CNN Prima News zvířecí senior

zvířecí senior

Výpis příspěvků ke štítku „zvířecí senior“

Příběh Šašinky: Z nezvladatelné smečky psím psychologem ve spolku pro psí seniory

Za příběhem psího hrdiny Gumpa, kterého znáte nejen z našich zpráv, stojí Filip Rožek a jeho nezisková organizace Se psem mě baví svět. Ta pomáhá hledat nové domovy a finančně přispívá organizacím a útulkům, které se starají o týraná nebo stará zvířata. Péči přitom potřebují nejen zvířata v plné síle, ale i ta starší. Díky svým projektům finančně podpořil i organizaci Psí senioři v nouzi.

Na domov čekají více než 5 let, někteří se nedočkali

Adopce pejsků z útulku je úžasným počinem. Největší šanci mají samozřejmě roztomilá štěňátka. Co ale ti, kteří jsou starší, problémoví anebo mají zdravotní komplikace? Často je útulek jediné, co v životě poznají. My bychom vám díky Nadačnímu fondu psí naděje a jeho stránkám Pesweb chtěli představit pejsky, kterým se hledá domov už více než 5 let. Tento článek jsme původně psali ke konci loňského roku a proto jsme se rozhodli ho aktualizovat. K naší lítosti se toho zase tolik nezměnilo. V útulku jich stále čeká hodně. Domov hledá 7 z původně 13 pejsků (2 zemřeli a 4 našli domov)

Z psí babičky znovu štěnětem: Jak může adopce změnit (nejen) zvířeti život?

Sedm let strávila fenka Pirate za zdmi útulku. Za tu dobu o ni nikdo z návštěvníků neprojevil zájem. Ani na její inzerát k adopci se nikdo neozval. „Lidé nechtějí adoptovat starší psy, protože se bojí, že s nimi bude víc práce,“ říká vedoucí útulku, kde Pirate žila většinu svého života. Až do chvíle, kdy se na její fotku na webu podíval mladý pár…

VIDEO: Kočičí senioři hledají domov marně. Budou muset dožít v útulku?

Mini, Ámos a Papulka jsou stálicemi modřanského útulku Šanta kočičí z jednoho jediného důvodu – jsou starší. Kocour Macek, taktéž kočičí senior, je navíc FeLV pozitivní. Podle vedoucí útulku Jany Kohoutové se lidé bojí vyšších veterinárních nákladů spojené s pokročilým věkem, a proto si raději vybírají koťata nebo mladší kočky. I senioři mají přitom hodně co nabídnout.

Ještě chvíli pobýt: Jakou péči dopřát zvířecímu seniorovi?

Andrea Dunová pracuje s tělem lidí i zvířat. Věnuje se především Dornově metodě (jemná manuální technika, která ošetřuje opěrný aparát a reguluje chybná postavení kostí a kloubů v těle). Často tak příjde do kontaktu se staršími zvířaty. Proto v následujícím článku popsala, jak důležité je se o svého zvířecího seniora správně postarat a hlavně, být s ním až do konce.