CNN Prima News koronavirová krize

koronavirová krize

Výpis příspěvků ke štítku „koronavirová krize“

Česko není z historicky nejhorší ekonomické krize venku. Češi jsou přesto nejspokojenější

Česká ekonomika se zotavuje z historicky nejhoršího propadu způsobeného pandemií nemoci COVID-19. HDP sice v posledním čtvrtletí rekordně rostl, pro ekonomy jsou však čísla zklamáním, protože očekávali ještě výraznější růst. Češi jsou však paradoxně i po déle než rok a půl trvající krizi se svou ekonomickou situací velmi spokojení. Zřejmě i díky enormně rostoucímu státnímu dluhu, kterým vláda ekonomiku sanovala.

Omyl ekonomů: Nárůst nezaměstnanosti po covidu se nekoná. Jak je to možné?

Když před rokem a půl začínala koronavirová krize, obávali se ekonomové, že bude následovat krize finanční. Za následek měla mít masivní propouštění, k čemuž docházelo například po minulé krizi po roce 2008. Nezaměstnanost se však oproti predikcím udržela nadále na velmi nízké úrovni a naopak již čtvrtý měsíc za sebou klesá. Ekonomové tak nyní hledají příčinu těchto pozitivních výsledků.

Česko požádalo zahraniční země o umístění pacientů s covidem. Jde o desítky lidí

Česká republika aktivovala zahraniční pomoc a požádala o součinnost s umístěním minimálně desítek pacientů s onemocněním COVID-19 do Německa, Švýcarska a Polska. V páteční tiskové zprávě o tom informovalo ministerstvo zdravotnictví. Důvodem je to, že řada nemocnic není podle resortu schopna pacientům zajistit obvyklé standardy poskytované péče. Zatím ale podle zprávy nebylo požádáno o převoz konkrétního pacienta.

Sledujte speciál 360°: Rok s koronavirem zhodnotí Vojtěch, Maďar, Smejkal i Kubek

Česko si připomíná rok s pandemií koronaviru. Ze světového lídra se Česká republika propadla téměř na dno evropského žebříčku. Jak ovlivnila globální pandemie životy a co bude dál? Ve speciálu 360° Pavlíny Wolfové odpoví bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, prezident České lékařské komory Milan Kubek a epidemiologové Rastislav Maďar a Petr Smejkal. Sledujte je živě od 20 hodin na televizi CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Maláčová: Musíme přestat vyhrožovat a trestat. Lidé mají existenční strach

Musíme přestat zakazovat a vyhrožovat lidem, prohlásila v nedělní Partii na CNN Prima NEWS ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). Cestou, jak se z koronavirové krize dostat, je podle ní pozitivní motivace a hledání podpory u lidí. Varovala před rychlým rozvolňováním. I přesto by se podle ní měly otevřít alespoň školy – a to nejpozději k 1. březnu. V tom s ní souhlasil opoziční poslanec ODS Jan Skopeček.