CNN Prima News křesťanství

křesťanství

Výpis příspěvků ke štítku „křesťanství“

Proměnit vodu ve víno či házet oheň na Satana. Nová videohra bude simulovat život Ježíše

13. srpna 2022 07:37

V oblasti videoher se těší velké pozornosti polský titul I Am Jesus Christ. Vývojáři hráčům slibují originální simulátor, v němž si zahrají na Ježíše Krista. Projdou si tak cestou, která zahrnuje Ježíšovo narození, ukřižování i vzkříšení. Poněkud netypická VR (virtuální realita) hra by měla vyjít o letošních Vánocích.

Putin se účastnil velikonoční mše. Příměří na pravoslavný svátek ale Ukrajině nepovolil

24. dubna 2022 15:41

Vladimir Putin se v noci zúčastnil velikonoční mše v moskevské katedrále Krista Spasitele, kterou sloužil patriarcha Kirill schvalující invazi na Ukrajinu. Putinova účast na oslavě největšího křesťanského svátku je kontroverzní v kontextu ruského rozhodnutí ani o Velikonocích nezastavit vraždění na Ukrajině. O sváteční příměří žádal Kyjev i OSN.

Naši vojáci brání jeden druhého vlastním tělem, dojal se Putin. Ruská televize ho utnula

18. března 2022 15:01

Navzdory kruté válce na Ukrajině se v Moskvě bouřlivě slaví. Rusko si totiž na sportovním stadionu Lužniki připomíná osmé výročí anexe Krymu – podle ruské verze „připojení Krymu k historické vlasti“. Na akci vystoupil i Vladimir Putin, který opět hovořil o údajně genocidě na Ukrajině, kterou musí jeho armáda vyřešit. Zneužil přitom i náboženský kontext. Ruská televize ale náhle přerušila vysílání Putinova projevu a pokračovala vysíláním vlasteneckého koncertu.

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

21. ledna 2022 06:08

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Sledujte ŽIVĚ vánoční poselství papeže Františka: Co světu a věřícím vzkáže?

25. prosince 2021 11:44

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější sváteční den, kdy si věřící připomínají narození Ježíše Krista. Právě v tento den, v pravé poledne, papež František ve Vatikánu pronese tradiční vánoční poselství, které nese název Urbi et Orbi (Městu a světu). Co papež lidem i světu vzkáže, můžete sledovat živě v tomto článku.

Boží dopuštění ve Francii: Kněží sexuálně zneužili přes 200 tisíc dětí, tvrdí komise

5. října 2021 11:14
Aktualizováno

Představitelé francouzské katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužili 216 tisíc dětí, většinou chlapců, uvedla nezávislá vyšetřovací komise. Počet obětí se zvýší na 330 tisíc, pokud se mezi ně započtou i trestné činy laiků, kteří pracovali pro církev, jako jsou učitelé v náboženských školách nebo v charitách. Výsledky dvouletého vyšetřování v pondělí představil předseda komise Jean-Marc Sauvé na tiskové konferenci.