reklama
CNN Prima News Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Kovanda“

Předvánoční dárek pro řidiče. Ceny pohonných hmot klesají, zlevnění bude pokračovat

9. prosince 2021 13:58

Ceny pohonných hmot v Česku druhý týden za sebou klesly a poprvé v letošním roce se výrazněji snížily. Nejprodávanější benzin Natural 95 zlevnil proti minulé středě o 28 haléřů na průměrných 36,75 koruny za litr. Nafta se prodává v průměru za 35,69 koruny za litr, což je o deset haléřů méně než před týdnem. Analytici se navíc shodují, že v následujícím týdnu budou ceny pohonných hmot nadále zlevňovat.

Ekonomicky nejlepší dárek k Vánocům by byla hotovost. Neskončila by na půdě, radí Kovanda

24. listopadu 2021 20:21

Do Vánoc zbývá přesně měsíc, mnoho lidí tak už pro své blízké shání dárky. Vzhledem k rostoucí inflaci i epidemické situaci půjde o nejdražší Vánoce v historii. „Z ekonomického pohledu by bylo nejlepší, kdyby si lidé pod stromeček dávali hotovost. Dá se spočítat, kolik harampádí by pak nekončilo na půdách,“ řekl ekonom Lukáš Kovanda v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS.

Němci trpí syndromem deb*lních myšlenkových pochodů, prohlásil o lockdownech ekonom

11. listopadu 2021 23:49

Německo zařadí Česko na seznam epidemicky vysoce rizikových oblastí, což bude problém zejména pro neočkované. Podle ekonoma Miroslava Ševčíka mají naši sousedé „syndrom deb*lních myšlenkových pochodů“. Společně s ekonomem Lukášem Kovandou se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS shodli na tom, že tvrdá opatření nemají smysl a jen dopadají na ekonomiku.

Kupka bude s dálnicemi sklízet slávu za minulou vládu, má jasno dopravní expert

10. listopadu 2021 21:14

Martin Kupka (ODS) bude sklízet slávu za minulou vládu. V pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS to řekl Tomáš Janeba z Asociace pro rozvoj infrastruktury. Právě Kupka je nejžhavějším kandidátem na post ministra dopravy po Karlu Havlíčkovi (ANO). Odborníci se shodli, že zatímco odcházející vláda měla na stavbu dálnic peníze, ale byla bez projektů, její nástupci budou přesně v opačné situaci.

Kovanda: Česká národní banka šokovala svět. Rozhodným způsobem „sundává nohu z plynu“

4. listopadu 2021 15:47

Česká národní banka (ČNB) šokuje Česko i svět. Ve čtvrtek se rozhodla zcela nečekaně razantním způsobem navýšit základní úrokovou sazbu – ze stávající úrovně 1,5 procenta na 2,75 procenta. A lze předpokládat, že pro letošek ČNB se zvyšováním sazeb neskončila, uvádí v komentáři ekonom Lukáš Kovanda. Jeho celé znění si můžete přečíst v tomto článku.

reklama