Malý hrdina neváhal ani vteřinu. Pro dvouletou sestru vběhl do hořícího domu

Chlapec z Marylandu zachránil dvouletou sestru z hořícího domu.

Chlapec zachránil z ohně malou sestru

Odvahu 11letého chlapce z amerického Marylandu by mohl závidět nejeden dospělý chlap. Malý hrdina přitom neváhal ani vteřinu. Z ohně zachránil svou malou sestru. Vrátil se pro ni, přestože byl dům už v plamenech.

Loyalty jsou dva roky. Když horní patro domu zachvátily plameny, byla ve svém pokoji. Její bratr nejprve utíkal ven, protože ho vyděsil kouř, pak se ale hned pro sestřičku vrátil. „Kdybych sestru nezachránil, vyčítal bych si to, protože jsem ji přece zachránit mohl,“ vysvětlil 11letý Laprentis Doughty.

Hasiči přijeli na místo až potom. I oni uznali, jak hrdinsky se chlapec zachoval. Ten naštěstí utrpěl jen drobné popáleniny. Chtělo to odvahu, vrhnout se do plamenů. „Jako starosta samozřejmě oceňuji, když jsou lidé obětaví, rozhodní – a přesně takového tu máme,“ ocenil ho i Jake Day, starosta Salisbury.

Chlapec je šťastný a zaslouženou pozornost si užívá. A malá Loyalty se teď od bratra nehne ani na krok a pevně se k němu tiskne. „Jsem tak rád, že je sestřička naživu,“ prohlásil Laprentis.

„Cítím se hrozně, protože nevím, jak ho odměnit. Chválím ho a říkám: ,Víš, že ses zachoval skvěle?‘ Ale sama se zatím snažím to zpracovat, pořád jsem v šoku,“ popsala jejich matka Keishuana Banksová.

Celá rodina je ale ráda, že mohli Den díkuvzdání oslavit všichni spolu. Domů sice zatím nemohou, ale pomoc jim už nabídl Červený kříž.

Tagy: