CNN Prima News imunitní systém

imunitní systém

Výpis příspěvků ke štítku „imunitní systém“

Světový týden očkování varuje před zákeřnou bakterií. Jaké jsou nejčastější mýty?

29. dubna 2022 17:18

Dlouhý život všem. Tak zní motto Světového týdne očkování, který se koná pod záštitou Světové zdravotnické organizace (WHO) poslední dubnové dny. Hlavním cílem je upozornit všechny věkové skupiny na význam očkování. Vakcinace je základním kamenem programu Jednotně pro lepší zdraví v Evropě. Snahou je upozornit i na zákeřnou bakterii Streptococcus pneumoniae, která způsobuje zápaly plic i další závažná onemocnění.

Vědci odhalili nakažlivější variantu HIV. Může napáchat větší škody, obávají se

7. února 2022 09:17

Vědci v Nizozemsku při dlouhodobé studii objevili dosud neznámou a nakažlivější variantu viru HIV, který způsobuje nemoc AIDS. Varianta nazvaná VB s sebou podle nich nese 3,5krát až 5,5krát vyšší virovou nálož, je snadněji přenosná a může napáchat větší škody v imunitním systému nakaženého. Odborníci z Oxfordské univerzity své závěry zveřejnili v článku pro časopis Science.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

21. ledna 2022 05:48

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

20. ledna 2022 19:20

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

Jak zabránit těžkému průběhu covidu? Vědci z Brna podávají speciální bakterie do střev

10. ledna 2022 11:49

Vědci z Brna už skoro rok pracují na klinické studii. V rámci ní pacientům s těžkým průběhem nemoci COVID-19 podávají speciální probiotika s bakteriemi, které jim ve střevě chybějí. Cílem je pomoci nakaženému vytvořit dostatek protilátek na to, aby jeho tělo dokázalo s covidem bojovat. Zdá se, že efekt takové léčby je velmi uspokojivý.

Čtvrtá dávka poprvé realitou. Izrael začne další kolo očkování osob s horší imunitou

30. prosince 2021 20:39

Izrael ve čtvrtek schválil čtvrtou dávku vakcíny proti nemoci COVID-19 pro osoby s oslabeným imunitním systémem. Oznámil to koordinátor boje s epidemií z ministerstva zdravotnictví Nachman Aš. Izrael se tak stal první zemí na světě, která ve světle hrozby nakažlivější koronavirové varianty omikron dala zelenou už druhé posilovací dávce, informovala agentura AP.

Proč se v Česku neočkují těhotné ženy proti covidu? Odborníci nejsou zajedno

31. května 2021 07:42

Vakcinace proti covidu se otevírá pro stále mladší skupiny lidí. Mimo očkovací plán zatím zůstávají děti do šestnácti let a těhotné ženy, přestože společnosti Pfizer/BioNTech a Moderna uvádějí, že jejich vakcíny jsou pro těhotné ženy zcela bezpečné a nehrozí žádná rizika pro budoucí maminku a její nenarozené dítě. Co si o tom myslí odborníci?