reklama
CNN Prima News lékárny

lékárny

Výpis příspěvků ke štítku „lékárny“

Ať proti covidu očkují i zubaři a lékárníci, navrhla vláda. Tlačí Sněmovnu ke změně zákona

13. prosince 2021 09:44
Aktualizováno

Vláda v demisi v pondělí schválila změnu zákona o ochraně veřejného zdraví, která by měla umožnit očkování proti COVID-19 v ordinacích zubních lékařů nebo lékárnách. Schválit ji musí Parlament, vláda bude požadovat projednání ve zrychleném režimu. Po jednání vlády to řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Řidiči, pozor. Běžný lék na úzkost vás může připravit o řidičák kvůli drogám

17. září 2021 18:59

Běžně používaný lék Trittico, který lékaři předepisují na stavy úzkosti, může vyvolat falešně pozitivní výsledek testu na drogy. Policie přitom při kontrole v takovém případě nemusí brát ohled ani na potvrzení od lékaře a může na místě zabavit řidičský průkaz do doby, než jsou k dispozici výsledky krevních testů. Na ty se ale čeká i několik týdnů.

Respirátory mizí před očima, někde jsou vyprodané. Lékárníci místo nich nabízí roušky

22. února 2021 13:16
Aktualizováno

Zájem o respirátory třídy FFP2, které budou od úterý povinné na místech s vyšší koncentrací lidí, je stále velký. Lokálně mohou být vyprodané, stalo se tak už třeba v některých lékárnách v Jihočeském či Zlínském kraji. Zásoby se ale postupně doplňují. Uvedli to zástupci lékárenských sítí v ČR. Prudký nárůst zájmu hlásí prodejci od pátečního oznámení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

Kubek rozčílil lékárníky. Neúcta, nejsme prodavači a očkovat zvládneme, vzkazují

21. ledna 2021 12:52

Lékárníci se ohradili proti slovům prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka. Ten v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že možnost očkovat v lékárnách je absurdní, a označil je za obchody. Šéf České lékárnické komory (ČLnK) Aleš Krebs vyzval Kubka k omluvě a dodal, že v řadě zemí lékárníci bez problémů očkují.

Očkovat se v lékárnách zatím nebude. Lékárníci ale pomohou ředit vakcíny

14. ledna 2021 17:24

Lékárníci by se mohli podílet na ředění vakcín a přípravě očkovacích látek nejen v lékárnách, ale i v očkovacích centrech. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) to sdělil prezident České lékárnické komory (ČLnK) Aleš Krebs. K možnosti očkování proti covidu v lékárnách je nutná legislativní změna, komora očekává návrh změny zákona. Registrace pacientů k očkování v lékárnách bude možná jako poslední varianta. Spustit by se měla během příštího týdne.

reklama