reklama
CNN Prima News křesťanství

křesťanství

Výpis příspěvků ke štítku „křesťanství“

Boží dopuštění ve Francii: Kněží sexuálně zneužili přes 200 tisíc dětí, tvrdí komise

5. října 2021 11:14
Aktualizováno

Představitelé francouzské katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužili 216 tisíc dětí, většinou chlapců, uvedla nezávislá vyšetřovací komise. Počet obětí se zvýší na 330 tisíc, pokud se mezi ně započtou i trestné činy laiků, kteří pracovali pro církev, jako jsou učitelé v náboženských školách nebo v charitách. Výsledky dvouletého vyšetřování v pondělí představil předseda komise Jean-Marc Sauvé na tiskové konferenci.

Historik Šebek: Papež dal políček Orbánovi a maďarskému režimu, souzní s Čaputovou

14. září 2021 00:11

Tím, že papež František strávil v Maďarsku jen sedm hodin, zatímco na Slovensku bude několik dní, zasadil políček do tváře maďarskému premiéru Viktoru Orbánovi a jeho režimu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl historik Jaroslav Šebek. Hlava katolické církve podle něj dala jasně najevo, že souzní se stylem slovenské prezidentky Zuzany Čaputové.

Setkání s papežem jen pro očkované? Slováci za ním raději vyrazí do Maďarska

27. srpna 2021 20:29

Papež František v září zamíří na Slovensko a setkat se s ním zde budou moci pouze ti, kteří budou plně očkovaní. Vláda premiéra Eduarda Hegera si od návštěvy svatého otce slibovala, že díky němu přesvědčí váhající a silně nábožensky založené Slováky k tomu, aby si nechali aplikovat vakcínu proti koronaviru. Valný zájem o setkání s papežem však mezi Slováky zatím není.

Mladík chtěl být jako Ježíš, tak se nechal pohřbít zaživa. Vzkříšení mu nevyšlo

27. srpna 2021 06:01

Teprve 22letý pastor z africké Zambie chtěl zakusit stejnou věc, která podle Bible potkala Ježíše Krista. Rozhodl se, že příslušníkům své komunity předvede zmrtvýchvstání tak jako nejdůležitější historická postava křesťanství. Nechal se tak na tři dny pohřbít zaživa a hlásil, že se poté sám vrátí. To se však nestalo a jeho blízcí jej vykopali mrtvého.

Papež František jede poprvé do Iráku. Vatikán kvůli jeho cestě čelí kritice

5. března 2021 09:01

Papež František v pátek jako první hlava katolické církve zavítá do Iráku. V rámci čtyřdenní návštěvy ho čeká setkání s duchovními i politickými představiteli této blízkovýchodní země a návštěva několika měst včetně Mosulu či Uru. Jedná se o první Františkovu zahraniční cestu od počátku covidové pandemie. Vatikán kvůli tomu čelí kritice, zda návštěva neohrozí věřící v zemi, kde se v poslední době zhoršuje epidemická situace.

Boží hod je pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Papež pronese tradiční poselství

25. prosince 2020 05:15

Na 25. prosince připadá Boží hod vánoční, pro křesťany nejdůležitější vánoční den. Věřící si v tento den připomínají narození Ježíše Krista. V kostelích se stavějí betlémy, tradiční jsou i vánoční hry, připravované většinou jako pásmo scén z příběhu o Ježíšově narození a koled. Boží hod vánoční patří spolu s Božím hodem velikonočním neboli Zmrtvýchvstáním Páně k největším svátkům liturgického roku.

Půlnoční mše ve Vatikánu byla kvůli pandemii komorní. Papež vyzval k pomoci chudým

24. prosince 2020 21:57

Papež František vyzval na půlnoční mši ve Svatopetrském chrámu k pomoci chudým a připomněl, že sám Ježíš se narodil jako chudý vyděděnec. Letošní bohoslužba byla kvůli koronavirovým omezením komornější, účastnilo se jí včetně hloučku kardinálů a biskupů méně než sto lidí a konala se dříve, informovala agentura Reuters.

Andělé Trumpovi na pomoc nepřišli. Náboženská víra ovlivnila i americké volby

17. listopadu 2020 08:32

Ačkoliv úřadující prezident USA Donald Trump nepřestává tvrdit, že ve volbách zvítězil, výsledek tomu příliš neodpovídá. Šéfovi Bílého domu nebyly nic platné ani dobré vztahy s některými evangelickými kazateli, kteří veřejně vzývali Boha, aby dosavadní hlavě státu pomohl. Víra v tomto případě nepomohla ani jeho příznivcům, přestože se někteří z nich za Trumpovo vítězství modlili i před volebními místnostmi.

reklama