CNN Prima News korespondenční volby

korespondenční volby

Výpis příspěvků ke štítku „korespondenční volby“

KOMENTÁŘ: Korespondenční volba? Populismus pětikoalice. Kritici nejsou neandrtálci z jeskyně

22. února 2023 20:11

Korespondenční volba pro Čechy v zahraničí se na první pohled může jevit jako nevinná modernizace a posun vpřed, přináší ale hned několik rizik. Pětikoalice nesouhlasné podněty zatím buď nesmyslně škatulkuje, nebo zcela ignoruje. Mezitím ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) začátkem týdne požádal šéfku Sněmovny Markétu Pekarovou Adamovou (TOP 09), aby příslušný zákon zařadila k projednání.

Konec obstrukcím? Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která jim má zabránit

19. května 2022 12:07

Ve Sněmovně vznikne pracovní skupina, která by měla bránit paralýze dolní komory obstrukcemi, řekla Deníku N předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Řídit by ji měl místopředseda Sněmovny Jan Bartošek (KDU-ČSL). Skupina by se měla zabývat i potenciálními změnami jednacího řádu. V posledních měsících opoziční obstrukce několikrát zcela zablokovaly činnost Sněmovny.

Nacher: Volby jsou důležité jako svatba, nemohou být korespondenční. O hlasy se nebojím

22. března 2022 07:56

Volbou člověk ovlivňuje chod země, nemůže rozhodovat na dálku, je to důležitý akt jako například svatba, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS poslanec opozičního hnutí ANO Patrik Nacher. Ten v pondělí spolu s dalšími politiky i odborníky uspořádal ve Sněmovně seminář na téma korespondenční volby. Za to, aby mohli Češi v zahraničí volit poštou, bojuje vládní koalice. Chce, aby někteří lidé nemuseli jezdit volit stovky kilometrů daleko.

Česko opět mluví o korespondenční volbě. Proč ji vláda prosazuje a opozice odmítá?

22. března 2022 07:45

V Česku se znovu otevírá téma korespondenční volby pro Čechy žijící v zahraničí. V pondělí o ní opoziční poslanci spolu s dalšími odborníky upořádali ve Sněmovně seminář pod záštitou Ústavně-právního výboru. Vládní koalice ji chce ve Sněmovně odhlasovat během jara. K čemu je korespondenční volba a proč ji koalice prosazuje a opozice odmítá?

Nacher o korespondenční volbě: Za plentou nesmí být dva. Všude to funguje, oponuje Czernin

22. března 2022 00:14

Senátor Tomáš Czernin (TOP 09) a poslanec Patrik Nacher (za ANO) se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS střetli kvůli možnosti korespondenční volby. Podle Nachera by se tím narušil princip svobody. S tím ale Czernin nesouhlasil. „Je to dlouhodobý dluh vůči našim občanům, kteří jsou v zahraničí. Moc toho od ČR nechtějí, chtějí mít jen snadnější právo volit,“ zdůraznil.

Volby byly zmanipulované, nepřiznávám nic, stojí si za svým Trump

15. listopadu 2020 14:45
Aktualizováno

I když se zpočátku zdálo, že americký prezident Donald Trump v neděli poprvé veřejně uznal, že demokrat Joe Biden zvítězil v prezidentských volbách, Trump své prohlášení nakonec uvedl na pravou míru. Biden podle něj vyhrál pouze v očích médií, co šíří fake news. Nepřiznávám nic, napsal republikánský kandidát na Twitter.

Chaos, nebo legitimní nástroj? Korespondenční volba v Česku rozděluje společnost

13. listopadu 2020 08:36

Možnost zavedení korespondenční volby v Česku rozděluje společnost i samotné politické strany. Jedni argumentují, že se tak usnadní hlasování Čechům v zahraničí. Jiní mluví o chaosu a poukazují na americké prezidentské volby. Během nich hrála důležitou roli právě distanční volba, kterou velmi hlasitě kritizoval poražený Donald Trump.

Hotové opravy dálnice D1 či náhradní výživné. Co ministři chtějí stihnout do voleb?

19. srpna 2020 06:38

Náhradní výživné, nový stavební zákon, strategické partnerství s Japonskem nebo dokončení modernizace dálnice D1. To jsou příklady věcí, které chtějí členové kabinetu dotáhnout do konce, než vyprší jejich mandát. Tedy do sněmovních voleb v roce 2021. Ministři odpovídali v anketě CNN Prima NEWS, co konkrétního chtějí do příštího podzimu stihnout zrealizovat.