reklama
CNN Prima News krajská hygienická stanice

krajská hygienická stanice

Výpis příspěvků ke štítku „krajská hygienická stanice“

Hygienici čelí náporu e-mailů, viní Landovu iniciativu. Ministerstvo na ni podává žalobu

10. listopadu 2021 14:51

Jihočeští hygienici zaznamenali v posledních hodinách stovky e-mailových dotazů. Podle nich jde o podněty obecného charakteru, které jim komplikují práci. Za otázkami zřejmě stojí iniciativa Zlatý špendlík, uvedla ředitelka jihočeských hygieniků Kvetoslava Kotrbová. Iniciativa založená zpěvákem Danielem Landou na webu vyzývá veřejnost k občanskému odporu. Zlatý špendlík podezření hygieniků nepřímo potvrdil, když v prohlášení uvedl, že jde o jedinou cestu, jak využít práva na informace. Ministerstvo zdravotnictví na Landovu iniciativu podává trestní oznámení za sabotáž hygieniků

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

11. dubna 2021 21:19

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Překvapivé svědectví lékařky: Hygiena nám kladla na srdce, ať lidi neposíláme na testy

13. března 2021 22:12

Zaměstnanci jedné z krajských hygienických stanic v září loňského roku měli nabádat praktické lékaře, aby zbytečně neposílali na testy zjevně nakažené. Nemoc COVID-19 prý totiž považovali za běžnou respirační infekci, ze které není potřeba dělat strašáka. Redakci CNN Prima NEWS to řekla lékařka Darina, která si přála zůstat v anonymitě. Hygiena ani ministerstvo zdravotnictví však prý nevědí, že by k takovému chování někde docházelo.

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala

5. března 2021 23:33

Pavla Svrčinová, budoucí hlavní hygienička a současná ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, se omluvila za zveřejnění rasistického příspěvku na svém Facebooku. „Chtěla bych vás touto cestou ubezpečit, že umístění příspěvku na mém Facebooku nebylo záměrné a rozhodně nemělo znevážit romskou menšinu,“ napsala členům Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. S informací přišel web Romea.cz.

Uzavřené okresy si po neděli zřejmě neuleví. Omezení mohou nařídit i krajské hygieny

14. února 2021 06:01

Vláda po ukončení nouzového stavu přijde o možnost zavádět některá celoplošná opatření. V jednotlivých krajích však mohou určitá opatření nařizovat krajské hygienické stanice. Příkladem je uzavírání některých regionů, jako se to stalo momentálně na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to připomněl bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Situace ve zmíněných okresech se tak zřejmě nemusí změnit ani po konci nouzového stavu.

Baník Ostrava míří do karantény. Zápasy se Slováckem a proti Liberci jsou odloženy

19. listopadu 2020 15:45

Po reprezentační přestávce se opět rozběhne fotbalová Fortuna liga, ovšem bez Baníku Ostrava. Uvnitř týmu se šíří koronavirus, a proto vedení soutěže na základě rozhodnutí Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje odložilo plánované utkání Slezanů se Slováckem. V původním termínu neodehraje ostravský celek ani zápas 9. kola s Libercem.

reklama