reklama
CNN Prima News křesťanství

křesťanství

Výpis příspěvků ke štítku „křesťanství“

Papež František jede poprvé do Iráku. Vatikán kvůli jeho cestě čelí kritice

Papež František v pátek jako první hlava katolické církve zavítá do Iráku. V rámci čtyřdenní návštěvy ho čeká setkání s duchovními i politickými představiteli této blízkovýchodní země a návštěva několika měst včetně Mosulu či Uru. Jedná se o první Františkovu zahraniční cestu od počátku covidové pandemie. Vatikán kvůli tomu čelí kritice, zda návštěva neohrozí věřící v zemi, kde se v poslední době zhoršuje epidemická situace.

Boží hod je pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Papež pronese tradiční poselství

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Věřící si v tento den připomínají narození Ježíše Krista. V kostelích se stavějí betlémy, tradiční jsou i vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled. Boží hod vánoční patří spolu s Božím hodem velikonočním neboli Zmrtvýchvstáním Páně k největším svátkům liturgického roku.

Andělé Trumpovi na pomoc nepřišli. Náboženská víra ovlivnila i americké volby

Ačkoliv úřadující prezident USA Donald Trump nepřestává tvrdit, že ve volbách zvítězil, výsledek tomu příliš neodpovídá. Šéfovi Bílého domu nebyly nic platné ani dobré vztahy s některými evangelickými kazateli, kteří veřejně vzývali Boha, aby dosavadní hlavě státu pomohl. Víra v tomto případě nepomohla ani jeho příznivcům, přestože se někteří z nich za Trumpovo vítězství modlili i před volebními místnostmi.

Trumpova kazatelka: Slyším zvuky vítězství, prezidentovi letí na pomoc andělé z Afriky

„Slyším zvuky vítězství, Pán říká, že již je dokonáno,“ tvrdí ve svém kázání televizní pastorka Paula Whiteová-Cainová, která je zároveň duchovní poradkyní amerického úřadujícího prezidenta Donalda Trumpa. Krátce po zahájení sčítání hlasů zorganizovala na jeho podporu mši, jejíž průběh vysílala živě přes Facebook. Záznam se stal na internetu hitem.

reklama