním způsobem pomáhali lidem, na kterých parazitovaly tasemnice. Vítejte na skutečně magickém místě –⁠ v barokní lékárně U bílého jednorožce v Klatovech.

Prosím pozor: Právě probíhá šesté vymírání! Opakuji: Právě probíhá šesté vymírání!

Stále více důkazů ukazuje na to, že na Zemi právě probíhá „šesté vymírání“. Živočišné i rostlinné druhy celého světa postupně mizí. Zatímco lidská populace má do poloviny století dosáhnout závratných deseti miliard, v současné době vyhynutí hrozí až jednomu milionu druhů pozemské fauny i flory a další statisíce mohou vymizet během následujících desetiletí, jak uvádí nedávno zveřejněná zpráva Spojených národů.