reklama

Listopad: Měsíc laskavosti a psích seniorů

Listopad je měsícem laskavosti. Světový den laskavosti připadl na 13. listopadu, kdy děti napříč republikou konaly dobré skutky. My vám brzy ukážeme reportáže z útulků, kam děti přinesly pejskům a kočičkám dárky a přeneseme vás zpět do tohoto dne plného krásných okamžiků.

reklama

Listopad je měsícem laskavosti. Světový den laskavosti připadl na 13. listopadu, kdy děti napříč republikou konaly dobré skutky. My vám brzy ukážeme reportáže z útulků, kam děti přinesly pejskům a kočičkám dárky a přeneseme vás zpět do tohoto dne plného krásných okamžiků.

Tento měsíc ale patří i psím seniorům. Spojení laskavosti a starších pejsků, kteří jsou skoro celý život v útulku znamená jediné, najít jim domov.

Psích seniorů je mnoho a často vás o nich informujeme. Proč si takového pejska adoptovat? Řekneme vám hned 10 důvodů

Pro tento článek jsme vybrali 4 zástupce z útulku BlanskoJarmila Jurová, telefon:  737 911 605.

Návštěvy pro veřejnost:

PONDELÍ - 15:00-17:00
ČTVRTEK- 15:00-17:00
SOBOTA - 10:00 - 11:00

Blanska na ul. Brněnská č.o. 25a

První zástupkyní je fenečka Bára, které je neuvěřitelných 17 let

Plemeno: Kříženka
Pohlaví: fena
Věk: 17 roků
Informace k pejskovi: Bára byla do útulku převezena 7.5.2018 MP Blansko po smrti svého majitele, dědické řízení je v řešení.
Zdravotní stav: Zdravá na svůj věk, odčervená, očkovaná.

Dalším je Dan

 Plemeno: Kříženec 
 Pohlaví: Pes
 Věk: 14,5 roku
 Váha: 15 kg
Informace k pejskovi: Pes byl přivezen do útulku MP Blansko 30.10.2018. Dan je moc hodný, ale starý pes, snaží se být čistotný, ale v tomto věku se nehoda občas stane, zadní nožičky už mu tolik neslouží, ale chodí a běhá, na velké schody to však není, ale krátkou procházku ano. 
Dan by byl ideální pro někoho, kdo mu bude chtít dál lásku na zbytek jeho psího života a kdo se smíří s tím, že je pejsek ve věku kdy se jeho odchod za duhu blíží..
Zdravotní stav: Horší zdravotní stav, odčervený, očkovaný, čipovaný.

Krásná devítiletá Alexis

Pohlaví: fena
Věk: 9,5 roku
Váha: 34 kg
Informace k pejskovi: Dovezna 3.3.2017 MP Blansko, fenka je hodná k lidem i když na svůj věk je trochu divoška, ale nedoporučuje se k dalším psům a zvířatům. Uvítala by rodinný domek a člověka který má s podobným plemenem zkušenosti.
Zdravotní stav: Odčervená, očkovaná, čipovaná.

A statný Lost

Plemeno: Kříženec kavkazkého ovčáka
Pohlaví: Pes
Věk: 14 roků
Váha: 58 kg
Informace k pejskovi: Lost byl přivezen do útulku 7.7.2014 z obce Rudice. Lost potřebuje vyrovnaného páníčka, co má se psy zkušenosti. Byl by ideální hlídač na dobře zabezpečený pozemek.
Zdravotní stav: Zdravý na svůj věk, odčervený, očkovaný, v léčbě s pohybovým aparátem.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?
Koronavirus

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

reklama

Domácí zpravodajství

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

reklama