reklama

Hospodářské azyly: Místa, kde si je prase se psem rovno

„Prase je úžasný zvíře, stejně jako pejsek, stejně jako kráva, kůň… Cokoliv jinýho,“ říká Klára Netušilová, která vede hospodářský azyl Statek Radosti. K založení azylu ji přivedlo právě prase, které dostala jako dárek. Tím se jí život obrátil vzhůru nohama a teď už několik let zachraňuje nebo pomáhá zachraňovat „hospodářská zvířata“. Kromě Statku Radosti se ale v pátém dílu seriálu LÁSKA JAKO PRASE podíváme i na Farmu Naděje. Místo, kde mají okolo 80 zvířat a kde našlo azyl i pět prasátek.

reklama

Je jen na nás, jak se rozhodneme vnímat zvířata, která žijí s námi a okolo nás. Zatímco pro někoho je prase "živé jídlo", pro jiné je inteligentní a citlivé stvoření, které si nezadá se psem. I proto vznikají azyly, kde se lidé starají o hospodářská zvířata zachráněná z nevyhovujících podmínek nebo z velkochovů, odkud by putovala na jatka. Slepice, kachna, kráva nebo prase - tady nedělají rozdíly, právo na život má podle nich každé zvíře.

„Jsou hodně inteligentní, citlivá a na člověka se fixují více než psy,“ říká Marie Šebestová z Farmy Naděje, která má zkušenost i s prasečím teskněním po majiteli. „Mazlíček, který vyrostl v posteli, jde v půl roce na jatka, protože je moc velký a lidé si s ním neví rady," doplňuje Šebestová. Jádro pudla je podle ní v množitelích, kteří zájemcům neříkají pravdu, ale také v zájemcích samotných, kteří se nepídí po informacích.

Jak vypadají azyly, kde nedělají rozdíly a jak se tam žije prasatům? To se dozvíte ve videu nad článkem.

K tématu

Další hlavní zprávy

Školství

Situace je špatná, školy zůstanou zavřené ještě několik týdnů, tvrdí Hamáček

Situace je špatná, školy zůstanou zavřené ještě několik týdnů, tvrdí Hamáček

Děti ani týden před avizovaným nástupem do školy neví, jestli skutečně nastoupí. Podle ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO) rozhodnou až čísla nakažených z konce týdne. Ta současná podle něj ale příliš pozitivní nejsou a zdá se, že návrat dětí do lavic se odloží. Podle vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) školy zůstanou zavřené ještě několik týdnů.

reklama
Schillerová sklízí kritiku. Do lodi teče a ona odmítá měřit stav vody, varují odborníci
Komerční banka je lídrem v otevřeném bankovnictví
Erdogan: S muslimy se zachází jako s Židy před druhou světovou válkou
Koronavirus: V ČR je k pondělnímu večeru 162 866 nakažených, přibylo 5 474 pacientů
reklama
reklama
Jepičí kariéra Romana Prymuly. Zařadí se mezi ministry s nejkratším funkčním obdobím?

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Babiš s Vojtěchem šířili nákazu z nedbalosti, tvrdí autor trestního oznámení
Další články
reklama
reklama