CNN Prima News krajská hygienická stanice

krajská hygienická stanice

Výpis příspěvků ke štítku „krajská hygienická stanice“

Metanol zabil v Polsku už 13 lidí. Kupujte tam jen kolkovaný alkohol, apelují čeští celníci

15. dubna 2022 22:32

Policisté a celníci varují v souvislosti s Velikonocemi před konzumací pančovaného alkoholu. V Polsku podle tamních úřadů zemřelo na otravu metanolem už 13 lidí. Mnoho Čechů, kteří žijí v příhraničí, vyráží za levnými nákupy právě k našim severním sousedům. Alkohol s metanolem by se tak mohl dostat i do Česka.

Konec karantény kvůli covidu? Má nastat už příští týden, hygienici mají metodiku

11. února 2022 19:32

Ministerstvo zdravotnictví plánuje zrušit klíčové opatření proti šíření koronaviru. Od 19. února přestane platit povinnost nastoupit do karantény kvůli kontaktu s nakaženou osobou. Krajské hygienické stanice už podle webu Seznam Zprávy obdržely novou metodiku, na které pracovala mimo jiné hlavní hygienička Pavla Svrčinová. V současnosti platí, že lidé po kontaktu s nakaženým člověkem musí zůstat pět dní doma.

PŘEHLEDNĚ: Co dělat, pokud jste se nakazili koronavirem? A jak se liší karanténa od izolace?

10. prosince 2021 12:15

Většina lidí má ve vládních opatřeních stále zmatek. Třebaže se Česká republika zmítá v pandemii už druhým rokem, ne všichni mají přehled o tom, jak se vlastně při nákaze koronavirem zachovat. Komu zavolat a jak se nahlásit? Jaká pravidla platí pro očkované, u kterých vyjde pozitivních test na covid? A jaký je rozdíl mezi karanténou a izolací? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila velký přehled současných pravidel.

Hygienici čelí náporu e-mailů, viní Landovu iniciativu. Ministerstvo na ni podává žalobu

10. listopadu 2021 14:51

Jihočeští hygienici zaznamenali v posledních hodinách stovky e-mailových dotazů. Podle nich jde o podněty obecného charakteru, které jim komplikují práci. Za otázkami zřejmě stojí iniciativa Zlatý špendlík, uvedla ředitelka jihočeských hygieniků Kvetoslava Kotrbová. Iniciativa založená zpěvákem Danielem Landou na webu vyzývá veřejnost k občanskému odporu. Zlatý špendlík podezření hygieniků nepřímo potvrdil, když v prohlášení uvedl, že jde o jedinou cestu, jak využít práva na informace. Ministerstvo zdravotnictví na Landovu iniciativu podává trestní oznámení za sabotáž hygieniků

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

11. dubna 2021 21:19

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.