reklama
CNN Prima News imunitní systém

imunitní systém

Výpis příspěvků ke štítku „imunitní systém“

Šla jsem přes brzdy, roztroušená skleróza vás ale naučí vnímat limity, říká pacientka

30. května 2021 15:59

Po několika neúspěšných léčbách roztroušené sklerózy (RS) jí doktoři nabídli poslední řešení – restart imunitního systému. Kvůli zákroku přišla o vlasy i mnoho energie. Ke své situaci se ale postavila čelem a teď je v podstatě zdravá. „Můj vlastní příběh mi připadá neuvěřitelný,“ říká v rozhovoru pro Generaci20 osmadvacetiletá Lucie Hoštičková.

Koronavirus jako lék? Muži po nemoci zmizely téměř všechny rakovinné buňky

21. dubna 2021 15:08

Nikdo nečekal, že by nákaza koronavirem mohla někomu pomoci. Případ 61letého pacienta z Velké Británie však ukazuje, že onemocnění COVID-19 může mít výjimečně i pozitivní dopady. Muži z Cornwallu lékaři v létě diagnostikovali Hodgkinův lymfom, tedy druh rakoviny mízních uzlin. Po prodělání nákazy však téměř všechny rakovinné buňky zmizely.

Odborníci upozorňují na „covidovou ruku“. Zarudlý otok po očkování hlásí stále více lidí

10. února 2021 22:57

Američtí zdravotníci upozorňují na rostoucí počet případů takzvané covidové ruky. Jedná se o vedlejší účinky po podání koronavirové vakcíny, kdy okolo místa vpichu dochází k otokům a zarudnutí kůže. Odborníci si zatím nejsou zcela jistí, co přesně alergickou reakci způsobuje, nicméně uklidňují, že se nejedná o nic závažného.

Každodenní otužování posiluje organismus. Nemusíte přitom hned skákat do ledové vody

2. února 2021 21:07

Optimalizace krevního tlaku, zvýšení srdečního rytmu, lepší prokrvení důležitých vnitřních orgánů, větší kapacita plic – to jsou podle fyzioterapeutky Ivy Bílkové některé z pozitiv otužování v chladné vodě. Důležité je ale postupovat s rozvahou a postupně přidávat zátěž. Otužujeme se nejen v chladné vodě, ale v každodenním životě, i když to možná nevíme.

Nová mutace koronaviru dokáže obejít imunitní systém. Vakcína ji nemusí zastavit

2. února 2021 16:21

Britští vědci odhalili znepokojivé informace o mutacích koronaviru, které se šíří do světa z Anglie a Jihoafrické republiky. Varianta viru s označením E484K má totiž podle nich schopnost obelstít imunitní systém člověka a nějaký čas předstírat, že neexistuje. Současné vakcíny tak nemusí být proti novým mutacím stoprocentně efektivní.

reklama