CNN Prima News Lukáš Kovanda

Lukáš Kovanda

Výpis příspěvků ke štítku „Lukáš Kovanda“

Volby v USA jsou spíš soutěž v popularitě, říká Peterka. Kovanda zmínil tikající problém

Americké prezidentské volby bychom mohli podle ekonoma Pavla Peterky vnímat jako soutěž v popularitě, kde vítěz získá post nejmocnějšího muže světa. Americká veřejnost si podle něj potrpí v kampaních na show. Analytik Lukáš Kovanda naopak varoval před dlouhodobě neudržitelným veřejným dluhem Spojených států. Oba experti se v pořadu Co na to vaše peněženka ve vysílání CNN Prima NEWS rovněž vyjádřili k vzájemné ekonomické provázanosti USA a Evropy.

Kovanda: V Česku koncentruje majetek úzká skupina miliardářů. Západ u afrického trhu zaspal

Majetek v Česku je koncentrován v rukou úzké skupiny miliardářů, pronesl v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS ekonom Lukáš Kovanda. Podotkl, že například v Polsku je scéna bohatých lidí více rozprostřená. Africký trh podle ekonoma zůstal mimo pozornost Západu, čehož využila Čína. Země na západní polovině zeměkoule podle něj zaspaly.

Baťa má klíčové trhy i v Africe a Asii. Šéf firmy popsal, proč tuto značku zbožňují v Indii

Společnost Baťa má mnoho klíčových trhů, kromě Česka a Itálie je pro ni zásadní třeba africká Keňa. Sandeep Kataria, globální generální ředitel této obuvnické značky, v pořadu Svět financí s Trinity Bank na CNN Prima NEWS popsal, proč je firma oblíbená i v Indii a přiblížil, jak čerpá z původního odkazu českého podnikatele Tomáše Bati. Ekonom Lukáš Kovanda mimo jiné připomněl Baťovu psychologii prodeje.

ANO si z EET udělalo svatý grál, říká Skopeček. Obnovu evidence tržeb prosazuje Schillerová

Elektronická evidence tržeb i rok a půl po svém zrušení stále dělí politickou scénu na nesmiřitelné tábory odpůrců a zastánců. Zatímco v opozičním hnutí ANO se rodí návrh na znovuzavedení EET, vládní občanští demokraté vzkazují, že jde o nesmysl a že hnutí ANO opět straší. Zdá se tak, že EET zdaleka není mrtvý projekt a o jeho budoucnosti se rozhodne při příštích sněmovních volbách.

Fiasko Fialovy vlády, hodnotí ekonom pobídku státu ke spoření. I přes výhody ji Češi ignorují

O dlouhodobý investiční produkt (DIP) není mezi Čechy velký zájem. Dokládá to průzkum Generali Investments, podle kterého si v tomto finančním nástroji šetří jen šest procent dotázaných. DIP přitom zavedla vláda Petra Fialy (ODS), aby si lidé odkládali peníze na stáří. Hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda pro CNN Prima NEWS řekl, že se jedná o fiasko a propadák. Lidé navíc na své budoucí zajištění stále nemyslí.

Miliarda a půl za let Čecha do vesmíru? Blamáž, vláda zakrývá nesplněné sliby, říká Kubáček

Druhým Čechem ve vesmíru se má stát stíhací pilot Aleš Svoboda z Brna. Letenka má vyjít téměř na miliardu a půl. Podle ekonoma Lukáše Kovandy jde o příliš nákladnou záležitost a let by měly financovat spíše soukromé firmy. Podobný názor zastává i politolog Jan Kubáček. Podle něj se vláda snaží letem do vesmíru zakrýt vlastní nesplněné sliby.

Kovanda ostře ke Green Dealu: Putin se nám směje. Evropa tu není od toho, aby spasila svět

Evropa stagnuje a Česká republika obzvláště, je přesvědčen ekonom Lukáš Kovanda. Podle hospodářského analytika Milana Bednáře Evropská unie svými rozhodnutími porušuje vlastní pravidla. Oba experti se v pořadu Co na to vaše peněženka ve vysílání CNN Prima NEWS vyjádřili i k zelené politice EU – Kovanda konstatoval, že se nám kvůli ní směje i ruský prezident Vladimir Putin. „Evropa tu není od toho, aby byla spásou světa,“ podotkl.