Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

„Nechal jsem si od odborníků vysvětlit, že mám kvalitní imunitní systém a očkovat se nemám. Nejsem antivaxer, svoje pacienty jsem často očkoval,“ reagoval Voráček na dotaz Kubka, proč stále není proti covidu vakcinován. Taková odpověď však prezidenta České lékařské komory příliš neuspokojila.

„Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou plné hřbitovy. Mladí lidé, sportovci a tak dále. Ti zemřeli z plného zdraví, dělali si z toho legraci, někteří se chtěli i aktivně nakazit,“ řekl Kubek. Na to Voráček odvětil, že má jako ortoped ze svého okolí mnoho zkušeností s nežádoucími účinky na současné očkovací látky.

Podle Kubka je ale stejně bezpečnější zvolit podání vakcíny před infekcí covidem. „Připomíná mi to návrat do středověku. Přežijeme i toto, ale můžeme si vybrat dvě cesty, buď tu s využitím poznatků vědy, že se necháme očkovat, nebo se jako ve středověku všichni nakazíme, ale tato cesta bude dlouhá a lemována hromadami mrtvol,“ dodal.

Voráček byl součástí české výpravy do japonského Tokia na odloženou letní olympiádu. Na palubě letadla ovšem došlo k rozšíření nákazy koronavirem mezi cestující včetně několika českých reprezentantů. Voráčka mnohá média považovala za hlavního šiřitele nákazy.

Voráček vinu odmítá

Ortoped, který se léta staral o české tenisty a tenistky v Davis Cupu či Fed Cupu, si je prý téměř jistý, že takzvaným pacientem nula na palubě nebyl on. „Podle měření jsem v sobě neměl skoro žádnou virovou nálož. Všichni ostatní, co se dostali do izolace se mnou, ji měli větší než já. Plno mých kritiků o tom vůbec nic nevědělo a jejich komentáře bazírovaly na hypotézách,“ uvedl.

Podle Voráčka navíc nebyl pozitivní nikdo, kdo kolem něj seděl v letadle. Naopak všichni ostatní nakažení cestující prý seděli blízko sebe. Voráček také v pořadu tvrdil, že podle krevních testů, které si nechal udělat, prodělal covid už v květnu, tedy zhruba dva měsíce před odletem do Japonska. „Na 99 procent jsem nebyl pacientem nula,“ prohlásil.

Sestřih nejlepších hlášek:

Mnoha lidem také utkvěly v paměti Voráčkovy dřívější výroky, že proti koronaviru pomáhá ústní voda. Za tím si lékař stále stojí.

Koronavirem se při covidovém letu do Tokia nakazili plážoví volejbalisté Ondřej Perušič s Markétou Nausch Slukovou, stolní tenista Pavel Širuček a cyklista Michal Schlegel. Perušič a Širuček museli kvůli nákaze vynechat první duel na turnaji, Nausch Sluková a Schlegel se her nakonec vůbec nezúčastnili.

Tagy:
očkování imunita vakcína Milan Kubek imunitní systém sport koronavirus COVID-19 Letní olympijské hry v Tokiu 2021 Vlastimil Voráček Co Čech, to politik!