reklama
CNN Prima News lékárny

lékárny

Výpis příspěvků ke štítku „lékárny“

Řidiči, pozor. Běžný lék na úzkost vás může připravit o řidičák kvůli drogám

Běžně používaný lék Trittico, který lékaři předepisují na stavy úzkosti, může vyvolat falešně pozitivní výsledek testu na drogy. Policie přitom při kontrole v takovém případě nemusí brát ohled ani na potvrzení od lékaře a může na místě zabavit řidičský průkaz do doby, než jsou k dispozici výsledky krevních testů. Na ty se ale čeká i několik týdnů.

Respirátory mizí před očima, někde jsou vyprodané. Lékárníci místo nich nabízí roušky

Aktualizováno

Zájem o respirátory třídy FFP2, které budou od úterý povinné na místech s vyšší koncentrací lidí, je stále velký. Lokálně mohou být vyprodané, stalo se tak už třeba v některých lékárnách v Jihočeském či Zlínském kraji. Zásoby se ale postupně doplňují. Uvedli to zástupci lékárenských sítí v ČR. Prudký nárůst zájmu hlásí prodejci od pátečního oznámení ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO).

Kubek rozčílil lékárníky. Neúcta, nejsme prodavači a očkovat zvládneme, vzkazují

Lékárníci se ohradili proti slovům prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka. Ten v nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS prohlásil, že možnost očkovat v lékárnách je absurdní, a označil je za obchody. Šéf České lékárnické komory (ČLnK) Aleš Krebs vyzval Kubka k omluvě a dodal, že v řadě zemí lékárníci bez problémů očkují.

Očkovat se v lékárnách zatím nebude. Lékárníci ale pomohou ředit vakcíny

Lékárníci by se mohli podílet na ředění vakcín a přípravě očkovacích látek nejen v lékárnách, ale i v očkovacích centrech. Po jednání s premiérem Andrejem Babišem (ANO) a ministrem zdravotnictví Janem Blatným (za ANO) to sdělil prezident České lékárnické komory (ČLnK) Aleš Krebs. K možnosti očkování proti covidu v lékárnách je nutná legislativní změna, komora očekává návrh změny zákona. Registrace pacientů k očkování v lékárnách bude možná jako poslední varianta. Spustit by se měla během příštího týdne.

reklama