CNN Prima News maloobchod

maloobchod

Výpis příspěvků ke štítku „maloobchod“

Hádka europoslanců o drahotu. Ministr si dotuje jablka, místo aby pomohl farmám, míní Konečná

Potraviny v Česku pokračují ve zdražování. Podle europoslankyně Kateřiny Konečné je hlavním viníkem celé situace stát. V pořadu Co na to vaše peněženka prohlásila, že vláda řeší nepodstatné věci, zatímco obchodní řetězce nepřiměřeně zdražují. Hostem vysílání CNN Prima NEWS byl i europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který poukázal i na špatné chování tuzemských spotřebitelů.

Právník: Soud rozhodl, že ministr zdravotnictví se nemůže stát římským diktátorem

Opatření proti COVID-19, která byla Nejvyšším správním soudem shledána za nezákonná, stále přibývá. Nejvyšší správní soud (NSS) konstatoval, že ani během pandemie se ministr zdravotnictví nemůže stát římským diktátorem, zdůraznil v pořadu K věci na CNN Prima NEWS právník a vysokoškolský učitel se specializací na zdravotnické právo Ondřej Dostál (Piráti).

Ceny jídla letí vzhůru. Zemědělci kritizují obchodní řetězce, Prouza obviňuje agrobarony

Čeští zemědělci si stěžují na postupy maloobchodních řetězců. Agrární komoře ČR a dalším zemědělským organizacím vadí podle jejich slov „nespravedlivé praktiky velkých obchodů“. Podle komory čeští zemědělci čím dál hůře dostávají své produkty do regálů maloobchodů, a když už se jim to podaří, tak mnohdy za nevýhodných podmínek. Hrozí přitom i možnými protesty a demonstracemi. Prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza postup zemědělských organizací důrazně odmítá.

Fatální pandemie. V maloobchodu ji nepřečkalo 2 000 firem a 10 000 živnostníků

Dlouhou uzávěru ekonomiky způsobenou bojem proti koronaviru letos v maloobchodu nepřečkalo více než 2 000 firem a 10 000 živnostníků. Aktuálně je podle statistik poradenské a analytické společnosti Dun & Bradstreet v Česku registrováno 34 000 společností a přes 173 000 osob samostatně výdělečně činných (OSVČ), které podnikají v maloobchodu. Je to nejméně od roku 2016.

Dostál: Ministerstvo překračuje své pravomoci. Vláda si koleduje o vyslovení nedůvěry

Aktualizováno

Ani nová verze opatření o omezení obchodu a služeb nerespektuje rozsudek Nejvyššího správního soudu (NSS). Na Twitteru to uvedl právník Ondřej Dostál. Reagoval tak na opravenou verzi nařízení, kterou v pátek schválila vláda poté, co NSS předchozí opatření zrušil. „Ministerstvo zdravotnictví si pokouší přisvojit víc pravomocí, než má,“ uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS Dostál.

Vláda plánuje zavřít i většinu obchodů, které teď fungují. Alespoň na tři týdny

Vláda podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) plánuje v rámci zpřísnění současných protiepidemických opatření uzavřít významnou část obchodů, které nyní fungují. Otevřeny budou smět být jen nezbytně nutné provozy. Řekl to ve čtvrtek na tiskové konferenci po mimořádném jednání vlády. Seznam obchodů, které zůstanou otevřené, nespecifikoval. Nová opatření by podle něj měla platit pravděpodobně od 1. března na tři týdny.