reklama

Vdovec Josef Abrhám je ze smrti Libuše Šafránkové zdrcen. Kolegové o něj mají strach

Manželka Libuše Šafránková byla pro Josefa Abrháma vším. Jejich lásku a harmonické soužití jim kdekdo záviděl. Byli na sebe tak citově závislí, že jeden bez druhého dokonce odmítali i hrát. Herečtí kolegové se proto obávají, co odchod milované ženy s Abrhámem udělá...

reklama

Josef Abrhám se s Libuší Šafránkovou seznámil během divadelního angažmá v Činoherním klubu. První rok se sice jenom míjeli a neúčinkovali společně v žádném představení, ale už tehdy o sobě moc dobře věděli. Libuše se tajně chodila dívat na představení, v nichž hrával, on zase na ta její. Ještě když spolu účinkovali v první společné inscenaci Poprask na laguně, vykali si.

Po třech letech randění se vzali, obřad se konal v kostele a zanedlouho se jim narodil syn Josef. Manželský herecký pár, který by letos oslavil 45 společných let, tedy safírovou svatbu, se stal pro lidi jedním z nejmilovanějších. Byli symbolem čisté lásky, porozumění a dokonalé harmonie. A nechtěli být ani minutu bez sebe. V posledním období bývalo pravidlem, že herecké nabídky přijímali jen tehdy, pokud v tom bude hrát i ten druhý.

Dojemně a s neskutečnou starostlivostí o sebe navzájem pečovali, když oba čelili vážným zdravotním problémům. Libuše byla Josefovi obrovskou oporou v době, kdy se léčil s nemocným srdcem, on zase jí, když bojovala s rakovinou plic. Jejich přátelé z herecké branže naznačují, že tím psychicky silnějším a odolnějším byla Šafránková. I proto se obávají, jak její ochod s Abrhámem zamává.

„Pepa je hrozně hodný a citlivý kluk. Bojím se o něj. Byl na Libušku strašně fixovaný. Ti dva byli dokonalý pár. Patřili k sobě. Měli oči jeden pro druhého. Bude muset najít nový důvod pro co žít. Když mně zemřela moje žena Hanička, nejvíce ze všeho mi pomohla práce. Člověk alespoň na chvíli vytěsní z hlavy černé myšlenky a chmury,“ prohlásil herec Jiří Krampol.

Podle herce Jana Kačera hrozí, že se vdovec Josef Abrhám uzavře ještě více do sebe. „Přednedávnem jsem mu volal a nezvedl mi telefon. Vždycky mi přitom hned volal nazpátek. Měl jsem o něj velký strach a mám,“ uvedl herec.

Kromě nemocného srdce Abrhám trpí poruchou termoregulace, což je nemoc, kdy dotyčný necítí teplo, je mu stále zima, má studené končetiny a nezahřeje se.

Snad mu v nejbolestivějších dnech života pomůže rodina. Milující syn Josef a dospívající vnoučata, čtrnáctiletý Pepíček a dvanáctiletý Antonín, kteří už začínají úspěšně prorážet ve filmovém byznysu. Točí vlastní animované i hrané snímky a sbírají za ně jednu cenu za druhou.

Připomeňte si některé z jejích slavných filmových rolí: Báječná léta pod psa nebo Jak utopit Dr. Mráčka aneb konec vodníků v Čechách.

Tagy:

Hlavní zprávy

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace
Finance

Občas dobrý sluha, většinou ale zlý pán. Kdo je a odkud se bere démon zvaný inflace

Inflace v Česku je nejvyšší od roku 2008. Inflace znehodnocuje úspory a snižuje kupní sílu mezd. Rozumně vysoká inflace je pro ekonomiku zdravá. Inflace je přijatelnější než deflace, ale zase se nesmí vymknout kontrole. O inflaci koluje celá řada omylů, polopravd a mýtů, a tak je třeba uvést různá tvrzení na pravou míru. Co je její příčinou, kdy vadí a kdy naopak může prospívat?

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama