reklama
CNN Prima News ledviny

ledviny

Výpis příspěvků ke štítku „ledviny“

Není očkovaná, nemocnice nechce ženě provést transplantaci ledviny. Dárce mluví o vraždě

7. října 2021 12:43

Americkým Coloradem rezonuje případ těžce nemocné ženy. Život jí může zachránit jen transplantace ledviny. Dokonce už se našel i dárce. Jenže nemocnice odmítá operaci provést, dokud oba dva nebudou očkovaní. Ženě dokonce hrozí vyškrtnutím ze seznamu čekatelů. Zařízení argumentuje vysokou úmrtností na covid právě u pacientů po transplantaci.

Kvůli meningokokové infekci Tereze selhaly ledviny. Život jí zachránil tatínek

13. září 2021 18:49

Devětadvacetileté Tereze před čtyřmi lety otočila život vzhůru nohama vážná nemoc – meningokoková meningitida. Kvůli zákeřné infekci musela Tereza podstoupit amputaci obou nohou a několika prstů na rukou a ještě jí začaly selhávat ledviny. Nezbývalo nic jiného než najít vhodného dárce. Přečtěte si příběh mladé ženy, kterou těžké následky infekce málem stály život.

Navalnyj je chuligán. Nenecháme ho zemřít ve vězení, řekl velvyslanec Ruska v Británii

18. dubna 2021 16:56
Aktualizováno

Moskva nenechá Navalného zemřít ve vězení, řekl BBC velvyslanec Ruska v Británii. Podle něho je předák ruské opozice Alexej Navalnyj chuligán, který se snaží přilákat pozornost. Ten od konce března drží hladovku ve vězení a podle představitelů ruských lékařských odborů čelí zvýšenému riziku selhání ledvin. Lékaři však neměli možnost prozkoumat přímo Navalného zdravotní stav a vyzývají k jeho hospitalizaci mimo vězení. Americký prezident Joe Biden v neděli osud Navalného označil za naprosto nespravedlivý.

Vysoký krevní tlak jí zničil ledviny. Zcela nenápadně. Lenku zachránila kamarádka

8. března 2021 06:58

Aktivní životní styl 69leté Lenky přerušilo vážné onemocnění. Přestože neměla téměř žádné problémy, její ledviny doslova vypověděly službu a musela podstoupit transplantaci. Ne každý má takové štěstí jako Lenka, které pomohla kamarádka. Onemocnění ledvin bývá často téměř bezpříznakové a na problém se často přijde příliš pozdě.

Transplantací orgánů bylo kvůli koronaviru v Česku loni nejméně od roku 2013

9. ledna 2021 10:21

Transplantovaných orgánů bylo v České republice loni nejméně od roku 2013, meziročně jich ubylo o sto na 765. Nejvíce pacientů dostalo, stejně jako v předchozích letech, nové ledviny a játra. Vyplývá to ze statistik Koordinačního střediska transplantací za rok 2020. O 11 méně než před rokem bylo i dárců orgánů, zemřelých bylo 249 a žijících 28.

reklama