CNN Prima News manévr

manévr

Výpis příspěvků ke štítku „manévr“

Vyskočil z letadla, na pole dopadlo jen tělo bez hlavy. Parašutistovi ji sťalo křídlo

Měl na kontě 226 seskoků, ten poslední z července 2018 se však parašutistovi Nicolasovi Galyovi stal osudným. Jak vyplynulo z nyní probíhajícího soudního procesu, pouhých 20 vteřin po seskoku na jihu Francie narazil ve wingsuit obleku do křídla, které mu setnulo hlavu. Na vině je podle soudu pilot Alain C., který se strojem ve výšce zhruba 4,4 kilometrů rychle sestoupil. Teď čelí obvinění z neúmyslného zabití.

Děti křičely hrůzou. Turbulence na videu vyvolaly paniku, popsala let na Mallorcu cestující

Let hrůzy zažili cestující v letadle, které mířilo ze španělského města Alicante na turisticky oblíbený ostrov Mallorca. Když se stroj ocitl ve vzdušném prostoru cílové destinace, nastaly vlivem běsnící bouře velké turbulence. Někteří lidé na palubě se v panice chytali sedadel v domnění, že se jedná o poslední momenty jejich života. V prostoru se ozývaly i výkřiky. Videa děsivé události nyní kolují po sociálních sítích. Píše o tom web Mallorca Magazin.

Pilot v Británii se předvedl v plné parádě. S letadlem přistál na silnici za plného provozu

Řidiče poblíž anglického města Cheltenham ve čtvrtek v odpoledních hodinách překvapil neobvyklý výjev. Na čtyřproudou rychlostní silnici nouzově přistál lehký letoun, jehož pilot si pro těžký manévr zvolil svodidla uprostřed vozovky oddělující oba směry. Vše se obešlo bez zranění či poškození projíždějících vozidel. Přivolaní policisté za pomoci speciálního jeřábu přesunuli okřídlený stroj mimo komunikaci a následně, po dvou hodinách, došlo i k obnovení provozu. O úspěšném dosednutí letadla na netradičním místě informoval web BBC.

Tragédie na Slovensku. Řidiči zemřeli kvůli srně, dcera šoféra Adriána sdílela poslední vzkaz

Jediný manévr ukončil dva životy. Když 52letý řidič v pondělí 3. července strhl volant kvůli srně, přejel do opačného směru. Střetu s 57letým Adriánem však již nezabránil. Život otce vyhasl na místě, jeho dcera i přátelé jsou v šoku. Šofér vozu, který fatální srážku způsobil, v nemocnici na Slovensku dlouho bojoval o život, nakonec i on svým zraněním podlehl.