
Karlovarský festival zažil další premiéru: Andrea Růžičková se pochlubila třetím synem
V sobotu se do Budapešti vydává na 70 europoslanců, aby se zúčastnili pochodu Pride. Mezi účastníky je také pirátská europoslankyně Markéta Gregorová. „Naši přítomnost považuji za naprosto zásadní – jednak jako projev podpory a solidarity, ale také jako svědectví o tom, co se v Maďarsku děje,“ popisuje v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Vážným rizikem je podle ní biometrické sledování účastníků pochodu na podporu LGBT+ pomocí umělé inteligence, čímž Maďarsko porušuje evropské zákony.
Velká Británie se bude snažit zakázat takzvanou „konverzní terapii“, která podle zastánců dokáže změnit sexuální orientaci nebo identitu lidí z komunity LGBT+. Podobný zákon již schválila například Francie či Kanada.
Ze strany LGBTQ (komunita lidí s otevřeným přístupem k sexuální orientaci a genderu) aktivistů roste tlak na vznik nebinárních jazyků, čili takových, které budou přilnavé pro osoby, jež se neidentifikují ani jako muži, ani jako ženy. Anglické zájmeno they, kterým o sobě mohou referovat genderově nevyhranění lidé, se stalo podle slovníku Merriam-Webster slovem loňského roku. Co přesně je nebinární mluva a jak k ní přistupují různé jazyky?