Láska jako prase

Nejnovější příspěvky k tématu

Prase jako terapeut: Když dětem pomáhá 300 kilo lásky
Prima Mazlíček

Prase jako terapeut: Když dětem pomáhá 300 kilo lásky

Hlavním hrdinou šestého dílu seriálu LÁSKA JAKO PRASE je prasinka Mášenka. Pomáhá totiž dětem. Spolu se svou majitelkou Ludmilou Rohelovou provádí terapie u dětí s autismem, ADHD nebo třeba u takových, kteří jsou příliš uzavření či mají fyzický hendikep. Původně jezdily děti na ranč kvůli koním. Ale Mášenka děti miluje a tak se objevila všude, kde zrovna byly. A ony ji samy a rády vyměnily za koně. Takže netrvalo dlouho a stala se mistryní oboru.

Hospodářské azyly: Místa, kde si je prase se psem rovno
Láska jako prase

Hospodářské azyly: Místa, kde si je prase se psem rovno

„Prase je úžasný zvíře, stejně jako pejsek, stejně jako kráva, kůň… Cokoliv jinýho,“ říká Klára Netušilová, která vede hospodářský azyl Statek Radosti. K založení azylu ji přivedlo právě prase, které dostala jako dárek. Tím se jí život obrátil vzhůru nohama a teď už několik let zachraňuje nebo pomáhá zachraňovat „hospodářská zvířata“. Kromě Statku Radosti se ale v pátém dílu seriálu LÁSKA JAKO PRASE podíváme i na Farmu Naděje. Místo, kde mají okolo 80 zvířat a kde našlo azyl i pět prasátek.

Láska na divoko: Když má váš mazlíček „velký zahnutý zuby nahoru“

9. června 2019 00:00

O čem bude čtvrtý díl seriálu LÁSKA JAKO PRASE? Divoká prasata jsou velmi inteligentní, velmi bojácná a dožívají se až 30 let. A vůbec to s nimi není snadné. Své o tom ví i Vratislav Veselý, který má na milovickém tankodromu tři zachráněná divoká prasata. Kromě toho, jak s divočáky komunikovat a jak se s takovým divokým prasetem žije třeba na Hradčanech, se dozvíte, jak to vypadá v azylu nejen pro prasata a z jakých situací musí Český klub majitelů  prasátek chovaných v domácnosti prasata zachraňovat.

Miniprasátko: Vybájený fenomén, na kterém chovatelé vydělávají

26. května 2019 00:00

„Prodám selata Göttingenského miniprasátka za 600. Rodiče váží 15 kilo.“ Ukázkový inzerát toho, jak vás chovatelé prasat mohou doběhnout. V druhém díle seriálu LÁSKA JAKO PRASE, kde zazní rozhovor nejen s předsedkyní Českého klubu majitelů prasátek chovaných v domácnosti Martinou Katzerovou, se dozvíte, jak je to ve skutečnosti s rasami prasat u nás a proč zdravé miniprase, které neslouží jen jako výrobní linka selátek, rozhodně nezůstane na patnácti kilech váhy.

Hlavní zprávy

ON-LINE: Pohublý Kramný před soudem nemluví. Obhájkyně zmiňuje zničený „výbušný materiál“
Soudy

Živě
ON-LINE: Pohublý Kramný před soudem nemluví. Obhájkyně zmiňuje zničený „výbušný materiál“

Krajský soud v Ostravě se začal zabývat žádostí o obnovu procesu s Petrem Kramným, který byl v roce 2016 odsouzen ke 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Jednání se rozjelo v úterý ráno, je veřejné. Kramný vinu od počátku popírá, u soudu nevyužil možnosti, aby promluvil. Redakce CNN Prima NEWS vás bude o nových skutečnostech informovat v on-line přehledu.

Írán sliboval hráčům auta, teď hrozí jejich rodinám mučením. Také najímá herce na fandění
MS ve fotbale 2022

Írán sliboval hráčům auta, teď hrozí jejich rodinám mučením. Také najímá herce na fandění

Rodinám íránských fotbalových reprezentantů bylo před očekávaným zápasem s USA na mistrovství světa pohroženo vězením a mučením. Mohlo by se tak stát v případě, že se hráči nebudou chovat příkladně. Vládnoucím strukturám islámské republiky se mírně řečeno nelíbilo, když v prvním zápase hráči na podporu protivládních protestů při hymně zavřeli ústa.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
12:27

Rusko odmítlo výrok papeže, který odsoudil krutosti ruských jednotek na Ukrajině

12:16

Putin využívá zimu jako zbraň, je třeba zvýšit pomoc Ukrajině, řekl Stoltenberg

12:13

Takřka celou Ukrajinou znějí sirény varující před vzdušnými údery. Ukrajinští činitelé upozorňovali, že Rusko chystá novou vlnu raketových útoků.

11:43

Zločinem je podle Berlína napadení Ukrajiny i ruská válečná taktika

Láska jako prase

Jak to vlastně vypadá v takovém prasečím velkochovu? Existuje miniprase? A můžete mít prase jako mazlíčka? Možná to zní celé dost neuvěřitelně, ale v Česku jsou stovky lidí, kteří propadli prasečímu kouzlu a podřídili svým mazlíčkům celý život. Ono jim vlastně ani nic jiného nezbylo. Mít prase, to totiž není žádná procházka růžovou zahradou!