reklama
CNN Prima News krajská hygienická stanice

krajská hygienická stanice

Výpis příspěvků ke štítku „krajská hygienická stanice“

Děti bez testů a roušky jen na chodbách. Základní škola v Semilech chce jít proti nařízení

Od pondělí bez testu a roušky jen ve společných prostorách. Ředitel semilské základní a střední waldorfské školy Ivan Semecký se rozhodl nerespektovat vládní nařízení. Rodičům žáků zaslal dopis, ve kterém je s vlastními pravidly seznámil. Postačí, když předají učitelům prohlášení, že s testováním svých dětí nesouhlasí. Postoj školy nyní řeší hygienická stanice, informoval web Hospodářských novin.

Překvapivé svědectví lékařky: Hygiena nám kladla na srdce, ať lidi neposíláme na testy

Zaměstnanci jedné z krajských hygienických stanic v září loňského roku měli nabádat praktické lékaře, aby zbytečně neposílali na testy zjevně nakažené. Nemoc COVID-19 prý totiž považovali za běžnou respirační infekci, ze které není potřeba dělat strašáka. Redakci CNN Prima NEWS to řekla lékařka Darina, která si přála zůstat v anonymitě. Hygiena ani ministerstvo zdravotnictví však prý nevědí, že by k takovému chování někde docházelo.

Hygienička Svrčinová se omluvila Romům. Příspěvek neměl znevážit menšinu, napsala

Pavla Svrčinová, budoucí hlavní hygienička a současná ředitelka moravskoslezské krajské hygienické stanice, se omluvila za zveřejnění rasistického příspěvku na svém Facebooku. „Chtěla bych vás touto cestou ubezpečit, že umístění příspěvku na mém Facebooku nebylo záměrné a rozhodně nemělo znevážit romskou menšinu,“ napsala členům Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. S informací přišel web Romea.cz.

Uzavřené okresy si po neděli zřejmě neuleví. Omezení mohou nařídit i krajské hygieny

Vláda po ukončení nouzového stavu přijde o možnost zavádět některá celoplošná opatření. V jednotlivých krajích však mohou určitá opatření nařizovat krajské hygienické stanice. Příkladem je uzavírání některých regionů, jako se to stalo momentálně na Trutnovsku, Chebsku a Sokolovsku. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to připomněl bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO). Situace ve zmíněných okresech se tak zřejmě nemusí změnit ani po konci nouzového stavu.

reklama